فرحان بن سمیح العنزی استان کرمانشاه ترجمه: نسرین احمدوند
این افکار سریع برگفته از تجربه و مشاهده‌ی واقعیت و بعضی از مطالعات پیرامون تربیت فرزندان و آنچه که والدین با آن مواجهه می‌شوند می‌باشد. و من آن را به صورت نکاتی کوتاه درآورده و از خدا می‌خواهم می‌خواهم که سودمند واقع شود.
محمد شحرور ترجمه: مریم پور عینی گردآورنده: استان گیلان_تالش
بر خود واجب دانستم به مناسبت روز جهانی زن این فرموده‌ی الله تعالی را متذکر شوم" ای مردمان ما شما را از مرد و زنی آفریده‌ایم و شما را تیره تیره و قبیله قبیله نموده‌ایم، تا همدیگر را بشناسید، بی گمان گرامی‌ترین شما در نزد خدا متقی ترین شما است. خداوند مسلما آگاه و باخبر است[حجرات/ 13] از یک مرد و یک زن خلق کردیم، نه از یک مرد و دنده‌ی کج او، زن کالا نیست، بلکه مانند مرد کالا برای اوست، که الله تعالی می‌فرماید:" برای انسان، محبت شهوات جلوه داده شده است، از قبیل عشق به زنان و فرزندان و ثروت هنگفت و آلاف و الوف طلا و نقره و اسب‌های نشان دار و چهارپایان و کشت و زرع.
کلثوم حسن‌زاده آذربایجان غربی_واوان
آیه‌ی 9 و 10 اصل برادری میان مسلمانان را یادآوری می‌کند. میان مسلمانان اخوتی برقرار است و همچون اعضای یک خانواده‌ی بزرگ هستند. انسان دارای دو نوع تولد می‌باشد:

رستاخیز طبیعت

جهان آفتابی استان آذربایجان غربی
انسان وقتی به گذر عمر فکر می‌کند تنش به لرزه در می‌آید که این سرمایه‌ی زندگی چقدر سریع می‌گذرد و سعدی علیه الرحمة چقدر زیبا آن را به تصویر می‌کشد:

باز باران

حمیده کیانی زاده استان کرمانشاه_سرپل ذهاب
باز باران سرکشانه  می‌زند بر روی چادر  می‌خروشد توی چادر می‌چکد بر بام کانکس جاریه توی کپرها  با صدای رعد و برقش  می‌ترساند کودکان را

خواهر دعوتگرم!/بخش پانزدهم

هنا عبد العزیز الصنیع ترجمه: سیده ماهرخ قریشی – سونیا بندی
با هدیه کردن غذای خوش طعم به خانواده شوهرت هم باعث سربلندی همسرت و شادی او و خانواداش می‌شوی هم این کار سبب ورود تو به سلامت به بهشت خواهد شد.

مادر

فریبا قهرمانی
مادر، ماه شب‌های بی مهتاب  مادر، گل پیچک و گره خورده‌ی بی تاب مادر، بال پرواز بر رویاهای ناب  مادر، تندیس عشق در زلال آب

گزیده اخبار و مقالات