عنوان تاریخ
اولین رمضان مسلمانان
(نویسنده: سهیلا سعیدیانی)
1396/03/05
کِرِم کاستارد آسون و خوشمزه!
(نویسنده: سمیه اسماعیلی)
1396/03/05
خدای من!
(نویسنده: فاطمه برته 15 ساله)
1396/03/05
مقارنه و مسئله‌ی آغاز ماه قمری
(نویسنده: یاسر احمدی)
1396/03/03
بوی مهربانی‌ها
(نویسنده: هانا ملاامینی )
1396/03/03
فستیوال‌ رمضانی
(نویسنده: حمیده الهیاری)
1396/03/02
فعالان حوزه زن: آقای روحانی، زنان بیشتری به کابینه راه بدهید
1396/03/01
با یک گل بهار می‌شود
(نویسنده: کریستین نورتراپ) (مترجم: توران دخت تمدن)
1396/03/01
نایب قهرمانی بانوی شطرنج ایران در بخش برق ‌آسای آسیا
1396/03/01
نگاه اسلام اعتدالی به ارتباطات انسانی زنان در تطابق با سایر دیدگاه‌ها/بخش دوم
(نویسنده: داود آقا رفیعی-فریده وزیر هشی)
1396/03/01
در اتریش زنانی که برقه بپوشند 150 یورو جریمه خواهند شد
1396/02/27
خلبان "زن افغانستانی" به تنهایی به دور جهان پرواز می‌کند
1396/02/27
وظیفه یک رئیس جمهور از نظر من
(نویسنده: ژینا زارعی)
1396/02/27
انتخاب ناب
(نویسنده: فریبا قهرمانی)
1396/02/27
تولد دوباره
(نویسنده: فرخنده سهرابی)
1396/02/27
بهاری دیگر در راه است
(نویسنده: حمیده الهیاری)
1396/02/25
بخور نخورهای ماه رمضان برای یک روزه‌داری راحت
1396/02/25
تنها بانوی فیلمساز پاکستانی که ۲ جایزه اسکار گرفت
1396/02/25
چگونه چربی شکم را آب کنیم؟
1396/02/19
خانواده نهادی مهم در پیشگیری از معضلات اجتماعی است
1396/02/19
مصادیق تغییر حضانت چیست
1396/02/19
عواقب ثبت نکردن ازدواج
1396/02/19
با ما بنشین...
(نویسنده: سهیلا سعیدیانی)
1396/02/16
شکوفه‌های زندگی/بخش ششم
(نویسنده: سهیلا سعیدیانی)
1396/02/12
صداقت جوهر نقل تو بود
(نویسنده: سلما آگاه پور)
1396/02/12
خانه زنان مسلمان بی‌سرپرست در بوستون آمریکا افتتاح شد
1396/02/12
بازی" زویدوم"
(نویسنده: امامه بخشی کلاس ششم)
1396/02/11
روایت یک دلدادگی
(نویسنده: کلثوم قائدی)
1396/02/11
رئیس‌جمهور اتریش: همه زنان باید روسری بپوشند
1396/02/11
مبارزه با افسردگی با بیدار ماندن!
(مترجم: آمنه پیروزه)
1396/02/09
خداوند سبحان با حکمت بسیار عبادات متفاوت را در مواقع زمانی مختلف بر مسلمانان واجب نموده است. به نظر می‌رسد که خداوند حکیم در کنار تمام حکمت‌های گفته و نگفته‌ی عبادات، از تفاوت تاریخ وجوب عبادات نیز هدف خاصی را دنبال می‌نموده است
دسری که می‌خواهم به شما عزیزان آموزش بدهم بسیار خوش‌مزه و مخصوص ماه رمضان است. شما عزیزان می‌توانید برای افطار یا فاصله بین افطار و سحری از آن استفاده کنید.
تا عرش صدای ربنا می‌آید آواز خوش خدا خدا می‌آید فریا رسد که باز کنید درهای بهشتمهمان خدا سوی خدا می‌آیدبوی رمضان می‌آید...
مسئله‌ی رؤیت هلال ماه به دلیل توام بودن با دو عمل عبادی روزه و حج همواره از اهمیت زیادی برای مسلمانان برخوردار بوده است. همچنین به دلایل مختلفی مسئله‌ی رؤیت هلال ماه و آعاز ماه‌‌های قمری با اختلافات زیادی همراه بوده است.
روزی روزگاری در شهری زیبا دختری زندگی می‌کرد که اسم او هانا بود و ۱۲ سال سن داشت. او علاقه زیادی به خانواده و دوستان و مدرسه‌اش داشت‌ و همچنین درس‌خوان و خوش اخلاق بود.
چند سال پیش، قبل از شروع ماه رمضان با دوستی صحبت می‌کردم. صحبتمان حول موضوعات مختلف بود تا کشیده شد به سریال‌های ماه مبارک. دوستم می‌گفت: هر ساله سیما حجم بسیار بالایی از سریال‌ها را برای ماه رمضان، حواله‌ی آتن پخش می‌کند.
همایش‌های انتخاباتی و حضور زنانی كه پلاكاردهایی با محوریت مهمترین خواسته‌هایشان در دست گرفته بودند، می‌تواند بیانگر بعضی از مهمترین مطالبات آنها از رییس‌جمهور باشد.
وقتی زنی تغییر می‌کند، شفا می‌یابد و در جهتِ بهبود قدم برمی‌دارد صرفاً به خود کمک نمی کند در حقیقت چنین زنی همۀ اعضاء خانواده، همۀ عزیزان و اطرافیانِ خود را به طورِ ناخودآگاه بهره مند خواهد کرد و یا لااقل پایه ‌‌های بهبود و رشدِ آنها را پی ریزی خواهد کرد.
