سمیه امینی
گرفتن شاهد بر جاری کردن صیغه‌ی ‌طلاق امامیه رکن چهارم طلاق را گرفتن شاهد بر طلاق می‌دانند و به آیه زیر استناد می‌کنند و رجوع ضمیر را در گرفتن شاهد به طلاق می‌دانند و نه چیز دیگر .  « فَإِذا بَلَغْنَ أَجَلَهُنَّ فَأَمْسِكُوهُنَّ بِمَعْرُوفٍ أَوْ فارِقُوهُنَّ بِمَعْرُوفٍ وَ أَشْهِدُوا ذَوَيْ عَدْلٍ مِنْكُمْ »( طلاق/2)
سرگل رستمی
کنیه‌اش أم سلمة و نامش هند دختر أميَّة بن المغيرة بن عبد الله بن عمرو بن مخزوم بن يقظة بن مُرَّة المخزومية و نام مادرش عاتکه دختر عامِرِ ابنِ ربيعةَ، است او دختر عموی خالد بن ولید و دختر عمه‌ی ابو جهل است.
دکتر عمرو خالد ترجمه: دکتر محمد ابراهیم ساعدی رودی
داستان امروز در مورد سه برادر جوان است که یک زمین زراعی حاصلخیز را از پدرشان به ارث برده‌اند. این مرد انسان صالحی بود و این زمین را می‌کاشت تا به فقرا غذا دهد، وقتی پدر مُرد بچه‌ها قسم خوردند که از آن چیزی به فقرا ندهند حتی یک میوه.

«تیم‌های ویژه آماده نسوان امدادگر» و فعالیت‌هایشان برای زنان

معمولاً در روزهای نخست حادثه، شرایط مناسبی وجود ندارد و با توجه به برخی ملاحظات، امکان استفاده از تیم‌های توانا در آن روزها نیست، اما در روزهای بعد که شرایط آرام‌تر شد، زنان با حضور در محل حادثه، به انجام ‌وظیفه می‌پردازند.

مسائل زنان( طلاق) ازدیدگاه استاد ناصر سبحانی رحمه الله/ بخش سوم

سمیه امینی
حکمت مشروعیت طلاق با توجه به این که شریعت اسلام فرمان به نکاح و تشکیل خانواده داده است وجود رابطه صحیح میان زوجین از اهمیت ویژه برخوردار است. به همین خاطر آیات متعدد در راستای تحکیم بنیان خانواده نازل شده است

یا ربّی

نسیبه عبدی
بارالها! ای پروردگار تنهایی‌های مومنان و دردمندان و ناتوانان.  ای بخشنده‌ی مهربان! بسیاری از بندگانت در ظلمت شبانه و در روشنی روزشان به یاد تو و برای خدمت به خلق تو در تلاش‌اند. همراهشان باش که با اخلاص سویت آمدند و راه ظلمت شبانه را به امید رضایت تو برای خودشان روشن کردند.

جمعی از زنان نیجریه از ستم بوکوحرام نجات یافتند

تهران- خبرنگار سرویس زنان اصلاح وب
پس از آنکه ارتش نیجریه توانست حدود 200 دختر و 93 زن را طی عملیاتی در یک منطقه این کشور از دست شبه نظامیان بوکوحرام نجات دهد روز گذشته آنها را در کمپ آوارگان در "یولا" مستقر کرد.

گزیده اخبار و مقالات

از طریق این فرم لینک های پیشنهادی خود را برایمان ارسال کنید.