مصاحبه با استاد جمشید خدادادی، مبتکر طب قرآنی

مصاحبه با استاد جمشید خدادادی، مبتکر طب قرآنی

- اول از همه بگوئید شیوه ابداعی شما برای درمان یک بیماری، فرضاً چند آیه می‌آورد یا دلیل علمی هم دارد؟
▪ اساس درمان بر اساس آیات قرآن است اما این اساس کاملاً علمی و مطابق با علم روز است.

- یعنی می‌توانید برای بیمار دلیل علمی بیماری‌اش را بیان کنید؟
▪ بله کاملاً. هم علت علمی و فیزیولوژیکی بیماری قابل بیان است و هم راه حل کاملاً علمی آن. - با یک معرفی کوتاه چطورید؟
▪ جمشید خدادادی هستم، سرهنگ نیروی هوایی که از ۱۳۵۵ وارد نیروی هوایی شدم و دوره هواپیمایی فوق مدرن F-14 را در ایران گذراندم، از ۱۳۵۷ هم شروع کردم به تدریس موتور جت تا به امروز. در کنار کارم ۱۴ سال است که تحقیقات قرآنی انجام می دهم و مبتکر و بنیانگذار طب قرآنی در جهان هستم و عضو جامعه مخترعین و مبتکرین ایران و دارای دو دیپلم افتخار یکی در طب و دیگری در صنعت هواپیمایی.

- اولین ویژگی برتر طب قرآنی چه چیزی است؟

▪ طب قرآنی از همه طب های رایج در جهان، سریع تر جواب می دهد. مثلا اوریون ۳ روزه درمان می شود، هلیکو باکتر معده ۳ روزه، پرکاری کم کاری تیروئید ۱۵ روزه، میگرن یک هفته ای. ضمن اینکه در این شیوه برخلاف طب امروز علت بیماری کاملا کشف شده و به طور کامل درمان می شود.

- قبل از اینکه جلوتر برویم، یک سؤال و آن هم اینکه چطور متخصص جت مدرن سراغ طب قرآنی رفت؟

▪ سال ۱۳۶۸ موقعی که قطعنامه ۵۹۸ پذیرفته شد، تعدادی افسر از طرفUN آمدند ایران، من هم از طرف نیروی هوایی به عنوان افسر رابط اعزام شدم به منطقه. یکی از افسرانی که برای آموزش از یوگسلاوی آمده بود فردی بود به نام «دیوید اویچ»، ایشان دارویی به همراه خودش داشت به نام «پراپولیز» که هر بیماری ای که پیدا می کرد از همین دارو برای درمانش استفاده می کرد. وقتی مواد اولیه این دارو را بررسی کردم دیدم در کشور ما فوق العاده زیاد یافت می شود اما متأسفانه هیچ استفاده ای از آن نمی شود.

- دارو را به شما هم داد؟

▪ بعد که این آقا رفت یوگسلاوی، برای من قطره و پماد این دارو را فرستاد. کنجکاو شدم و مراجعه کردم به کتاب قانون بوعلی سینا و دیدم که بوعلی در جلد دوم این کتاب، طرز تهیه قرص این دارو را هم کامل بیان کرده است. سه ماه فکرم دائم مشغول بود، تا اینکه به فکرم رسید اگر قرآن معجزه است حتماً باید در زمینه بیماری ها و درمان حرف هایی برای گفتن داشته باشد.

- پس اینطوری استارت خورده شد؟

▪ بله، شروع کردم به مطالعه و تحقیق و بیش از ۱۶۰ آیه از قرآن را در این زمینه پیدا کردم و شگفت آور بود که هر روز دریچه های جدیدتری به روی من باز می شد. البته دراین مدت به مطالعه طب قدیم و طب جدید هم پرداختم و در بسیاری از کنفرانس های علمی و پزشکی شرکت کردم و الان ۵ سال است که من این علم را در دانشگاه ها تدریس می کنم.

- شاگردهای شما معمولاً چه کسانی هستند؟

▪ خب دانشجوهای رشته های مختلف و بسیاری از پزشکان دراین کلاسها حضور داشته اند.

-بیمارهای شما معمولاً چه کسانی هستند؟

▪ معمولاً بیمارانی می آیند سراغ من که تمام مراحل پزشکی را طی کرده اند و وقتی به نتیجه نمی رسند و یا حتی دکترها و بیمارستانها از آن ها قطع امید می کنند، می آیند پیش من. حتی خیلی از این بیماران را خود پزشکان می فرستند تا آخرین تیر را هم امتحان کنند.

