خبرهای اصلاح‌وب

دکتر محمّد صالح ابراهیمی دار فانی را وداع گفت

دکتر محمّد صالح ابراهیمی معروف به ماموستا «شەپۆل» شاعر، ادیب، روزنامه‌نگار و محقق کُرد صبح امروز در تهران دار فانی را وداع گفت. 

بامداد امروز، سیل در پسوه قربانی گرفت

در پی جاری شدن سیلاب در روستای پسوه از توابع شهرستان پیرانشهر یک کودک سە ماهه جان خود را از دست داد.

ایران خواستار واکنش جامعه‌ی جهانی به کشتار فلسطینیان در غزه شد

سخنگوی وزارت امور خارجه‌ی ایران ضمن محکوم‌کردن جنایت و قتل‌عام بی‌سابقه‌ی رژیم صهیونیستی در نوار غزه، خواستار واکنش فوری مجامع جهانی به این جنایت شد. 

شهادت ٥٩ فلسطینی و مجروحیت ٢٧٧١ نفر دیگر در تظاهرات میلیونی بازگشت

در جریان تظاهرات میلیونی بازگشت که از بامداد امروز دوشنبه در نوار مرزی باریکه غزه با اراضی اشغالی ١٩٤٨ آغاز شده است، ٥٩ فلسطینی به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست به شهادت رسیده و ٢٧٧١ تن دیگر هم زخمی و دچار حالت خفگی شده اند.

مراسم استقبال از رمضان در مؤسّسه‌ قرآنی محمد بن جزری شیراز برگزار شد

به مناسبت فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، مؤسسه قرآنی محمد بن جزری شیراز، برنامه‌ای تحت عنوان «استقبال از رمضان» در روز پنجپشنبه ٢٠ اردیبهشت‌ماه ٩٧ برگزار کرد.

استاد الهیات ترکیه: فهم دینی کنونی نیازمند مرور و مطالعه مجدد است

پرفسور حسن اونات، استاد دانشکده الهیات دانشگاه آنکارا طی سخنانی در پنل «کندوکاو تجدّد‌ در اندیشه دینی در ایران» اظهار داشت: «فهم دینی کنونی نیازمند مرور و مطالعه مجدّد‌ است.»

آیین تجلیل از مشاهیر خورش رستم استان اردبیل برگزار شد

مراسم تجلیل از دو تن از مشاهیران علمی و دینی شهر هشجین استان اردبیل، پنجشنبه ٢٠ اردیبهشت‌ماه جاری در ورزشگاه معلم با حضور مسؤولان اجرایی شهرستان برگزار شد.

همایش ملی زن در گستره فرهنگ و تمدن غرب ایران در دانشگاه کردستان برگزار شد

همایش ملّی‌ «زن در گستره فرهنگ و تمدن غرب ایران» با حضور جمعی از علاقمندان به تاریخ ایران و مسائل زنان در تالار مولوی دانشگاه کردستان در سنندج برگزار شد.

همایش «فقه و قرآن در آرای فقیه کردستان» برگزار شد

همایش «فقه و قرآن در آرای فقیه کردستان، بررسی و تحلیل اندیشه‌های پروفسور مصطفی زلمی» عصر امروز پنجشبه، در دانشگاه پیام نور سقّز برگزار شد.

گزارش تکمیلی بیست‌وهفتمین همایش دانش‌آموختگی طلاّب‌ دارالعلوم مکّی‌ زاهدان

بیست‌وهفتمین همایش دانش‌آموختگی طلاّب‌ دارالعلوم مکّی‌ زاهدان که به ختم بخاری معروف است، روز پنجشنبه ۲۳ فروردین‌ماه جاری در محلّ‌ برگزاری مراسم نمازجمعه‌ی اهل‌سنّت‌ زاهدان برگزار شد.

همزمانی محتوا