گفت‌وگویی به مناسبت ماه مهر با آقای عبدالرحیم قادری؛ مرد فرهنگ شهر جناح

گفت‌وگویی به مناسبت ماه مهر با آقای عبدالرحیم قادری؛ مرد فرهنگ شهر جناح
باز آمد بوی ماه مدرسه
بوی بازی‌های راه مدرسه
بوی ماه مهر ماه مهربان
بوی خورشید پگاه مدرسه
آغاز مهر و بازگشایی مدارس بهانه‌ای شد تا به سراغ مرد بزرگ فرهنگ شهرم- جناح- بروم و با ایشان مصاحبه‌ای داشته باشم؛ مردی که سال‌ها در خدمت بچه‌های شهر بود، مردی دلسوز و مهربان و موفق در امر دبیری و آموزگاری و همین‌طور در سمت‌های دیگر هم خوب درخشید و توانست خدمات شایانی به جامعه ارائه دهد.
سلام علیکم 
جناب آقای قادری ضمن تشکر از همکاری صمیمانه شما که با وجود مشغولیت این فرصت رو در اختیار ما قرار دادید، اجازه میخوام در خصوص ایام بازگشایی مدارس با شما گپ و گفت‌وگویی داشته باشم
س: لطفا خودتان را تا جایی که امکان دارد معرفی بفرمایید
ج: بنده عبدالرحیم قادری متولد ۱۳۳۵ دارای چهار فرزند هستم در حال حاضر به عنوان سرپرست شهرداری جناح به کار اشتغال دارم قبلا در سمت آموزگاری و دبیری و دفتر اسناد رسمی انجام وظیفه نموده و در سال ۹۲ به‌‌ عنوان شهردار جناح انتخاب شدم. 
س: بله ممنون از شما. بفرمایید شروع مهر به شما چه حسی می‌دهد؟
ج: ماه مهر شروع فعالیت آموزشگاه‌ها می‌باشد و بنده از اینکه شاهد فعالیت معلمان و دبیران در زمینه تعلیم و تربیت هستم احساس خوشحالی می‌کنم‌.
س: دوران تحصیل رو چگونه گذراندید؟
ج: دوران ابتدایی و دبیرستان را در مدارس جناح سپری کردم و در سال ۱۳۷۰ در کنکور سراسری شرکت نموده و در رشته حقوق دانشگاه شیراز پذیرفته شدم.
س: در دوران تحصیل چه زنگی شاد بودید و از چه زنگی بدتان می‌آمد؟
ج: زنگ تاریخ بسیار شاد بودم و از درس هندسه به شدت متنفر بودم.
س:شاید این سوالی که می‌خواهم بپرسم کمی جسورانه باشد ولی چون مدام آموزگاران از شیطنت و شلوغی دانش‌آموزان گلایه دارند اجازه میخوام بپرسم بدترین خرابکاری که در طول تحصیل کردید چه بود؟
ج: چیزی بیاد ندارم فکر نکنم مرتکب خرابکاری یا شیطنتی شده باشم. 
س: رشته دبیرستانتان را خودتان انتخاب کردید یا انتخاب خانواده‌تان بود؟
ج: انتخاب خودم بود.
س: هنوز دوستان دبیرستانتان را می‌بینید؟
ج: کما بیش ایشان را می‌بینم.
س: چند سال به عنوان آموزگار خدمت کردید؟ در این مدت چه خاطره خوب و چه خاطره بدی دارید؟
ج: به مدت ۲۶ سال در خدمت آموزش و پرورش بودم. هنگامی که دانش آموزانم فعالیت درسی داشتند خوشحال بودم و خاطره‌های خوبی داشته‌ام اما پیش هم می‌آمد که از بی‌توجهی دانش آموزان به مسائل درسی و تربیتی ناراحت می‌شدم.
س: چه شد که شغل آموزگاری را کنار گذاشتید؟
ج: چون ارتباطی با رشته تحصیلی‌ام نداشت ناچار شدم متناسب با رشته خود فعالیت کنم.
س: حاضرید دوباره به عنوان آموزگار فعالیت کنید؟ چرا؟
ج: بنده علاقه شدیدی به معلمی داشته و دارم ولی چون مسئولیت‌های دیگری بر عهده دارم امکان بازگشت وجود ندارد.
س: شما فرزندان موفقی در امر تحصیل دارید. امکان دارد توضیح بدهید که موفقیتشان در چه زمینه‌ای بوده؟
ج: فرزند ارشدم بنام آرش موفق به اخذ درجه دکترای شیمی آلی شده و اکنون به عنوان عضو هیات علمی دانشگاه هرمزگان به کار اشتغال دارد، فرزند دوم بنده مریم می‌باشد که خانه‌دار بوده و در رشته مدیریت بازرگانی دانشگاه هرمزگان تحصیل کرده‌ است و سومین فرزندم فاطمه نام دارد که دبیر ریاضی بوده و در دانشگاه زاهدان تحصیل کرده است و چهارمین فرزندم محمد نام دارد که در رشته مهندسی شیمی دانشگاه صنعتی شریف به تحصیل مشغول می‌باشد.
س: برای سایر والدین از تجربیاتتون بفرمایید که شما و همسرتان که مدت‌ها همکار شما هم در امر آموزگاری بودند چه نقشی در موفقیت فرزندانتان داشتید؟ و چه تمهیداتی در آغاز سال تحصیلی داشتید؟
ج: همسرم در امر تحصیل فرزندانم بسیار تلاش کرده و موفقیت‌های فرزندانم را ناشی از تلاش‌های ایشان می‌دانم و برای همیشه مدیون زحمات و تلاش‌های ایشان هستم با دقت نظر همسرم در آغاز سال تحصیلی فرزندانم با خاطرات خوب به مدرسه می‌رفتند و ایشان همیشه پیگیر درس و اخلاق بچه‌ها بودند.
س: فضای الان مدارس را چگونه می‌بینید؟
ج: فضایی بسیار مطلوب است مخصوصا در شروع سال تحصیلی دست‌اندرکاران آموزش و پرورش با برگزاری مراسم بازگشایی شرایط بسیار عالی برای بچه‌ها ایجاد می‌کنند. 
س: چه توصیه‌ای به کودکان و نوجوانان سرزمینمان دارید؟
ج: توصیه بنده این است که در این شرایط و با توجه به نیاز شهر و منطقه تلاش‌های خود را مضاعف نمایند تا إن شاءالله بتوانیم جامعه‌ای متشکل از افراد فرهیخته ایجاد نماییم.
س: و حرف آخر؟ 
ج: از کلیه دست اندرکاران نظام تعلیم و تربیت که در راه اعتلای فرزندان این شهر و منطقه تلاش می‌نمایند تشکر می‌کنم.
جناب آقای قادری از اینکه وقت گرانبهای خود را در اختیار ما قرار دادید سپاسگزارم و برای شما و خانواده محترمتان آرزوی توفیق و سلامتی داریم.

مطالب جدید

چرا من؟ سرویس سلامت (1399/03/20)
خدایا ما فقیریم اندیشه (1399/02/20)
ای خدای مهربان دل نوشته (1399/02/11)
سلام ای رمضان دل نوشته (1399/02/04)
آسمان روحم بارانی است دل نوشته (1399/02/03)
من قرآن را در تو دیدم زنان در عرصه دعوت (1399/02/02)
استقبال از رمضان اندیشه (1399/02/02)