اخبار و رویداد های جامعه زنان

ثبت بیش از ۴۲۸ هزار ازدواج و ۱۳۲ هزار طلاق در نه ماه گذشته

سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور گفت: از ابتدای فروردین تا پایان آذر سال جاری ۴۲۶ هزار و ۹۹ ازدواج و ۱۳۲ هزار و ۶۱۸ طلاق در کشور

دختران کاراته‌کای روستای براک عنوان دوم و سوم قهرمانی کشور را از آن خود کردند

دختران نونهال و نوجوان کاراته‌کای روستای براک از توابع شهرستان لار در مسابقات کشوری کاراته ۹ آبان ماه سال جاری به میزبانی شهر شیراز بر گزار شد؛ درخشیدند.

برای اولین بار در اندونزی یک زن رئیس مجلس شد

برای اولین بار، ریاست مجلس نمایندگان اندونزی به یک زن سپرده شد.

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده: حضور یک زن در عرصه وزارت در جلسات دولت مورد بحث قرار نگرفته است

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: به گمانم شایستگی در بین بانوان برای کسب مسئولیت وزارت بسیار بالاست.

به گزارش صفحه زنان اصلاح وب به نقل از برنا، «معصومه ابتکار»، معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده، در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی این خبرگزاری در خصوص «موافقتش با حضور یک خانم در وزارت آموزش و پرورش» گفت: بسیار موافق حضور خانم‌ها در کابینه و در سطح وزارت هستم.

او ادامه داد: به گمانم شایستگی در بین بانوان برای کسب مسئولیت وزارت بسیار بالاست. امیدوارم دراین زمینه رئیس جمهور تلاش کنند. خوشبختانه در حال حاضر تعداد زیادی معاون وزیر از بین خانم‌ها داریم.

زنگ خطر بیماری قلبی با چهار علامت ویژه

وجود چین در نرمه گوش و یک هاله سفید دور عنبیه‌ چشم می‌تواند حاکی از بیماری قلبی احتمالی باشد. اگر شما نیز این علامت‌های ویژه را در بدن خود دارید بهتر است بی‌درنگ به پزشک مراجعه کنید.

آخرین تصمیم نمایندگان مجلس درباره سن ازدواج دختران

نمایندگان مجلس با ارجاع رد طرح یک فوریتی اصلاح ماده( ۱۰۴۱)‌ قانون مدنی پیرامون افزایش سن ازدواج به کمیسیون قضایی موافقت کردند.

وضعیت نگران‌کننده "جمعیت" در ایران با حضور مشاور عالی وزیر بهداشت تشریح شد

مشاور عالی وزیر بهداشت با اشاره به مهم‌ترین چالش‌های جمعیتی کشور و ارائه راهکار برای آن‌ها، گفت: طی ۳۰ سال آینده ۳۰ درصد از جمعیت ایران پیر خواهند شد، بنابراین در حال حاضر باید برای افزایش نرخ باروری ایرانیان برنامه‌ریزی کنیم.

یک بانوی ایرانی رییس کمیته علمی کرسی جهانی آموزش و سلامت یونسکو شد

دکتر نسترن کشاورز محمدی هیئت علمی گروه بهداشت عمومی دانشکده بهداشت و ایمنی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، رییس کمیته علمی کرسی جهانی آموزش و سلامت یونسکو شد.

برای بررسی دقیق‌تر؛ شورای نگهبان لایحه تابعیت فرزندان زنان ایرانی را استمهال کرد

شورای نگهبان لایحه اصلاح قانون تعیین تکلیف تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی را استمهال کرد.

جهت حضور در مسابقات شمشیربازی قهرمانی آسیا؛ اردوی تیم ملی شمشیربازی زنان پیگیری می‌شود

اعضای تیم ملی شمشیربازی زنان در دو اسلحه سابر و فلوره از تاریخ ۲۴ فروردین اردوی شبانه روزی خود را جهت حضور در مسابقات شمشیربازی قهرمانی آسیا در آکادمی ملی المپیک پیگیری می‌کنند.

همزمانی محتوا