-طب قرآنی یعنی چه؟ یعنی در آیات قرآن علت و روش درمان مثلاً یک بیماری ذکر شده است؟

▪ بله، یکی از جنبه های اعجاز قرآن، دیدگاه های آن درمورد بیماری ها و پیشگیری از تمام بیماری هاست. در سوره روم، آیه ۳۰ اگر دقیق بررسی کنید، درمان و پیشگیری همه بیماری ها آمده است. خداوند درقرآن می فرماید هیچ خشک و تری نیست مگر اینکه درقرآن باشد،با همچین ادعایی چطور می شود در زمینه درمان انسان بی نظر باشد.

- اساس این طب چه چیزی یا چیزهایی است؟

▪ فقط تغذیه و نه هیچ داروی دیگری. خداوند می فرماید زمانی انسان را کرامت دادیم که غذای پاک به او دادیم. شعار اساسی قرآن این است: غذای انسان داروی انسان است و داروی انسان غذای انسان است.

- و بیماری ها فقط به خاطر تغذیه اشتباه اند؟

▪ تمام بیماری ها از نظر قرآن به خاطر اشتباهات خود انسان و تغذیه نامناسب او به وجود می آیند. هیچ حیوانی به طور غریزی تغذیه خودش را عوض نمی کند، هیچ جانور گوشتخواری حتی در فرط گرسنگی گیاه خوار نمی شود. بنابراین در طبیعت هیچ حیوانی بیمار نمی شود مگر حیواناتی که با انسان در ارتباط اند. انسان تنها موجودی است که تغذیه خودش را این همه دستکاری کرده و امروز به پیتزا و سوسیس و کالباس رسیده است. پزشکان امروز معتقدند غذا هیچ ربطی به بیماری ندارد و در واقع طب قرآنی فقط از طریق تغذیه و نوع غذا عمل می کند.

- پس یک جورهایی می شود گفت طب شما، دخالتی درکار پزشکان امروز نمی کند؟

▪ دقیقاً همین طور است و ما همیشه به آقایان پزشک می گوئیم که شما داروی خودتان را بدهید، ما هم شیوه تغذیه مان را. منتها کسی که این شیوه تغذیه را اجرا کرد، دیگر محتاج دارو نمی شود.

-طبق صحبت شما اگر کسی این شیوه تغذیه قرآن را عمل کند، نباید اصلاً مریض شود؟

▪ اگرانسان غذای خودش را مصرف کند، اصلاً بیماری برای بدن او مفهوم ندارد. من خودم کسی بودم که هر سال ۲۴ ساعت دربیمارستان بستری می شدم به خاطر مسمومیت های غذایی و مشکلات معده، الان ۱۴ سال است که خودم و خانواده ام یک قرص هم مصرف نکرده ایم. بیماران من الان ۵ سال است که نیازی دیگر به دکتر و دارو ندارند و این شگفتی قرآن است.

- می توانید دلیل علمی تری برای من بیاورید؟ می خواهم بدانم شمایی که این سیستم تغذیه را عمل می کنید، ویروس و یا میکروب وارد بدن تان نمی شود؟

▪ ببین، ویروس و میکروب وارد هر بدنی می شود. مثل این است که در محیط کاری شما دو نفر سرما می خورند اما سه نفر نمی خورند. ویروس وارد بدن آدم سالم هم می شود اما شرائط بدن او برای رشد و بقای ویروس یا میکروب مناسب نیستند برای همین ویروس دفع می شود. شما اگر غذایی مصرف نکنی که ویروس ها از آن تغذیه کنند و زمینه رشد آنها را فراهم کند، به هیچ وجه بیمار نمی شوی. در آزمایشگاه های پزشکی برای کشت میکروب از پنج عامل استفاده می کنند که عبارتند از آب گوشت، خون، آگار، خون آگار و شکلات. آیات قرآن را که بررسی می کنی می بینی در هیچ کدام از غذاهایی که توصیه کرده، هیچ یک از این ۵ عامل وجود ندارد.

- تعریف شما از غذا، چه چیزهایی است؟

▪ ما به چهار عامل می گوئیم غذا: پروتئین ها، قندها، چربی ها و ویتامین ها. مجموعه اینها را می گوئیم غذا که در سوره عبس بیان و نکته جالب اینجاست که قندها دو دسته اند راست گرا و چپ گرا، قندهای راست گرا همان قند و شکر هستند و چپگراها قندهایی اند که اگر پلاریزه کنیم، نور را به سمت چپ منحرف می کنند و خداوند در سوره عبس از قندهای چپگرا نام می برد و نه این قند و شکرهای پرضرر.

