بوی مهربانی‌ها

  بوی مهربانی‌ها

روزی روزگاری در شهری زیبا دختری زندگی می‌کرد که اسم او هانا بود و ۱۲ سال سن داشت. او علاقه زیادی به خانواده و دوستان و مدرسه‌اش داشت‌ و همچنین درس‌خوان و خوش اخلاق بود. دوست صمیمیش ساینا نام داشت که چندین سال بود با هم بودند. هانا این روز‌ها خیلی خوشحال و سرحال بود که این خوشحالی ساینا را کنجکاو کرده بود و از او پرسید که: هانا جان برای چی این روزها حال و هوای دیگری داری و خیلی خوشحالی؟
 هانا گفت:" ساینا جان مگر تو نمی دانی که ما کم‌کم داریم به ماهی نزدیک می‌شویم که هیچ ماهی با آن قابل مقایسه نیست. ساینا جان مگر تو نمی‌دانی که پنجم یا ششم خرداد ماه امسال رمضان است؟
ساینا گفت: چرا می‌دانم ولی من زیاد مشتاق این ماه نیستم چون روزهایش گرم و طولانی هستند و من زیاد تشنه و گرسنه می‌شوم به همین دلیل به آمدنش زیاد خوشحال نیستم! هانا گفت: عزیز من! رمضان زیباترین ماه خداست چون قرآن، برنامه انسان‌ها، در این ماه مبارک نازل شد. این ماه، ماه خوبی‌هاست و در این ماه همه‌ی مردم حتی آدم‌های بد و خلافکار هم خود را از کار بد دور می‌کنند .و همه مهربان و دل نرم می‌شوند. درست است که تشنه و گرسنه می‌شویم ولی با روزه گرفتن کار آخرت خودمان را آسان‌تر می‌کنیم. ما در این دنیا زحمت می‌کشیم تا آخرت و قیامت خوبی داشته باشیم به شرطی که با دل و جان نمازها، روزه‌ها و عبادات دیگر را بپردازیم. رسول خدا( صل الله علیه و سلم) می‌فرمایند: هر انسانی که براساس باور، ماه رمضان را روزه بگیرد و کردار و گفتارش را تحت کنترل و مراقبت در آورد، گناهان گذشته‌اش بخشوده خواهد شد. آه ساینا!: چه شب‌هایی دارد! شب قدر، شبی است با ارزش‌تر از هزار ماه و پربرکت‌ترین شب‌هاست. چه لحظه‌های خوبی ست و من چه احساس خوبی پیدا می‌کنم. انگار که در آرامش عجیبی قرار گرفته‌ام‌؛ وقتی که در شب‌های پربرکت این ماه در مسجد‌ها در برابر پروردگار جهانیان و خالق هستی به سجده می‌رویم و به عبادت خدای یگانه می‌پردازیم! در این لحظه ساینا هم با حرف‌های هانا شگفت زده شده بود و تحت تاثیر قرار گرفت و گفت: من هرگز چنین چیزی‌هایی درباره‌ی رمضان و روزه گرفتن نشنیده بودم. حالا من از تو خوشحال‌تر و مشتاق‌تر هستم و بوی مهربانی‌ها را حس می‌کنم.
 هانا هم بسیار خوشحال شده بود چون باعث شد که رمضان در نظر ساینا شیرین‌ترین ماه باشد. آنها هردو تصمیم گرفتند در این ماه مبارک همه روزه‌هایشان را با خوشحالی بگیرند و قدر رمضان را بدانند
خدایا: کاری کن تا تمام بچه‌ها لحظه‌های شیرین رمضان را درک کنند.
آمین

مطالب جدید

دینگ... دل نوشته (1397/04/18)
هزاری نوش جان کنید هنر خانه‌داری (1397/04/18)
سفر به دور دنیا با قایق بادبانی و بدون هیچ وسیله مدرن اخبار و رویداد های جامعه زنان (1397/04/15)
من و یک منظره اندیشه (1397/04/13)
توازن دسترسی مردان و زنان به امکانات ورزشی رعایت شود اخبار و رویداد های جامعه زنان (1397/04/12)
دیابت در کمین زنان کارمند اخبار و رویداد های جامعه زنان (1397/04/12)