ملالی شینواری در همایش زنان، صلح و امنیت پایدار: تشکیل شبکه زنان صلح در منطقه ضروری است

ملالی شینواری در همایش زنان، صلح و امنیت پایدار: تشکیل شبکه زنان صلح در منطقه ضروری است
مشاور ارشد رئیس جمهور افغانستان در امور زنان طی سخنانی ایجاد نیروی صلح در منطقه را پیشنهاد داد و گفت: ما زنان منطقه بایستی شبکه‌ای از زنان فعال صلح تشکیل دهیم؛ چرا که در منطقه نیروی جنگ داریم اما نیروی صلح نداریم". 
به گزارش صفحه زنان اصلاح‌وب، خانم شینواری با بیان تجربیات خود در عرصه فعالیت‌های اجتماعی و سیاسی‌اش گفت: بیش از سه دهه است که در کشور ما جنگ جریان دارد و ما زنان در این مدت از صحنه جامعه حذف شدیم اما همیشه با وجود مشکلات فراوان برای دست‌یابی به خقوق انسانی خویش مبارزه کرده‌ایم و زنان افغان تشنه صلح هستند. " 
وی زنان را تلاشگران آبادانی زمین خواند و گفت:" خداوند زنان را برای ایمنی و صلح آرامش خلق کرده است و چون ما زنان طالب خشونت نیستیم و هیچ‌گاه به دنبال جنگ افروزی نبوده‌ایم شایستگی سخن گفتن درباره صلح و امنیت را داریم و طلب کردن آرامش و صلح حق ماست. در دنیایی که نفرت حاکم است، امیدوارم روزی برسد که زنان فرزندان خود را در صلح و ارامش بزرگ کنند"
وی خطاب به بانوان حاضر در همایش گفت: با فعالیت‌های صلح آمیز خواهیم توانست به مردهای جنگ افروز بگوییم این است دنیایی که باید وجود داشته باشد". 
 وی حلقه مفقوده روابط انسانی را دگر پذیری دانست و گفت: مردان و زنان بایستی همدیگر را آنگونه که هستند بپذیرند و به خواسته‌های یکدیگر احترام بگذارند. 
لازم به ذکر است همایش زنان، صلح و امنیت پایدار  16 و 17 اسفند در تهران برگزار شد که جمعی از بانوان جماعت نیز در آن شرکت داشتند.

مطالب جدید

نامه‌ای دختر عزیزم دل نوشته (1397/09/22)
درباره پیامبر عزیزم دنیای کودکان (1397/09/17)