گفت‌وگو از: مریم گلزاری
از نعمت خود چو بهره مندم کردی  در شکرگزاریت، زبانی خواهم  ‎وسط هفته‌ها برای من، بهترين زمان برای گنجاندن كارهای عقب افتاده به برنامه‌ی روزانه است، انگار وسطِ هفته، كارها رو دُور ميفته و ميشه يه جاهای خالی اون وسط پيدا كرد. دقيقا روز چهارشنبه اون روزهای خوب و عالی، با تدارك نهار و فكری برای برگشت بچه‌ها از مدرسه، زمانِ بعد از كلاس حفظ رو برای خودم محيا كردم.
عایشه محمد نژاد
تقوا یکی از مهمترین امور دینی است که قرآن کریم در شماری از آیات که به 258 آیه می‌‌رسد به آن پرداخته است و این بیانگر اهمیت تقوا است، زیرا در زندگی انسان نفوذ دارد و تمام اجزای زندگی را در بر می‌گیرد. معنی کلمه تقوا: تقوت در اصل به معنی قرار دادن نفس در حفاظت و حراست است. مسلماً به خاطر خوف و بیم از چیزی نفس در حفاظت قرار داده می‌‌شود.
اعضای تیم ملی شمشیربازی زنان در دو اسلحه سابر و فلوره از تاریخ ۲۴ فروردین اردوی شبانه روزی خود را جهت حضور در مسابقات شمشیربازی قهرمانی آسیا در آکادمی ملی المپیک پیگیری می‌کنند.

قانون ممنوعیت سقط جنین در کره‌جنوبی «خلاف قانون اساسی» تشخیص داده شد

دادگاه قانون اساسی کره جنوبی روز پنجشنبه قانون ممنوعیت سقط جنین در این کشور را «خلاف قانون اساسی» تشخیص داد. بنا به اعلام دادگاه قانون اساسی کره جنوبی قانون ممنوعیت سقط جنین که طی ۶۵ سال گذشته در این کشور اجرا شده است« بر خلاف قانون اساسی» حقوق زنان را نقض می‌کند.

هنرمندی توانا

بیانه احمدی استان آذربایجان غربی-مهاباد
همیشه دور و بر ما افرادی هستند که بزرگترین درس‌ها را به ما می آموزند و " کارزان" از اون افراد به شما میاد. به مناسبت روز" سندرم داون" با پدر او گفت و گویی بسیار کوتاه داشتیم که تقدیمتون می‌شه. س: سلام علیکم؛ لطفا ضمن معرفی خودتون بفرمایید که کارزان، کیه؟ ج: با عرض سلام و خسته نباشید به شما اینجانب کمال پنجازی پدر "کارزان پنجازی" پسر 13 ساله‌ای هستم که اگرچه به خاطر شرایطی که دارد به مدرسه نمی‌رود اما هنرمند است.

به مناسب 8 مارس روز جهانی زن

فریبا قهرمانی
عشق و محبت به همسر را از چه کسی بیاموزیم؟! تو هنوز هم سردار رویاهای سپيد ما هستی... چون درطوفان سختی‌ها و تحمل رنج‌ها لحظه‌ای تردید به دلت راه ندادی به حقیقت درک کردی، در یقین و باورخالصانه‌ات تا آخر راه کنار او ثابت قدم باقیماندی.

راستی چرا؟

زکیه احمدنژاد استان آذربایجان غربی
داشتم قرآن رو تلاوت می‌کردم در ابتدای سوره یوسف به واقعیت خیلی ملموس جامعه مسلمان خودمون برخوردم که از اون لحظه تا حالا فکرم رو خیلی به خودش مشغول کرده

گزیده اخبار و مقالات

از طریق این فرم لینک های پیشنهادی خود را برایمان ارسال کنید.