- آقای خدادادی بفرمائید چائی!

▪ نه، من چایی هم نمی خورم.

- چایی هم در تغذیه شما جایی ندارد؟

▪ من کتابی نوشتم در مورد چایی که ۶۷ نوع بیماری را با سند و مدرک کاملا علمی برایش عنوان کرده ام. اگر به آخرین تحقیقات دنیا رجوع کنید، می فهمید که چای یک گیاه سمی است که ۵ هزارسال است شناخته شده و ما به همراه شاگردانم آزمایشی را انجام دادیم و دیدیم هیچ موجود گیاهخواری در دنیا برگ سبز چایی را نمی خورد، حتی ما آن را لای نان گذاشتیم و به گاو دادیم و خورد، به محض اینکه طعم چایی را حس کرد، چای را بیرون انداخت. این را هم بگویم که هیچ آفتی هم سراغ این برگ چای نمی رود و هیچوقت این گیاه سم پاشی نمی شود.

-وای چه بد، اینطوری که از همه چیز باید بگذریم؟

▪ خب ما به جای همه اینها خوراکی های جایگزین معرفی می کنیم. به جای چای ۱۶ مورد نوشیدنی معرفی می کنیم که بسیار خوش طعم تر از چای اند و کاملا در دسترس اند.

- سیستم شما بیشتر برای درمان بیماری است یا پیشگیری از بیماری؟

▪ هر دو مورد.

- روی چند بیماری تا به حال کار کردید؟

▪ بیش از ۱۴۰ بیماری و اغلب روی بیماری هایی که از نظر پزشکی امروز علت آنها کشف نشده و درمانی برای آنها موجود نیست.

- فکر کنم گفتید یک دیپلم افتخار هم در زمینه طب دارید؟

▪ بیماری هست به نام «آندمتیوز» که در مورد این بیماری تا به حال در دنیا ۵۰۰۰ مقاله و ۱۶ جلد کتاب نوشته شده است ولی هنوز علت آن مشخص نشده که من توانستم علت آن را پیدا کنم و به صورت یک مقاله بنویسم که دیپلم طب را در این زمینه دریافت کردم.

- چند نفر از همین بیماری را تا به حال درمان کردید؟

▪ بیش از ۳۰ نفر.

- به طور مثال همین بیماری، شما می توانید سند قرآنی اش را ارائه کنید؟

▪ بله، این شگفتی قرآن است و درمان این بیماری در آیه ۲۴ تا ۳۲ سوره عبس جزء سی ام است.

- شیوه شما یک جور پرهیز غذایی است؟

▪ بله

- صرفاً غذاهای گیاهی؟

▪ خیر، ما حتی گوشت را بعضی اوقات به جای دارو تجویز می کنیم. در واقع در این سیستم غذایی حذف نمی شود اما مقدار آن و نحوه استفاده از آن تغییر می کند.

- پس مثل چای، برای غذاها هم جایگزین دارید؟

▪ ما بیش از ۶۰ نوع غذای گیاهی معرفی می کنیم، ما از مغز دانه ها بیش از ۲۰ نوع شیر درست کردیم تا حالا که بسیار خوش طعم و مزه اند.

- می خواهم بدانم این غذاهای جایگزین خوش طعم پسندی انسان را ارضا می کنند یا یک حالت ریاضت کشیدن و تحمل مزه های جدید لازمه استفاده از آنهاست؟

▪ اصلا اینطور نیست. غذاهای جایگزین به مراتب از غذاهای فعلی که جبر زندگی روزانه به مردم تحمیل کرده خوش طعم تر و لذیذترند. کسانی که برای امتحان این غذاها را می چشند، خیلی زود طرفدار غذاها می شوند.

- ولی تأکید بیشتری بر روی گیاه دارید؟

▪ خب شما آیاتی که در مورد غذا هست را بررسی کنید ببینید از گیاه بیشتر صحبت شده یا گوشت.

- لابد گیاه؟

▪ به مراتب گیاه بیشتر است و هیچ توجه قرآن بی حکمت نیست.

- فکر نمی کنید ادعای شما بیش از حد بزرگ باشد؟

▪ قرآن معجزه همه قرن هاست و مطمئناً هر دریچه ای که از یک معجزه گشوده شود، مسلماً بزرگ خواهد بود. خداوند در آیه ۶۱ سوره بقره می فرماید هر کس غذای پست بخورد، به ذلت می افتد! در واقع اگر غذای پست خوردی، نعمات و الهام های الهی را نمی توانی دریافت کنی. چرا واقعاً در یک کشور مسلمان باید این همه بیمار سرطانی وجود داشته باشد.

