انتخاب تو چیست؟

انتخاب تو چیست؟

افرادی که از نظر احساسی قوی هستند:

۱. هیچ‌وقت برای توجه دیگران گدایی نمی‌کنند. اگر خودت ندانی تا چه حد ارزشمندی، هیچکس دیگری هم آن را درک نخواهد کرد.

۲. به هیچکس اجازه نمی‌دهند ناراحتشان کند.

واقعیت تلخ این است که اغلب کسانیکه تو را عقب می‌کشند، نزدیک‌ترین افراد به تو هستند. خلاص شدن از این آدم‌ها معمولاً بهترین راه‌حل است اما سخت‌ترین آنها هم هست. اگر بتوانی بی‌سر و صدا آنها را از زندگی خود بیرون کنی خیلی شانس آورده‌ای.

۳. کینه نمی‌ورزند. اگر کسی از ته قلب عذرخواهی می‌کند، او را ببخش. اگر عذرخواهی نکرد، دیگر با او ارتباط برقرار نکن اما کینه نگیر. آدم‌هایی که از آنها کینه می‌گیری، مقدار بسیار زیادی از انرژی فکری تو را می‌گیرند

۴. هیچوقت دست از کاری که دوست دارند نمی‌کشند.

کسانیکه از نظر احساسی قوی هستند، هر کاری را فقط به این دلیل که دوستش دارند انجام می‌دهند. هیچوقت بخاطر حرف دیگران دست از کاری که می‌خواهند برنمی‌دارند.

۵. هیچوقت از اعتماد به خود دست نمی‌کشند.

آنهاییکه خودشان را دوست دارند هیچوقت به خودشان شک نمی‌کنند.

۶. مثل افراد پست رفتار نمی‌کنند. برخی مردم پست هستند. اما ما تعجب می‌کنیم که چرا؟ پست بودن فقط بعنوان یک عامل ترساننده محسوب می‌گردد و اگر سعی داری دیگران را بترسانی، بهتر است با یک مشاور تخصصی مشورت کنی، اگر فقط همینطوری بی‌دلیل می‌خواهی دیگران را بترسانی، احتمالاً دچار کمبود اعتماد به‌ نفس هستی.

۷. هر کسی را وارد زندگی‌شان نمی‌کنند. بیشتر آدم‌های دنیا گم شده‌اند و بدشان نمی‌آید که تو را هم با این سردرگمی خود همراه کنند.

نباید بگذاری یک آشنایی بد شادی‌ات را مختل کند.

۸. از عشق ورزیدن نمی‌ترسند.

اگر رابطه‌ات موفق نبوده، اشکال از تو نبوده . علت هر دو شما هستید. مگر اینکه انسان واقعاً بدی باشی؛ در این حالت مشکل از توست.

۹. از ترس روزی که پیش رویشان است در رختخواب نمی‌مانند.

بهترین بخش زندگی تو باید لحظه‌ای باشد که بیدار می‌شوی و می‌فهمی که هنوز زنده‌ای، اکثر اوقات تو از زندگی غافل می‌شوی

۱۰. از کم کردن سرعتشان نمی‌ترسند. افرادی‌که از نظر احساسی قوی هستند نیاز به عمل و هیجان مداوم ندارند. نیازی ندارند که همه روز دور بگردند و برای کسل نشدن مدام در فعالیت باشند. آنها از لحظات کند و آرامشان هم لذت می‌برند.

۱۱. کاری که نمی‌خواهند را انجام نمی‌دهند. بااینکه ممکن است از هر ثانیه کارشان لذت نبرند اما کاری که انجام می‌دهند را دوست دارند زیرا آنها را یک قدم به کاری که عاشقش هستند نزدیک‌تر می‌کند.

۱۲. برای «نه» گفتن هیچ مشکلی ندارند.

مطالب جدید

چرا من؟ سرویس سلامت (1399/03/20)
خدایا ما فقیریم اندیشه (1399/02/20)
ای خدای مهربان دل نوشته (1399/02/11)
سلام ای رمضان دل نوشته (1399/02/04)
آسمان روحم بارانی است دل نوشته (1399/02/03)
من قرآن را در تو دیدم زنان در عرصه دعوت (1399/02/02)
استقبال از رمضان اندیشه (1399/02/02)