تلنگر

تلنگر

در هرعصر و زمانه‌ای، از آفرینش آدم تا امروز و تا روز رستاخیز خدای مهربان از راه‌های زیادی بندگان خود را هشدار و به برگشت به سوی خود ندا داده است. گاهی از طریق پیامبران و گاهی با نازل کردن بلاها و نشان دادن قدرت و جبروت خود.

پیامبران خود را به سوی کافران فرستاده و ندا داده است که ای بندگانم به سوی من بازگردید که من رحمان و رحیم و بخشنده و مهربانم و همچنین شدیدالعقاب هستم.

ای بنی آدم من خالق و ناظر تو هستم اگر به سوی من باز نگردید، چه بسا که شما را به طوفان قوم نوح و صاعقه قوم ثمود و عذاب قارون و فرعون دچار سازم. امروز هم بلایی مثل کرونا را نازل می‌کنم.

ویروس کرونا، این لشکر ریز که نمی‌توان با چشم غیر مسلّح آن را دید، امروزه همه ابر قدرت‌های جهان را مات و مبهوت کرده و ترس وحشت به دل همه‌ی آنانی که به قدرت خود می‌بالند انداخته است. همه‌ی آن قدرت از مقابله با چنین موجود میکروسکوپی عاجز و درمانده است. خدای صاحب قدرت در هر عصر و زمانی قدرت خود را به کافران نشان داده است.

از طرف دیگر این عذاب الهی ندا و هشدار برای مۇمنان نیز بوده است. خدای مهربان قبل از ١٤٠٠ سال مۇمنان را ندا داده و می‌فرماید: «أَلَم‌ْ یأْن‌ِ لِلَّذِین‌َ ءَامَنُوَّاْ أَن تَخْشَع‌َ قُلُوبُهُم‌ْ لِذِكْرِ اللَّه‌ِ وَ مَا نَزَل‌َ مِن‌َ الْحَق‌ِّ» (حدید: 16) این آیه درمورد مۇمنان می‌فرماید: آیا وقت آن نرسیده است كه دل‌هاى مؤمنان در برابر یاد خداوند و آن‌چه که از طرف او به حق نازل گشته، خاشع و فروتن گردد.

ای خواهران و برادران مؤمن، از خواب غفلت بیدار شوید، کرونا ندای خالق جهانیان است. کرونا برای ملحدان ، فاسقان و ظالمان عذاب الهی است و برای مۇمنان هشدار.

امروزه عده‌ی زیادی از مسلمانان در غفلت به سر می‌برند و از دین اسلام فاصله گرفته‌اند و راه و روش و سنت پیامبر ﷺ را رها کرده‌اند.

بیدار شوید عزیزان و به خودتون بیایید، شما قرآن کریم و سنت‌های پیامبر ﷺ را دارید که راه سعادت دنیا و آخرت می‌باشد، پس دیگه چه نیازی به تقلید از غرب و ملحدین است؟! شما صاحب پیام آسمانی هستید، شما نوه‌ی صلاح الدین ایوبی و سلمان فارسی هستید! مٲموریت شما در دنیای زودگذر بندگی خالق و اصلا ح و آبادانی سرزمین هست.

ای خواهر و برادر مۇمن شما آمده‌اید ندای حق را طنین انداز کنید، آمده‌اید بذر صداقت و راستی و عدالت و اخلاص روی زمین بکارید. عزیزان اگه تا الان در غفلت به سر بردیم بیایید از حالا توبه کنیم و به سوی پروردگاربرگردیم.

بیاییم به داد خود برسیم وخود را از قافله غافلین جدا سازیم.

ما به خدا و روز رستاخیز ایمان آورده‌ایم، بیایید که بیدار شویم از این غفلت و از این خواب عمیق.

کرونا را هشدار و ندای پروردگار بدانیم. به سوی ندای الهی بازگردیم و با خدای خود آشتی کنیم. مبادا عذاب الهی شامل حال ما هم بشود. پیامبر مهربانی‌ها ﷺ می‌فرماید: اللهم انی ٲعوذبك من البرص والجنون والجذام و من سئ الاسقام. رواه ابوداود پروردگارا از بیماری پیسی ودیوانگی و جذام همه بیماری‌های بد و سخت به تو پناه می برم.

مطالب جدید

چرا من؟ سرویس سلامت (1399/03/20)
خدایا ما فقیریم اندیشه (1399/02/20)
ای خدای مهربان دل نوشته (1399/02/11)
سلام ای رمضان دل نوشته (1399/02/04)
آسمان روحم بارانی است دل نوشته (1399/02/03)
من قرآن را در تو دیدم زنان در عرصه دعوت (1399/02/02)
استقبال از رمضان اندیشه (1399/02/02)