خبرهای اصلاح‌وب

درگذشت بزرگ طایفه‌ی ریگی در میرجاوه

سردار بشیراحمد ریگی بزرگ طایفه‌ی ریگی براثر بیماری در سن ٧٥ ساگی دار فانی را وداع گفت.

اتحادیه با زلزله‌زدگان افغانستان ابراز هم‌دردی کرد

در پی حادثه‌ی دردناک زلزله‌ی اخیر در افغانستان، اتحادیه جهانی علمای مسلمان با مردم، رئیس جمهور و دولت این کشور ابراز هم‌دردی و هم‌بستگی کرد و خواهان کمک‌رسانی فوری به زلزله‌زدگان شد.

اتحاد جهانی علمای مسلمان هتک حرمت به پیامبر مکرم اسلام را محکوم کرد

بیانیه‌ی پایانی نشست مشورتی علمای امت در قبال هتک حرمت به رسول گرامی اسلام منتشر شد.

بیانیه‌ی پایانی پنجمین نشست هیأت امنای اتحادیه‌ی جهانی علمای مسلمان در دوره‌ی پنجم

پنجمین نشست هیأت امنای اتحادیه‌ی جهانی علمای مسلمان در دوره‌ی پنجم که در روزهای ١۵ و ١۶خردادماه جاری در استانبول برگزار شد، با صدور بیانیه‌ای به کار خود پایان داد.

نوجوانان سنندجی: آبیدر را سبز می‌خواهیم

جمعی از کودکان و نوجوانان سنندجی به همراه پدران، مادران و همسالان خود نهال‌هایی را که با دستان خود در فصل نهال‌کاری کاشته بودند، آبیاری کردند.


«محمد سروش مهر» مسؤول دفتر جماعت در سنندج گفت: این کودکان و نوجوانان که دوشنبه (۱۶اردیبهشت ۱۴۰۱) در یک اقدام زیست‌محیطی به دامنه‌های آبید رفته بودند و نهال‌های کاشته‌شده را آبیاری کرده بودند، متعلق به خانواده‌های عضو جماعت دعوت و اصلاح بودند و امیدواریم این فرهنگ و سنت حسنه در نسل جدید ما نهادینه گردد.


پنجمین نشست هیأت امنای اتحادیه برگزار شد

 هیأت امنای اتحادیه جهانی علمای مسلمان، پنجمین نشست خود را در روزهای شنبه و یکشنبه ۱۴ و ۱۵ خرداد ۱۴۰۱ خورشیدی در مقر شعبه اتحادیه - انجمن اوماد - در استانبول ترکیه برگزار کرد.

برگزاری محفل قرآنی «کاروان قرآنی ندای رحمت» در هشجین

مراسمی با عنوان «کاروان قرانی ندای رحمت» شامگاه چهارشنبه ١١ خردادماه، پس از نماز عشا در مسجد جامع شیخ محمد قریشی شهر هشجین استان اردبیل  با حضور مسئولان شهرستانی و قاری برجسته‌ی کشوری برگزار شد. 

شیوع اسهال ویروسی در کشور و آماده باش وزارت بهداشت

رئیس مرکز مدیریت بیماریهای واگیر وزارت بهداشت، از افزایش ٢.٧ برابری موارد اسهال ویروسی نسبت به سال گذشته خبر داد.

چهاردهمین کنفرانس گفت‌وگوی ادیان دوحه آغاز به کار کرد

چهاردهمین کنفرانس گفت‌وگوی ادیان دوحه با عنوان «ادیان و گفتمان نفرت‌زا بین عمل و منابع دینی» با حضور حدود ٣٠٠ نفر از علما، رهبران دینی، پژوهشگران، دانشگاهیان، علاقه‌مندان و اصحاب رسانه از ٧٠ کشور جهان صبح سه‌شنبه ٣ خرداد ١٤٠١ آغاز به کار کرد.

همزمانی محتوا