فریبا قهرمانی به یاد شهدای اخوان در مصر
دریغا که در سرنوشتی، ناموزون  جای پای هوس‌های یک مجنون  سال‌هایی، پر از کشته و خون دردهایی، در نهایت جنون
ترجمه: سارا عزیزی
مسلمانان چین آداب و تقالید بسیار خاصی دارند که آنها را از غیر چینی‌ها متمایز می‌کند، ماه رمضان در چین "باتچای" نامیده شده است؛
ترجمه: نجمه عبدالله زاده
به من گفت: می‌خواهم در ماه رمضان وقت خود را به عبادت خداوند اختصاص دهم و از تمام وقتی که دارم برای طاعت و بندگی بیشتر استفاده کنم. ولی در حقيقت خود را در بین مشکلات زیادی می‌بینم.

چگونه در آموزشگاه رمضان تقوا را بیاموزیم؟/ بخش پایانی

عبدالخالق احسان گردآوری: یسری کریمی
در ادامه مقاله گذشته سه مورد دیگر را پی‌ می‌گیریم: 4. تقوای مالی: مال و دارایی از نظر اسلام مردود نیست بلکه خداوند در قرآن مال را خیر و خوبی گفته است اما در اسلام مال پرستی بد است و اینکه برده مال شویم و اینکه مال و دارایی را در قلب خویش جای داده، هیچ، نگذاریم از قلب ما محبت مال بیرون شود. یکی از بخش‌های مهم تقوا، تقوای مالی است که ما نیازمندیم در رمضان این درس تقوا را نیز بیاموزیم و اگر در این درس ناکام شدیم عاقبت خطرناکی در انتظار ماست.

روزه بر چه کسانی واجب نیست

گلزار آقایی
کسانی که مریض یا مسافر هستند می‌توانند روزه نگیرند و بعد از اتمام سفر و یا بهبودی آن چند روزه عقب افتاده را بگیرند، چون اسلام دین خداوند است وخودش حکمت کارها و دستوراتش را بهتر می‌داند.

چگونه در آموزشگاه رمضان تقوا بیاموزیم/ بخش اول

عبدالخالق احسان گردآوری: یسری کریمی
ماه مبارک رمضان بسان مدرسه و آموزشگاهی می‌ماند که در آن مضامینی تدریس می‌شود. هر مضمون نمره‌ای دارد و در پایان ماه تقدیر نامه‌ها توزیع می‌گردد.

رمضان در ایالات متحده

ترجمه: سارا عزیزی
در شهر شیکاگو حضور این ماه پر فضیلت بیشتر از سایر شهرهای ایالات متحده امریکا احساس می‌‌شود و این به دلیل تعداد زیاد ساکنان مسلمان این شهر است،