بیاموز چگونه موفق شوی

ترجمه: 
ساره قتالی
بیاموز چگونه موفق شوی
نیازی نیست که یک مدیر یا فرمانده باشی تا به یک شخص مهم تبدیل شوی. آنگاه که در کار و هنر خود موفق باشی همه‌ی این مقام‌ها را بدست خواهی آورد.
در واقع اینگونه بیندیش اگر نتوانستی همچو خورشید درخشان باشی سعی کن همچون ستاره در آسمان‌ها بدرخشی، اگر توان نوشتن نداری تلاش کن سخنگوی ماهری باشی که نظر مردم را نسبت به آراء خود جلب کنی، اگر آنچه می‌خواستی محقق نشد هیچ وقت دست از کار و تلاش برندار و به تلاش خود یقین داشته باش.
در واقع نوع کار و هنر مهم نیست بلکه کیفیتی که ارائه خواهی یافت حائز اهمیت است پس سعی کن هر جا هستی بهترین باشی.
شکست به این معنی نیست که به هدف خود دست نیافتی بلکه شکست بدین معنی است که از سعی و تلاش دست برداری.
پس شکست یعنی ناامیدی، هیچگاه شکست روحی را نپذیر در واقع پیروزی ملازم و همگام کسی است که مادام آنرا در پیش چشمان خود می‌بیند.
هنگامیکه محیط و پیرامون تو خبر از شکست و سرخوردگی می‌دهد نا امید مشو و به یاد آور که همه چیز در دست اراده وقدرت خداوند است و خداوند بر همه چیز تواناست، پس ناامید مشو.
جوانی روزی نزد من آمد و از حال و روز خود چنین حکایت می‌کرد:
در حادثه‌ی تصادف دو پای خود را از دست دادم و ناراحتی و نا امیدی عمیقی سراتاسر وجودم را فرا گرفته بود. دنیا در دیدگان من سیاه و تار گشته نمی‌دانستم چگونه روزهایم به شب می‌رسید و در زندگی خود چه باید می‌کردم! چگونه خانه‌ای بسازم تا با همسرم در آن زندگی کنم! 
ولی من در این حادثه ایمانم ضعیف نشده بود بلکه عزم و اراده‌ام در این واقعیت تلخ دوچندان گشت به یاد سخن گهربار ابن قیّم( رحمةالله علیه) افتادم که می‌فرمود: اگر یک مرد واقعی کوهی را در پیش چشمان خود ببیند وعزم را جزم ساخته تا آنرا از بین ببرد به اذن واراده‌ی خداوند متعال آن کوه را نابود خواهد کرد .
تصمیم گرفتم ناامیدی را شکست دهم و آنچه دیگران در ساختن آن ناتوانند محقق سازم .با این شرایطی که توان راه رفتن نداشتم اراده‌ی خود را تقویت کردم تا کاری که رضایت خداوند در آن بوده انجام دهم.
تصمیم به یادگیری کامپیوتر کردم و مدرک مهندسی ارتباطات را گرفتم و در شرکتی مدیریت کردم که زیر دستانم گروهی بودند که توان راه رفتن بر پاهای خود را داشتند.
ثابت کردم که اینها همه با کمک و یاری خداوند سبحان و حرکت با اراده قوی بسوی هدف والا به واقعیت تبدیل خواهد شد.
با فضل وبزرگی خداوند متعال آن چه آرزو داشتم محقق ساختم.
دروازه‌ی قلبت را به روی آروزها باز کن، وقتی آرزو باشد، امید جوانه می‌زند.
و هنگامیکه امید باشد، شوق و رغبت در زندگی جرقه می‌زند.
وآنگاه که شوق ورغبت بیاید آرزوها شکوفه می‌دهد.
 وآنگاه که آرزوها به وقوع بپیوندند کلید موفقیت را در دستان خود خواهی یافت.
 وآن زمانیکه موفقیت‌ها در دنیا به وقوع پیوسته برای رستگاری آخرت دست به کار می‌شوی و کلید سعادت را از همه جوانب بدست می‌گیری.

سایت در قبال نظرات پاسخگو نمی باشد.

1
بدون‌نام (مهمان)
1396/11/11

بسیار عالی

مطالب جدید

چرا من؟ سرویس سلامت (1399/03/20)
خدایا ما فقیریم اندیشه (1399/02/20)
ای خدای مهربان دل نوشته (1399/02/11)
سلام ای رمضان دل نوشته (1399/02/04)
آسمان روحم بارانی است دل نوشته (1399/02/03)
من قرآن را در تو دیدم زنان در عرصه دعوت (1399/02/02)
استقبال از رمضان اندیشه (1399/02/02)