امروز تلخ‌ترین روز زندگی‌ام بود.

امروز تلخ‌ترین روز زندگی‌ام بود.

پزشک عکس خود را با حالت گریان منتشر کرد و نوشت به عنوان یک پزشک با بسیاری از زنان آبستن برخورد کرده‌ام؛ وقتی در اتاق زایمان هستم دست به دعا برمی‌دارم که خداوند قدم نورسیدگان را مبارک سازد و به همه‌ی مادران کمک کند. درد زایمان غیر قابل تحمل است. به ویژه آن که پس از نه ماه تحمل، در این‌جا هیچ تضمیمی برای زنده ماندن مادر یا نوزاد وجود ندارد.

 مادران در راه به دنیا آوردن فرزندان‌شان با مشکلات فراوانی دست به گریبان می‌شوند.

امروز خیلی ناراحت بودم و چند بار گریه کردم؛ ما زنی را از دست دادیم. دعا می‌کنیم هرگز چنین اتفاقاتی رخ ندهد اما یقینا خداوند در این کار حکمتی دارد. چرا وضعیت این زن تا این حد براییم دردآور بود؟

او مدت 14 سال از داشتن فرزند محروم بود؛ آن‌ها همه‌ی راه‌ها را برای درمان طی کرده بودند؛ از جمله تزریق و تلقیح مصنوعی اما نتیجه‌بخش نبود. اخیرا خداوند خواست تا خارج از تمام قوانین و علوم پزشکی این زن باردار شود. با این که روی تخمدان‌هایش کیست بزرگی ایجاد شده بود اما زمانی که حامله شد این کیست شروع به کاهش کرد و همه چیز به خوبی پیش رفت. خداوند قادر است که رحمت و عظمتش را در هر زمانی به انسان نشان دهد. وقت زایمان که رسید شوهرش سریع او را نزد من آورد و من به خاطر او تمام کارهایم را رها کردم و مدت هفت ساعت در اتاق زایمان بودم تا این که تصمیم گرفتیم او را سزارین کنیم؛ نوزاد را بیرون آوردیم، زن او را بغل کرد و لبخندی زد و در کمال شگفتی در همان حال جان به جان آفرین تسلیم کرد. اما نوزاد زنده ماند؛ زمانی که به شوهرش خبر دادیم از هوش رفت و شادی و خوشحالی آنان به ماتم تبدیل شد.

آری یک زندگی به خاطر یک تولد جدید از دست رفت. به همین خاطر از شما مردان خواهشمندم به زنان خود احترام بگذارید؛ زیرا آنان برای یک زندگی جدید و برای این که حیات تازه‌ای برای شما به ارمغان آورند بارها با مرگ دست به گریبان می‌شوند؛ نه ماه سختی و مرارت آبستنی را به جان می‌خرند و ساعت‌ها با درد زایمان می‌سازند و می‌سوزند و شب‌ها برای پرورش فرزندان‌تان بیدار می‌مانند. واقعا این یک فداکاری بزرگ است.

خواهش دیگرم این است که اگر احیانا با مادرتان قهر کرده‌اید و با او سخن نمی‌گویید از شما می‌خواهم اکنون با او تماس بگیرید و به نزدش بروید. 

دوستی و محبت خود را نسبت به زنان بیشتر ابراز کنید و آنان را مورد احترام قرار دهید.