مریم پاسالاری استان هرمزگان
چه زیباست صدای پای باران  زمانی که ترنم، هم نشین گرم او باشد... ولیکن نم‌نم باران، هیایوی زمان بچگی‌هایم را به خواب و خیالی محض مبدل ساخته است، شده آغوش گرم ابرهای تیز و غرنده تمام بادهای سرد و توخالی.  شدم حیران و سرگشته‌ی آن لطف خداوندی... خداوندگار من با آن همه لطف و کرم، دست نیازی را به درگاه خودش می‌پروراند و می‌دانم که این رحمت نباریدن دلیلی سخت واضح و عیان دارد.
گردآورنده: سحر محبوبی
تربیت کودکان همواره یکی از وظایف والدین است. کاملا طبیعی است که همه والدین دوست دارند کودکانی سالم و با اعتماد به نفس داشته باشند ولی همیشه تعیین محدودیت‌ها مرزها و مسولیت‌ها آسان نیست.
سارا بهرامی و سحر دولتشاهی به ترتیب بهترین بازیگر زن و بهترین نقش مکمل زن در سی و ششمین جشنواره فیلم فجر شدند.

کمتر از 30 درصد محققان در سراسر جهان زنان هستند

آنتونیو گوترش؛ دبیر کل سازمان ملل:"ما نیازمند تشویق و حمایت از دختران و زنان برای دستیابی به پتانسیل کامل خود به عنوان محققان و نوآوران علمی هستیم."

خواهر دعوتگرم!/بخش چهاردهم

هناء عبد العزیز الصنیع ترجمه: سیده ماهرخ قریشی – سونیا بندی
می‌دانی در طول یک سال هر کدام از فرزندانت به کمک تو چند صفحه از کتاب‌های درسی‌شان را حفظ کرده‌اند؟ آیا در حفظ آیات قرآن نیز به همین مقدار به آنان کمک کرده‌ای؟

" راه‌های حفظ آیات قرآن" در گفت‌وگو با بانوی مربی حفظ

گفت‌وگو از آسیه عالیان استان هرمزگان -جناح
قرآن کریم، بزرگ‌ترین هدیه خداوند به بشر است و حفظ آن از توفیقات الهی ست که هر کسی به آن دست پیدا نمی‌کند. استعداد، آمادگی، لیاقت و توفیق و تلاش باعث می‌شود خداوند بلندمرتبه این نعمت بزرگ را به شخص ارزانی فرماید،

مدیریت استرس در کودکان

استان فارس-شیراز گردآوری: رقیه حسینی
زمانی که درباره‌ی دوران کودکی تأمل می‌کنیم، اغلب نسبت به دوران بزرگسالی، آن را زمان بی خیالی و آسوده خاطر بودن می‌پنداریم. ما همیشه فکر می‌کنیم زندگی برای کودکان راحت تر است، اما در اشتباه هستیم.

گزیده اخبار و مقالات