از تو آموختم

از تو آموختم

 بسم الله الرحمن الرحیم 

خداوندا قدردان این شب‌های قدرت هستم آن شبی که قرآن را برای هدایت فرو فرستادی تا از گمراهی و جهل به سوی فلاح رهنمون شویم؛ آن کتابی که نجات دهنده‌ی ما از بی راهه‌ها و کج روی هاست. کلامی که به زنان عزت داد، و برای همیشه مهر تایید بر برائت و پاکدامنی بزرگ بانوی اسلام عایشه صدیقه ( سلام الله علیها)  زد.

ای مادرم عایشه!  زنان مسلمان به تو افتخار می‌کنند که فقیه‌ترین بانو بودی!

از تو آموختم که دانش فقه زنان را بیاموزم، تا بتوانم با الگو قرار دادن شما جوابگوی  فقه بانوان باشم.

آموختم که زنان هم مانند مردان می‌توانند یاد بگیرند، و آموزش دهند همانطور که بسیاری از صحابه کرام( رضی الله عنهم) از علم شما بهره مند شدند و احادیث گهربار پیامبر را از زبان شما به ما رساندند. 

آموختم که در برابر ناملایمات زمانه صبور باشم آن زمان که مورد هجوم بدترین تیرهای منافقین کور دل قرار گرفتی، و هیچ کس حتی پیامبر(صل الله علیه و سلم) هم نمی‌توانست بی‌گناهی تو را اثبات کند، تا اینکه باری‌تعالی پاکدامنی‌ات را برای همیشه تایید کرد،  آن تیری که قلب پیامبر را نشانه گرفت، تا رسالتش را خدشه‌دار کند، اما چه زیبا تیرشان به خطا رفت.

عایشه! عجب درسی به مومنین دادی!  از تو آموختم که جواب هتاکی را با هتاکی ندهم، صبر را سرلوحه‌ی خود قرار دهم و برای گرفتن حق، تنها به حق متمسک شوم.

از تو آموختم که چگونه عفت را پیشه کنم، بین قلبم و نامحرمان حجابی قرار دهم که در حین انجام وظایف مرا مصون دارد. عایشه! همانطور که محبوب رسول الله(صل الله علیه و سلم) بودی در قلب همه‌ی مومنین صادق جای داری.

از تو آموختم که بجای کوبیدن طبل انتقاد، تعصب و تنفر جاهلانه، نقش رحمانی دین  خود را در جامعه پر رنگ‌تر  کنم . تا بتوانم مانند شما شیر زن جامعه‌ی خود باشم. خداوندا! کمکم کن تا به آموخته‌هایم به نحو شایسته  عمل، و دینداری‌ام را بدور از افراط و تفریط از قول به فعل در آورم.

خدایا به عزت و بزرگی‌ات زنان ما را به دانش و ذکاوت عایشه مزین بفرما

عفت و پاکدامنی عایشه را نصیب همه‌ی بانوان کن، تا جامعه‌ای زیبا در پرتو این زنان داشته باشیم.

  خداوندا! شجاعت عایشه را به زنان ما عطا کن، تا بتوانند از حق مظلومان دفاع کنند. مهربانی و حسن همسرداری عایشه را به همه‌ی بانوان عطا کن، تا محبوب همسران خود شوند.

یا رب ! ما را با پیامبر بزرگوار اسلام (صل الله عليه و سلم ) و همسر محبوبش و خلفای راشدین کرام (رضی الله علیهم اجمعین) محشور بفرما! آمین یا رب العالمين

مطالب جدید

چرا من؟ سرویس سلامت (1399/03/20)
خدایا ما فقیریم اندیشه (1399/02/20)
ای خدای مهربان دل نوشته (1399/02/11)
سلام ای رمضان دل نوشته (1399/02/04)
آسمان روحم بارانی است دل نوشته (1399/02/03)
من قرآن را در تو دیدم زنان در عرصه دعوت (1399/02/02)
استقبال از رمضان اندیشه (1399/02/02)