جامعه‌ی روحانیت شهرستان مهاباد افترا بر ام‌ّالمؤمنین عائشه‌(رض) را محکوم کرد

مهاباد - پایگاه‌ اطلاع‌رسانی اصلاح

جامعه‌ی روحانیت شهرستان مهاباد با صدور بیانیه‌ای تکرار ماجرای افک و افترا بر مادر مؤمنان عایشه‌ی صدّیقه (رض)‌ را محکوم نمودند.
جامعه‌ی روحانیت شهرستان مهاباد با صدور بیانیه‌ای که‌ به‌ دو زبان فارسی و عربی منتشر شده‌ است، توهین به‌ مقدّسات اسلامی و تکرار افترا و بهتان، بر مادر مؤمنان عایشه‌ی صدّیقه (رض)‌ را محکوم نمودند.
در بخشی از این بیانیه‌ آمده‌ است:
«به‌ حکم آیه‌ی "وَلَوْلَا إِذْ سَمِعْتُمُوهُ قُلْتُمْ مَا یَکُونُ لَنَا أَنْ نَتَکَلَّمَ بِهَذَا سُبْحَانَکَ هَذَا بُهْتَانٌ عَظِیمٌ؛ چرا هنگامی که‌ آنرا شنیدید نگفتید برای ما جایز نیست که‌ به‌ این تکلم کنیم، خداوندا تو منزهی، این بهتان بزرگی است." خود را موظّف و مکلّف می‌دانیم که‌ با سایر مسلمانان جهان همصدا شده‌ و عمل شوم و شیطانی این دسیسه‌گر مرتدّ خبیث و ... را محکوم نماییم.»
در قسمتی دیگری از این بیانیه‌ آمده‌ است: «این جسارتها و جنایتها قبل از هر چیز تکذیب نصوص قرآن و توهین به‌ مقام رسالت و لکه‌دار ساختن آبرو و حیثیت رسول خدا (ص) و بازی با عواطف و توهین به‌ معتقدات و مقدّسات بیش از یک و نیم میلیارد مسلمان است.»
در پایان این بیانیه‌ که‌ به‌ امضای جمع کثیری از روحانیون مهاباد رسیده‌ است از مقام رهبری، به‌ خاطر صدور فتوای تاریخی «حرام بودن اهانت و افترا به‌ ساحت پاک ام‌ّالمؤمنین (رض)» تشکّر و قدردانی به‌ عمل آمده‌ است.

*** تصاویر بیانیه به زبان‌های فارسی و عربی، به پیوست قابل رؤیت است ***

بدون امتیاز

سایت در قبال نظرات پاسخگو نمی باشد.

1
بدون‌نام
1389/08/02

کد خبر: 30035896 (1405979) تاریخ انتشار : 02/08/1389 - 12:12

امام جمعه و شورای روحانیت مهاباد از فتوای رهبر معظم انقلاب در حرام دانستن اهانت به مقدسات اهل سنت تقدیر کردند
مهاباد - امام جمعه و شورای روحانیت، شورای مدرسین و روحانیون و طلاب شهرستان مهاباد، در نامه ای خطاب به رهبر معظم انقلاب، از معظم له در صدور فتوای ایشان مبنی بر حرام دانستن اهانت به مقدسات و نمادهای اهل سنت و همسر پیامبر اکرم(ص) تقدیر کردند.

متن کامل این نامه که رونوشت آن روز یکشنبه در اختیار خبرگزاری جمهوری اسلامی قرار گرفت، به شرح ذیل است:
محضر مبارک ولی امر مسلمین جهان حضرت آیت الله خامنه ای(مدظله العالی)
با سلامت و تحیات و آرزوی طول عمر با برکت احتراما' به استحضار می رساند که فتوای وحدت آفرین حضرتعالی مبنی بر حرمت(حرام دانستن) اهانت به مقدسات و نمادهای اهل سنت و همسر پیامبر(ص) بار دیگر قلوب همه مسلمانان جهان را شاد نمود و به دشمنان قسم خورده اسلام و مسلمین ثابت کرد که حقیقتا' مسوولین نظام مقدس جمهوری اسلامی در راس آنها وجود ذی جود آن رهبر عزیز با تمام توان در عمل و گفتار به فکر اتحاد همه مسلمانان، هستند و در این راستا با هر کس و در هر رتبه ای که باشد اگر بخواهد به اختلافات دامن بزند ذره ای مماشات ندارد.
در عصر حاضر که متاسفانه شاهد اهانت افراد کوردل و دشمنان دانا به ساحت قرآن کریم و نبی مکرم اسلام حضرت محمد(ص) هستیم که البته قصد آنها ایجاد اختلاف بین پیروان ادیان الهی می باشد که باز هم در پیام دشمن شکن آن رهبر فرزانه کید و مکر آنها مشخص و پرده از چهره پرتزویر آنها برداشته شد باز شاهدیم که افراد نادان و جاهل بر خلاف مصالح اسلام و مسلمین به مقدسات و نمادهای اهل سنت اهانت می کنند ما همه این اقدام ها را حربه دشمن و در راس آنها شیطان بزرگ و اسرائیل غاصب می دانیم و معتقدیم که با استفاده از تعالیم اسلام عزیز هر کس در هر لباسی به مقدسات مسلمانان و بلکه به مقدسات پیروان ادیان دیگر اهانت کند و وحدت و برادری را بر هم بزند مذور دشم است و به فرموده حکیمانه حضرتعالی چه بدند و نداند لذا ما روحانیون و طلاب شهرستان مهاباد ضمن تقدیر و تشکر مجدد از صدور فتوای حکیمانه و موضع گیری های مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به همه مسلمانان و بلکه به همه خداجویان گوشزد می کنیم که مواظب و مراقب نقشه شوم دشمنان باشند. سایه پر خیر و برکت حضرتعالی بر سر همه ما مستدام باد.
645
انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) / کد خبر 30035896

2
بدون‌نام
1389/08/07

ما به سهم خود ا ز تمام روحانیون شهرستان مهاباد تشکر می کنیم وهمچنین دست اندرکاران پخش این خبر. اما پیشنهاد میکنم درطول سال زندگینامه ی این شاگردان رسول خدا در خطبه ها گنجانده شود

3
بدون‌نام
1389/08/07

ما به سهم خود ا ز تمام روحانیون شهرستان مهاباد تشکر می کنیم وهمچنین دست اندرکاران پخش این خبر. اما پیشنهاد میکنم درطول سال زندگینامه ی این شاگردان رسول خدا در خطبه ها گنجانده شود

4
بدون‌نام
1389/08/01

تشکر

5
بدون‌نام
1389/08/01

تشکر فراوان
کاش به جای (رض) و یا (ص) که یک غلبه ی فرهنگی ایرانی شیعی است از رضی الله عنها و صلی الله علیه و سلم استفاده بفرمایید. کاری ندارد.
تا متنطعون خرده نگیرند. چون خرده میگیرند برخی دوستان.
جزاکم الله خیرا
السلام علیکم و رحمه الله

6
بدون‌نام
1389/08/01

سلام ،‏ سؤال :‏ چراجامعه روحانیت در مقابل اهانت به قرآن کریم و پیامبر گرامی اسلام‏(ص‏) سکوت کرد مقام ام المؤمنین عائشه بالاتر است و یاقرآن و پیامبر(‏ص‏) ‏؟ طراح جمع نمودن امضا برای این مورد خاص نیز از ایادی استکبار است ‏