دکتر امانی زکریا الرمادی ترجمه: مسلم خدری
عنوان کتاب: چگونه نماز را برای فرزندانمان دوست داشتنی نماییم؟ فرزندان ما جگرگوشه‌ھای ما ھستند که بر روی زمین زندگی می‌‌‌‌‌‌کنند ، گرچه براساس فطرت دیده به جھان گشوده‌اند، اما طبق فرموده‌ی َ پیغمبر( صل الله علیه و سلم): این پدر و مادر اویند که او ُ و آن را یھودی و نصرانی و مجوسی می‌‌‌‌‌‌کنند ».
بشرا لطفی
زاگرس نفس‌های آخرش را‌ می‌کشد و تنها دوازده ملیون هکتار از جنگل‌هایش باقی مانده است. از آتش‌سوزی‌ هراسانم و از سوختن جانداران بی‌گناهی که در غفلت و نادانی عده‌ای می‌سوزند، غصه‌دار می‌شوم.
معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده در خصوص لایحه منع خشونت علیه زنان گفت: به طور مجدد از قوه قضاییه خواستیم تا در اعلام نظر نهایی‌شان تسریع کنند و امید است که این لایحه به مجلس برود.

تا دلت را به دست بیاورم!

حسن پێنجۆنی آذربایجان غربی ترجمه: سەوزە حیدری
مادر از دست پسرش خیلی عصبانی بود و پسر می‌خواست مادرش را بخنداند و ناراحتی و عصبانیتش را از یادش ببرد، تا بدینوسیلە با وی آشتی کند،.. برای همین بە شیوە بچەگانەای مادرش را صدا زد و گفت: مادر جان، مامانی! برای افطار چی داریم؟ مادرش با عصبانیت پاسخ داد: زهر مار!  پسر با خندە و آرامش خاصی گفت: تو زهر مار هم بپزی خوشمزە می‌شود؛ چرا که دست پخت مادرم حرف ندارد! مادرش با برافروختگی و عصبانیت فراوانی خطاب به او گفت: برو از جلو چشمانم دور شو...  پسر گفت: باشە می‌روم...

دوست دیرینم مادر!

نه‌به‌ز عبدالرحمن داستان عشق ورزی فرزندی به مادرش ترجمه: سه وزه حیدری – مهاباد
مدتی است با زنی آشنا شده و مرتب با او در ارتباط هستم، روزها با او قرار می‌گذارم و بیرون از خانه با وی دیدار می‌نمایم! اکنون و پس از گذشت 22 سال از ازدواجم به عشق و محبت کسی دیگر جز همسرم روی آورده‌ام!

شیرهای طعم‌دار بازار، مفید یا مضر؟

امروزه محصولات غذایی بازار رقابت داغی دارد و از جمله مواد غذایی که مدتی است وارد بازار شده و مطلوب ذائقه مردم نیز قرار گرفته، شیرهای طعم‌دار است. اما سؤال این‌جا است که آیا مصرف این شیرها برای بدن مفید است یا مضر؟

دختران کبدی ایران قهرمان مسابقات آسیایی 2018 اندونزی شد

تیم کبدی دختران ایران توانست به عنوان قهرمانی بازی های آسیایی 2018 دست پیدا کند. به گزارش صفحه زنان اصلاح‌وب به نقل از "ورزش سه"، تیم کبدی دختران ایران که همواره مقابل هند به عنوان قدرت برتر قاره کهن دچار مشکل می‌شد، 2 شهریور ماه جاری در فینال بازی های آسیایی 2018 مقابل همین تیم ایستاد. کبدی کاران دختر کشورمان در دور گروهی بعد از شکست کره جنوبی و بنگلادش نتوانستند از پس چین تایپه بربیایند؛ اما با صعود به نیمه نهایی مقابل تایلند ایستادند. آنها با قدرت توانستند این تیم را برای صعود به فینال شکست دهند.