کیک فنجانی بدون فر

کیک فنجانی بدون فر

مواد لازم:
*تخم مرغ: 4 عدد /* شکر: یک و نیم لیوان /* روغن مایع: نصف لیوان  /*آرد: دو لیوان  /* پکینگ پودر: دو قاشق چای خوری  /* آب پرتقال تازه: نصف لیوان  /* رنده پوست پرتقال: دو قاشق غذاخوری  /*وانیل: کمی   /*نمک: یک پنس

طرز تهیه:

می‌دانم که همه‌ی شما می‌دانید اما باز هم عرض می‌کنم که برای درست کردن کیک چند تا کار را باید اول انجام بدهید: اول اینکه تمامی مواد به دمای محیط رسیده باشند.
 دوم اینکه اگر از فر استفاده می‌کنید آن ‌را را حتما گرم کنید. سوم اینکه تمام مواد را اندازه گرفته و دم دستتان بگزارید. خوب برای شروع من تخم مرغ‌ها را از یک ساعت قبل در دمای محیط بیرون از یخچال قرار داده‌ام.
 یک پرتقال درشت را خوب شسته و اول پوستش را رنده کردم._ فقط حواستان باشد که قسمت سفید رنده نشود چرا که طعم کیک را تلخ می‌کند._ بعد آب آن را گرفتم.
تخم مرغ‌ها و شکر و وانیل را با همزن حسابی می‌زنیم تا حجیم و کرم رنگ بشه. بعد روغن را اضافه می‌کنیم و باز هم می‌زنیم. سپس آرد و پکینگ پودر و نمک را که سه بار الک کردیم به آن اضافه می‌کنیم و با قاشق و به صورت دورانی هم می‌زنیم و در آخر هم آب پرتقال را و در حد مخلوط شدن هم می‌زنیم.
بعد فنجان‌های چینی را آماده کرده، ته آنها را چرب می‌کنیم سپس به اندازه نصف فنجان‌ها مواد در آنها می‌ریزیم. فنجان‌ها را داخل قابلمه چیده و تا نصف اندازه فنجان‌ها داخل قابلمه آب می‌ریزیم و روی اجاق قرار می‌دهیم، هنگامی که آب داخل قابلمه به جوش آمد در قابلمه را ‌گذاشته و به مدت 20 دقیقه اجازه می‌دهیم که کیک‌ها آماده شود.

مطالب جدید

چرا من؟ سرویس سلامت (1399/03/20)
خدایا ما فقیریم اندیشه (1399/02/20)
ای خدای مهربان دل نوشته (1399/02/11)
سلام ای رمضان دل نوشته (1399/02/04)
آسمان روحم بارانی است دل نوشته (1399/02/03)
من قرآن را در تو دیدم زنان در عرصه دعوت (1399/02/02)
استقبال از رمضان اندیشه (1399/02/02)