خواهر دعوتگرم!/بخش سوم

خواهر دعوتگرم!/بخش سوم
... کار خود را با دیگران مقایسه مکن
چراکه غرور طاعت، تو را از انجام اعمال دیگر باز می‌دارد، همچنان که شایسته نیست گناهان تو را از اعمال دعوت باز دارد .
سریعا غبار معاصی را از خود پاک کن و خود را با آب توبه بشوی. و با اراده‌ی والایی، راه رفته را برگرد و نور ایمان را در قلبت قرار بده تا در قلبت ریشه بدواند.
اما گویی خروج روح از جسمت برای تو آسان‌تر از این است که از مسیر دعوت به سوی خدا، خارج شوی.
در منزل خود دانش بیاموز 
خداوند متعال می‌فرماید:" أفَمن کان علی بَیِّنةٍ کَمَن زُیِّنَ لَهُ سُوءُ عَمَلِهِ وَ اتَبَعُوا أهوائَهم"(محمد/14)
" آیا کسی که بر دلیل روشنی از پروردگارش می‌باشد مانند کسی است که زشتی عملش در نزد او زینت داده شده و از هواهای نفسانی خود تبعیت می‌کند ؟!"
امام احمد (رحمه الله) می‌فرماید: کسی که نیتش صحیح باشد علم برای او با هیچ چیزی برابری نمی‌کند. سؤال کردند: چگونه؟ در پاسخ فرمود: بدین صورت که شخص با یادگیری علم این نیت را داشته باشد که جهل را از خود و دیگران دور کند.
بنابراین همه‌ی ما بر اهمیت یادگیری علوم شرعی اتفاق نظر داریم. پس فکر نکن که می‌شود بدون علم یک دعوتگر شد. کسی که نسبت به چیزی جاهل باشد چگونه می‌تواند به سوی آن دعوت کند؟ 
اهمیت یادگیری علوم شرعی
ای خوهرم علوم شرعی را در زمینه‌های مختلف عقیده، تفسیر، قرآن، حدیث، احکام، سنت، روش زندگانی پیامبر( صلی الله علیه و سلم) و... و از کتاب‌های معتبر کسب کن تا با آگاهی کامل به امر دعوت بپردازی. به لطف خدا اکنون کتاب‌های فراوانی در کشورمان به زبان فارسی وجود دارد که می‌توان با تهیه و مطالعه‌ی آن‌ها با علوم شرعی آشنا شد.
قرآن
آن همدم همیشگی، که مدام آیاتش را با خود زمزمه می‌کنی و با تلاوت آیاتش و تدبر در آن روحت را جلا می‌بخشی. فراموش نکن که بهره‌ی زیادی از حفظ و تلاوت آن داشته باشی.
خواهر عزیزم! ممکن است در راه دعوت خسته شوی. فکر می‌کنی چه‌چیزی است که می‌تواند تو را از این خستگی و کسالت بیرون بیاورد؟ و توان مضاعفی به تو ببخشد؟ بدون شک تدبر در آیات قرآن و تلاوت آن‌چنان آرامش خاطری به تو خواهد بخشید که گویی معجزه‌ای در درون تو رخ می‌دهد.
پس تلاش کن روزانه یک جزء از قرآن کریم را تلاوت کنی. یقین داشته باش در أثر آن سعه‌ی صدر پیدا می‌کنی و در اوقاتت برکت ایجاد می‌شود و توفیق انجام عمل صالح را پیدا می‌کنی.
پروردگارا قرآن عظیم را بهار دل‌ها و نور سینه‌هایمان و دور کننده‌ی غم‌ها و از بین برنده‌ی غصه‌هایمان قرار بده( آمین).

مطالب جدید

چرا من؟ سرویس سلامت (1399/03/20)
خدایا ما فقیریم اندیشه (1399/02/20)
ای خدای مهربان دل نوشته (1399/02/11)
سلام ای رمضان دل نوشته (1399/02/04)
آسمان روحم بارانی است دل نوشته (1399/02/03)
من قرآن را در تو دیدم زنان در عرصه دعوت (1399/02/02)
استقبال از رمضان اندیشه (1399/02/02)