استاد بین المللی شطرنج ایران« سارا سادات خادم الشریعه» در رقابت‌‌‌های شطرنج قهرمانی آسیا در چین در بخش برق آسیا با کسب 7،5 امتیاز نایب قهرمان شد.
ارتباطات انسانی به عنوان يكی از موضوعات مهم علوم انسانی همواره مورد توجه انديشمندان علوم مختلف از جمله جامعه شناسی، روانشناسی، زبان شناسی، علوم ارتباطات و برخی ديگر ازعلوم مرتبط با رفتار انسان‌ها بوده است.
پارلمان اتریش طرحی را تصویب کرد که بر اساس آن حجاب کامل چهره در اماکن عمومی این کشور ممنوع اعلام شده و فردی که از این نوع حجاب استفاده کند  باید 150 یورو جریمه پرداخت کند.
 یک خلبان زن افغانستانی به تنهایی پرواز برای دور زدن جهان را شروع کرده و امیدوار است جوان‌ترین زن در تاریخ باشد که به تنهایی این کار را انجام می‌دهد.
به نظر من وظیفه رئیس جمهور این است که به مردم کشور خودش خدمت کند و تنها برای آسایش و رفاه آنها بکوشد و مهمتر از همه به عهدهایش پایبند باشد.
بی‌تفاوت از خود،  بدون کمک به خود،  به جلو نخواهی رفت! ...حال که می‌توانی قطره‌ای باشی، در دریای بی کرانه حال که می‌توانی نفسی باشی برای هوای تازه‌ی سینه
 هەر کەس تەوەللود دوبارەش نیەنهەڵبەت  سەعادەت ستارەش نیەنرمضان فرصتی دوباره برای از نو زاده شدن و روزه داری نوید بخش فصلی نو و پوست انداختنی تازه است.
رایحه‌اش قابل استشمام است. صدا و آواهایش به گوش جان می‌رسد. هر روزی که می‌گذرد به بهار طبیعت جان‌ها نزدیک‌تر می‌شویم.
مسلمانان سراسر جهان در ماه مبارک رمضان با گرفتن روزه از خوردن و آشامیدن امساک می‌کنند. روزه گرفتن آثار معنوی، فیزیکی، روحی و اجتماعی فراوانی برای افراد دارد.
" شرمین عبید چنائی" بانوی فیلمساز پاکستانی است که با توجه به حقوق زنان در این کشور فیلم می‌سازد. ساختار قدرتمند فیلم‌هایش باعث شده تاکنون دوبار اسکار دریافت کند.
همه کسانی که به دنبال تناسب اندام هستند این نکته را می‌‌دانند که شکم شش تکه بخشی اصلی از هدف‌شان است و رسیدن به این بخش کار بسیار سختی است
مشاور ارشد مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک گفت: خانواده نهادی مهم در پیشگیری از معضلات و ناهنجاری‌های اجتماعی است.
طبق قوانین ایران حضانت فرزند تا رسیدن طفل به سن بلوغ( در دختران 9 سالگی و در پسران 15 سالگی) به عهده والدین است و شخصی که حضانت به او محول شده است، حق خودداری از حضانت و یا اسقاط حق را ندارد.
برای اینکه سند ازدواج، رسمی محسوب شود انجام مراحلی نیاز است و باید علاوه بر زن و شوهر افرادی دیگر یعنی مجری یا مجریان صیغه (عاقد) و سه شاهد و دو معرف آن را امضا کنند.
بزرگترین فتنه زمان ما انکار قسمتی از شریعت اسلام است. اسلام را به طور کامل باید اجرایی نمود. گرفتن قسمتی از شریعت و رها نمودن قسمتی دیگر، ضربه زدن به اسلام است و انسان را منحرف ساخته و به وادی کفر نزدیک می‌سازد.
می‌خواهم حقیقت را بشنوم !روی صورت و لباس دختر بچه‌ی 5 ساله لکه‌های شکلات دیده می‌شد، مادر پرسشگرانه گفت:« شکلات‌های روی میز را تو ندیدی؟
این روزها شوق پرواز پرستوها به نِگر آسمان وابسته نیست، به مچ دست کسی وابسته است که خم و راست می‌شود تا ما پرواز کنیم، گیتار زنی ماهر می‌شود هنگامی که دست بر چهره می‌برد
خانه‌ ویژه بانوان و کودکان مسلمان بی‌سرپرست در شهر« بوستون» واقع در ایالت« ماساچوست» آمریکا افتتاح شد.
سلام دوستان هم وطن! من یکی از دانش آموزان کلاس ششم از شهر هشجین در استان اردبیل هستم و می‌خواهم در مورد یکی از بازی‌های محلی منطقه خود برای شما گزارشی بنویسم.
باز هم نسیم مکی ورزیدن گرفت و مشام خسته مرا به سوی دیار عشق و دلدادگی، فرا خواند! به سوی سرزمین زاهدان و پارسایان، به سوی مردمان مهمان نواز و خونگرم و خدا دوست سیستان و بلوچستان
رئیس جمهوری اتریش با بیان اینکه زنان حق دارند هرگونه که دوست دارند لباس بپوشند پیشنهاد داد برای مقابله با اسلام هراسی همه زنان روسری بپوشند.
خواب همه موجودات یا حداقل در نمایش این ریتم شبانه برپایه چرخه تاریک و روشن زمین است (شب و روز) در حیوانات، جمعیت سلول‌های عصبی که این فعالیت‌های ریتمی را دارند بر اساس زمانبندی درونی تولید می‌‌شود.
همزمانی محتوا