مروری کوتاه بر زندگی پربار خواهر فرشته امینا

مروری کوتاه بر زندگی پربار خواهر فرشته امینا

خواهرمان؛ زنده یاد فرشته امینا؛ متولد ۱ مهرماه‌ ۱۳۵۳، اهل اوز، نام پدر حمزه و نام مادرشان رقیه و دارای سه خواهر و یک برادر بودند. ایشان تحصیلات خود را به ترتیب در دبستان بدری و راهنمایی احمدیان و دبیرستان ثریانژاد اوز به پایان رساند. دارای پدری مهربان و عاشق خانواده و زحمت کش بود که هشتم اردیبهشت ماه سال ۹۱ به علت بیماری پارکینسون در گذشت و مادری بسیار صبور و دلسوز دارد. 

زنده یاد در سال ۱۳۷۵ تا ۱۳۷۸ به مدت سه سال در اوز به کلاس دینی رفت. او از نوجوانی علاقه زیادی به حجاب و دین داشته و در این راه تلاش فراوان می‌کرد. از صفات ارزنده‌ی او تلاش در راه کسب تعالیم اسلام و نشر آن بود و در این راه ثابت قدم و نمونه بود. 

دوستدار مردم بود و تمام سعی خود را به کار می‌بست تا خالصانه به هر کس که احتیاج به کمک دارد به هر طریق به او یاری رساند. 

پس از این دوران با آقای بهنام ملکی ازدواج کرد و با همسر و پسرش راهی شیراز شد، در این شهر فرزند دومش که دختر است متولد شد. فرشته در شیراز نیز به آموزش کلاس مربیگری رفته و تحصیلات دینی خود را ادامه داد و در موسسه محمد بن جزری مشغول بکار شد؛ به دلیل تغییر شغل همسرش پس از نه سال زندگی در شیراز به بندر عباس رفته و در آنجا نیز مشغول تحصیل علوم دینی و آموزش به خواهران و کودکان بوده است و همچنین مسؤلیت خواهران جماعت بندر هم برعهده داشتند. 

او در بحران‌های سخت و ناملایمات زندگی بسیار استوار بود هنگامی که در بهمن ماه سال ۱۳۹۰ متوجه بیماری خود (سرطان سینه) شد، شاکر خداوند بود و می‌گفت: این هدیه‌ای از سوی خداوند می‌باشد. از خصوصیات اخلاقی او این بود که اخلاق اسلامی را دوست داشت، هنگام نصیحت به نرمی و مخفیانه و سنجیده نصیحت می‌کرد، نه اینکه در جلوی دیگران تظاهر به نصیحت کند یا خود را بالا‌تر از بقیه بداند و بسیار صبور و شکیبا بود. 

از نصایح او این بود که وقت خود را در خواندن چیزهای بی‌ارزش و فیلم‌های بیهوده از دست ندهید. او دارای عزم و همت بسیار بلندی بود که از وقت خود به نحو شایسته استفاده می‌کرد. ایشان زندگی کوتاهی داشت؛ اما آنچنان زندگی کرد که همیشه از او یاد می‌شود زیرا ارزش و قیمت عمرش نه به تعداد سال‌های زندگی بلکه ارزش آن به انجام اعمال بزرگی بستگی دارد که لحظه از عمر خود را با تمام درد و بیماری که داشت در غیر راه خدمت به دین ضایع ننمود و امید است که چنین نمونه‌هایی سبب بیداری امت اسلامی گردند. 

فرشته عزیز در سن ۴۰ سالگی در ۶ آذرماه‌ ۱۳۹۳ به جهان باقی شتافت. 

اللهم اغفرلها و ارحمها و عافها واعف عنها و أکرم نزل‌ها و وسّع نزل‌ها و اغسل‌ها بالماء و الثّلج و البرد و نقّها من الذّنوب و الخطایا کما ینق الثّوب الأبیض من الدّنس و أسکنها فسیح جنّاتک. 

برحمتک یا أرحم الرّاحمین

سایت در قبال نظرات پاسخگو نمی باشد.

1
مصطفی احمدپور - بانه (مهمان)
1393/10/02

انا لله و انا الیه راجعون
خداوندا به رضایت راضی و ازذات کبریائیت خواهانیم که روح این خواهر عزیزمان را با پیامبران و صدیقین و شهداء وصالحین محشور فرما و ما را نیز توفیق عمل به فرامین سرنوشت سازت عنایت فرما.
ضمن عرض تسلیت به خانواده و دوستان و همراهان آن مرحومه از ایزد متعال صبر جمیل و اجر جزیل همگی ایشان را مسالت می نماییم.
اعضاء و هواداران جماعت در شهرستان بانه

2
قائدي (مهمان)
1393/10/14

خداوند منان روحش راقرين رحمت گرداند. وبه بازماندگانش صبرجميل عنايت فرمايد.
خوشابه سعادت فرشته اي كه فرشته وارزيست وعطرحضورش را درقلب ها به جاي گذاشت.
اميدكه ادامه دهندگان مسيرسبزش باشيم.

3
مریم (مهمان)
1395/01/21

خداوند روح ایشان را قرین رحمت خویش قرار دهد .وفرزندانشان را باقیات صالحاتی برایشان قرار دهد.

مطالب جدید

چرا من؟ سرویس سلامت (1399/03/20)
خدایا ما فقیریم اندیشه (1399/02/20)
ای خدای مهربان دل نوشته (1399/02/11)
سلام ای رمضان دل نوشته (1399/02/04)
آسمان روحم بارانی است دل نوشته (1399/02/03)
من قرآن را در تو دیدم زنان در عرصه دعوت (1399/02/02)
استقبال از رمضان اندیشه (1399/02/02)