احمد مختاری
آنچه در زندگی بیش از هر چیز برای من الهام بخش بوده، این گفته مادرم در دوران دوازده سالگی‌ام است:" تو به هر آنچه توصیف می‌کنی، جان می‌بخشی. " او این گفته خود را بارها تکرار کرد. مادرم حتی وقتی که ما خود می‌‌توانستیم کتاب بخوانیم، برای ما کتاب می‌خواند.
دکتر صلاح سلطان
عبادت پروردگار عبارت از گفته‌ها و اعمال ظاهری و باطنی است که موجب رضایت پروردگار می‌شود. از جمله آن‌ها: نماز، روزه، دعاها و... است که موجب می‌شود قلب زوجین با خداوند پیوند داشته باشد و این کلیدی است که بندگان به وسیله آن به رضایت و محبت پروردگار نایل خواهند شد.
استان کرمانشاه-جوانرود گردآورنده: گلباغ خون رز
دکتر مجدی الهلالی در کتاب بتت را بشکن: موانع رسیدن به تقوی را د ر جهل و نادانی نسبت به خداوند و نا آگاهی نسبت به خود و نا آگاهی نسبت به نفس – آرزو‌ها و تمایلات نفس - کوتاهی در تزکیه نفس به فراوانی ستایش و و روش تربیتی پدر و مادر و خود شیفتگی کاذب می‌داند.

مادر!

سلما آگاهپور دانش آموز کلاس نهم -استان اردبیل
شب تنها صدای لالایی مادر است،که در میان اشک‌های باد زوزه می‌کشد و آوای عشق سر می‌دهد. ماه تیمارت می‌کند و تو آرام می‌گیری و من درمیان گرمای نفس‌هایت چنان به خواب می‌روم که گویی هرگز آسوده نبوده‌ام.

از مهریه و صداق بیشتر بدانیم

نازپری شهبازی استان کرمانشاه- سرپل ذهاب
مهریه یا صداق حق مادی زن بر مردی است که بواسطه‌ی یک عقد ازدواج صحیح او را به نکاح خویش در می‌آورد. نه پدر و نه حتی نزدیک‌ترین کسان آن زن حق ندارند که بدون اجازه و رضایت زن چیزی از آن را برای خود بردارند.

پژوهشی در بررسی عوامل خیانت زوجین/بخش سوم

استان کرمانشاه گردآوری: بهاره نقشبندی/ فهمیده قاسمی
یافته‌‌ها نشان می‌دهد که فردی که روابط خارج زناشویی داشته در معرض خطر بالاتری برای افسردگی قرار دارد. در شوهرانی که خیانت به همسر داشتند 89 درصد بیشتر از نمره میانه افسردگی به افسردگی مبتلا شدند.

راهکارهاي ایجاد انگیزه در کودکان براي حضور در کلاس‌های تربیتی/بخش سوم

تهمینه میرفضلی استان گیلان- تالش
 مسرت کلمه‌ای است که در اکثر مدارس و بسیاري از خانه‌ها جایی ندارد.  مسرت نقطه مقابل ناخشنودي است وقتی خشنود هستید به خودتان می‌گویید به هیچ چیز دست نزن، همین وضع خوب است اما درحالت ناخشنودي سعی می‌کنید، چیزي را عوض کنید.

گزیده اخبار و مقالات

از طریق این فرم لینک های پیشنهادی خود را برایمان ارسال کنید.