- هر پزشکی برای تشخیص بیماری یک روشی دارد، طب قرآنی هم شیوه خاصی برای این کار دارد؟

▪ بله، من از روی زبان و چهره افراد. بسیاری از بیماری ها را دستگاه های آزمایشگاهی نشان نمی دهند اما زبان و چهره وضعیت درون انسان را کامل نشان می دهد.

- عکس العمل مجامع پزشکی در برخورد با این طب چه بوده است؟

▪ دیدارهای زیادی و همینطور برخوردهای زیادی داشتیم با پزشکان و اساتید مختلف. بعضی ها استقبال خوبی داشتند و حتی در کلاس های من حاضر می شوند و بعضی ها هم چون من مدرک پزشکی ندارم برایشان سخت است که حرفم را قبول کنند.

- خب مگر شما با سند و مدرک حرف نمی زنید؟

▪ همه حرف من همین است و بارها گفته ام که حاضرم کسی پیدا بشود و دلایل درمانی طب قرآنی را رد کند و یا در یک کنفرانس بحث کنند و مثلا از برخی شیوه های درمانی امروز که من آنها را رد می کنم دفاع کنند.

- گفتید برخورد هم داشتید؟

▪ چند مورد

- یکی از آنها را بگوئید.

▪ برخوردی داشتیم با انجمن ام اس ایران که ماگفتیم به چه مجوزی پزشکان این انجمن برای بیمارانشان اینترفرون یا آوانکس تجویز می کنند، این داروها آنتی ویروس اند ولی مگر ام اس ویروسی است.

- چه جوابی دادند؟

▪ گفتند حدس ما این است که ویروسی باشد. ولی مگر می شود با حدس و گمان کسی را درمان کرد. جزوه ای را نوشتم و علت و راه درمان بیماری ام اس را در آن توضیح دادم و فرستادم برای انجمن ام اس تهران.

- شنیدم که قرار است این طب را به اروپا بفرستید. چرا؟

▪متأسفانه در کشور ما تا چیزی از طرف کشورهای غربی تأیید نشود، جدی گرفته نمی شود. مثالش هم همین طب حجامت است که وقتی ارگان های رسمی آن را به رسمیت شناختند که یک دکتر آلمانی نتایج تحقیقاتش را در مورد حجامت به صورت کتاب چاپ کرد و وارد ایران شد. درحالی که حجامت را سالها پیش بوعلی در کتابش آورده و اصلاً یکی از سنت های قدیمی اسلام است.

- البته ما که امیدواریم این ماجرا دراین مورد تکرار نشود.

▪ من هم امیدوارم.

- آقای خدادادی، این موضوع موضوع نو و تازه ای است و ما دوست داریم با تعدادی از بیمارانی که اولاً مراحل پزشکی را در بیمارستان ها طی کرده اند و جواب نگرفته اند و ثانیاً از طریق طب قرآنی درمان شده اند تماس برقرار کنیم و با آنها هم گفتگویی داشته باشیم و در جلسات شما هم حضور پیدا کنیم.

▪ موافقم و همینجا هم از همه پزشکان و مراجع پزشکی که علاقمند باشند این شیوه ها را آزمایش کنند و یا بحث مستند و علمی بکنند، دعوت می کنم.

_______________________________________________________

- وی ادعا می کند که تاکنون با این شیوه، بیماری های صعب العلاجی مانند نازایی، سرطان پروستات، ام اس، میگرن، تالاسمی را درمان کرده است.


- خدادادی مبنای این طب را روی تغذیه استوار می داند و معتقد است در بیش از ۱۶۰ آیه از قرآن، راههای درمان همه بیماریها از طریق تغذیه پاک عنوان شده است.


- او می گوید بسیاری از شاگردان دوره های آموزشی من پزشکان متخصص هستند و اکثر بیمارانی که به من مراجعه می کنند، کسانی هستند که پزشکان و بیمارستانها از آنها قطع امید کرده اند و در وضعیت حادی قرار دارند.

- به گفته وی این طب علاوه بر داشتن مستندات قرآنی حاوی مستندات محکم علم پزشکی امروز است و از این حیث در تمام مجامع علمی و پزشکی قابل عرضه و دفاع می باشد و تاکنون نیز در بعضی از دانشگاهها و سمینارهای مختلف ارائه شده است.

- خدادادی: طب قرآنی از تمام طبهای قدیم و جدید جهان سریعتر و راحت تر جواب می دهد.

امتیاز شما: هیچ میانگین امتیاز: 4 (از 8 رای)