مصاحبه

قهرمان بیل‌زن

نیمه‌های فروردین‌ماه، این تصویر در فضای مجازی منتشر شد؛ تصویری از یک زن که لباس سیاهش رنگ گِل گرفته بود.

گفت‌وگو با بانوی هنرمند و کارآفرین کُرد

خود زنان روستا به کار گیوه بافی خیلی علاقه دارند، طوری که از هر خانواده‌ی روستای میوان یک نفر عضو تعاونی است و برای همین این روستا، روستای بانوان گیوه‌باف نام گرفته

گفت‌وگو با خانم فریده ابروفراخ؛ بانوی قرآنی و توانمند استان فارس

از نعمت خود چو بهره مندم کردی 

در شکرگزاریت، زبانی خواهم

 ‎وسط هفته‌ها برای من، بهترين زمان برای گنجاندن كارهای عقب افتاده به برنامه‌ی روزانه است، انگار وسطِ هفته، كارها رو دُور ميفته و ميشه يه جاهای خالی اون وسط پيدا كرد.

دقيقا روز چهارشنبه اون روزهای خوب و عالی، با تدارك نهار و فكری برای برگشت بچه‌ها از مدرسه، زمانِ بعد از كلاس حفظ رو برای خودم مهیا كردم.

هنرمندی توانا

همیشه دور و بر ما افرادی هستند که بزرگترین درس‌ها را به ما می آموزند و " کارزان" از اون افراد به شما میاد. به مناسبت روز" سندرم داون" با پدر او گفت و گویی بسیار کوتاه داشتیم که تقدیمتون می‌شه.

س: سلام علیکم؛ لطفا ضمن معرفی خودتون بفرمایید که کارزان، کیه؟

ج: با عرض سلام و خسته نباشید به شما اینجانب کمال پنجازی پدر "کارزان پنجازی" پسر 13 ساله‌ای هستم که اگرچه به خاطر شرایطی که دارد به مدرسه نمی‌رود اما هنرمند است.

لحظاتی با یک بانوی حافظ

نسان نیازمند ارتباط مستقیم با آفریننده و هستی بخش خود است. این ارتباط اگر چه از طریق مناجات و رازگویی درونی و قلبی انجام می‌گیرد؛ اما دسترسی به كلمات خود خداوند، بسیار لذت بخش و اطمینان آور است.

من به لطف خداوند به سوی او گام برداشتم

این روزها به واسطه جام جهانی فوتبال، کمتر خانواده‌ای است که نام روسیه را در محاورات خود نشنیده باشد و یا از آن نگفته باشد.
گاهی از آداب و رسوم و گاهی از میزبانی و گاهی هم از مسابقات در حال اجرای در این کشور می‌گوییم

دست‌های مهر

صدای چرخ دستی «داده» آمنه (داده در زبان کردی به معنای خواهر یا آبجی) که در کوچه می‌پیچد کورسوی امیدی در دلی زنده می‌شود؛ کودکی یتیم، پیرزنی تنها، مریضی زمین گیر، که بعد از خدا به دستان مهربان داده آمنه چشم دوخته است.

جهل کشنده‌ترین سلاح عليه زنان

نویسندگی هنریست که از دیرباز با انسان مأنوس است، در دامان این حرفه واژگانی چیده شده که حاصل تفکر و اندیشیدن نویسنده است.

زنان، دست در دست قلم

نویسندگی هنریست که از دیرباز با انسان مأنوس است، در دامان این حرفه واژگانی چیده شده که حاصل تفکر و اندیشیدن نویسنده است. زنان در بین راهروی علم و دانش مسیر قلم فرسایی را مانند سایر علوم، طی می‌کنند

" راه‌های حفظ آیات قرآن" در گفت‌وگو با بانوی مربی حفظ

قرآن کریم، بزرگ‌ترین هدیه خداوند به بشر است و حفظ آن از توفیقات الهی ست که هر کسی به آن دست پیدا نمی‌کند. استعداد، آمادگی، لیاقت و توفیق و تلاش باعث می‌شود خداوند بلندمرتبه این نعمت بزرگ را به شخص ارزانی فرماید،
همزمانی محتوا