زنان موفق

انتخاب تو چیست؟

افرادی که از نظر احساسی قوی هستند:

۱. هیچ‌وقت برای توجه دیگران گدایی نمی‌کنند. اگر خودت ندانی تا چه حد ارزشمندی، هیچکس دیگری هم آن را درک نخواهد کرد.

مادر علمی زنان مشهد

«اوایل سال1292 بود که در گرگ‌ومیش آفتاب، با ضربه پتک مردان روبندزده، خانه‌ روی سرش خراب شد. با سر ودستی کوبیده و خونی روانه بیمارستانش کردند

واقعیت‌های شگفت‌انگیز درباره زنان کارآفرین

یکی از شاخص‌های مهم در سنجش توسعه‌یافتگی کشورها میزان مشارکت زنان در اقتصاد آن کشورهاست.

از" ملت عشق" آموختم...

ملت عشق نام کتابی پر فروش از نویسنده‌ایی ترک تبار به اسم الیف شاکاف است. این کتاب در سال ۲۰۱۰ برای اولین بار به زبان ترکی و انگلیسی چاپ شد و پس از ان به دلیل ویژگی‌های منحصر به فرد کتاب با استقبال مخاطبان در داخل و خارج از ترکیه روبرو شد و بارها تجديد چاپ شد.

دروغ، من از تو بهترم

گردآورنده: 
مریم گلزاری

همه‌ی واژه‌ها قدرت دارند– حتی آن‌هایی که پشت سر کسی پچ‌پچ‌کنان گفته‌اید– چرا غیبت می‌کنیم؟ چرا همدیگر را دست می‌اندازیم؟ چرا پشت سر دیگران بد می‌گوییم؟

کودکانه‌هایم را دوست می‌دارم

کودکانه‌هایم را دوست دارم همان‌هایی که گاهی با من هم ساز و هم آواز می‌شوند و دست‌های کوچکشان را، در میان دست‌های بزرگ ذهن خیال پردازم، قفل می‌کنند و پا به پایم همسفر دیار کودکانه‌ام می‌شوند. 

باتلاق روزمرگی

باتلاق روزمرگی
امروز خسته از این روزهای کسل کننده،
و در محاصره‌ی بی‌حوصلگی‌هایم، 
افکارم را، 
که همچون لشکری شکست خورده، 
هرآن به یک سو می‌دوند، 

چرا شکست برای رسیدن به موفقیت لازم است؟

شیرین‌ترین پیروزی آن است که از همه دشوارتر باشد، وقتی که حاضرید همه چیز را در میدان نبرد رها کنید، بدون اینکه تا پیش از رسیدن به لحظه مرگ و زندگی بدانید که تلاش‌های قهرمانانه شما کافی خواهد بود یا نه،

قدری قوی شویم

ترجمه: 
مریم پور عینی
گردآورنده: 
استان گیلان_تالش
بر خود واجب دانستم به مناسبت روز جهانی زن این فرموده‌ی الله تعالی را متذکر شوم" ای مردمان ما شما را از مرد و زنی آفریده‌ایم و شما را تیره تیره و قبیله قبیله نموده‌ایم، تا همدیگر را بشناسید، بی گمان گرامی‌ترین شما در نزد خدا متقی ترین شما است. خداوند مسلما آگاه و باخبر است[حجرات/ 13] از یک مرد و یک زن خلق کردیم، نه از یک مرد و دنده‌ی کج او، زن کالا نیست، بلکه مانند مرد کالا برای اوست، که الله تعالی می‌فرماید:" برای انسان، محبت شهوات جلوه داده شده است، از قبیل عشق به زنان و فرزندان و ثروت هنگفت و آلاف و الوف طلا و نقره و اسب‌های نشان دار و چهارپایان و کشت و زرع.

رستاخیز طبیعت

انسان وقتی به گذر عمر فکر می‌کند تنش به لرزه در می‌آید که این سرمایه‌ی زندگی چقدر سریع می‌گذرد و سعدی علیه الرحمة چقدر زیبا آن را به تصویر می‌کشد:
همزمانی محتوا