تاثیر مهمانی زنانه برای زنان

ترجمه: 
آمنه پیروزه
تاثیر مهمانی زنانه برای زنان

این مطلب را در دانشگاه استنفورد تدریس می‌کنند!
در یک کلاس بعد از ظهر در دانشگاه استنفورد، آخرین سخنرانی در مورد ارتباط ذهن و بدن بود- بررسی ارتباط بین استرس و بیماری‌ها.
سخنران جلسه( دکتر آلن شاتزبرگ؛ رییس دانشکده روانپزشکی در استنفورد) در حین صحبت‌هایش به این موضوع پرداخت که:
یکی از بهترین کارهایی که یک مرد می‌تواند برای سلامتی‌اش انجام دهد، ازدواج کردن با یک زن است!
در حالی که یکی از بهترین کارهایی که یک زن می‌تواند در این راه انجام دهد، تقویت روابطش با دوستان هم جنس اش است.
زنان به طرز متفاوتی با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند و یک سیستم حمایتی فراهم می‌آورند که استرس و دشواری‌های زندگی را با یکدیگر تقسیم کرده و از شدت آن می‌کاهند. این کیفیت که به« وقت گذرانی با دوستان مؤنث» تعبیر می‌شود، در بدن به تولید سروتونین بیشتر کمک می‌کند؛ نوعی انتقال دهنده عصبی که با افسردگی مقابله می‌کند و در بدن احساس سرزندگی و نشاط به وجود می‌آورد.
زنان احساسات شان را با یکدیگر در میان می‌گذارند، در حالی که مردان اغلب، روابطشان را بر مبنای کار و فعالیتشان شکل می‌دهند. آنها به ندرت با دوستانشان در مورد اینکه راجع به یک مسئله مشخص چه احساسی دارند و یا زندگی خصوصی شان چطور پیش می‌رود، حرف می‌زنند.
بله، آنها اغلب در مورد کار، ماشین، ماهیگیری، شکار، گلف( و فوتبال!) حرف می‌زنند، ولی در مورد احساساتشان؟ بعید است!
با زنان اما همیشه چنین کاری میسر است. ما از اعماق روحمان با خواهرانمان و مادرانمان، سهیم می‌شویم و ظاهرا این کار برای سلامتی ما خیلی مفید است. وقت گذراندن با یک دوست، درست به اندازه پیاده روی و بدنسازی برای سلامت عمومی بدن اهمیت دارد.
یک تفکر رایج این است که وقتی ورزش می‌کنیم داریم فعالیت مفیدی برای سلامتی جسممان انجام می‌دهیم، اما زمانی را که با دوستانمان صرف می‌کنیم، وقت تلف کردن به حساب می‌آوریم و فکر می‌کنیم که باید آن را به کار مفیدتری اختصاص دهیم؛ این درست نیست. در واقع، نداشتن یا از دست دادن روابط صمیمانه با انسان‌های دیگر، به اندازه سیگار کشیدن و دخانیات، برای سلامتی بدن خطرناک است!
بنابراین هر زمان که شما با یک دوست مؤنث، در مورد چیزهای بی اهمیت و روزمره زندگی حرف می‌زنید، بر پشت خود دست نوازشی بکشید و به خودتان تبریک بگویید که کار مفیدی در راستای سلامت جسم و روحتان انجام می‌دهید! ما به راستی بسیار بسیار خوش شانسیم!
یکدیگر را دوست بداریم

مطالب جدید

دینگ... دل نوشته (1397/04/18)
هزاری نوش جان کنید هنر خانه‌داری (1397/04/18)
سفر به دور دنیا با قایق بادبانی و بدون هیچ وسیله مدرن اخبار و رویداد های جامعه زنان (1397/04/15)
من و یک منظره اندیشه (1397/04/13)
توازن دسترسی مردان و زنان به امکانات ورزشی رعایت شود اخبار و رویداد های جامعه زنان (1397/04/12)
دیابت در کمین زنان کارمند اخبار و رویداد های جامعه زنان (1397/04/12)