پیام دبیرکل جماعت به مناسبت فرار سیدن عید سعید فطر ۱۴۰۱

بسم اللّه الرّحمن الرّحیم

«وَلِتُكْمِلُوا الْعِدَّةَ وَلِتُكَبِّرُوا اللَّهَ عَلَىٰ مَا هَدَاكُمْ وَلَعَلَّكُمْ تَشْكُرُونَ» ‎﴿البقرة: ١٨٥﴾‏ 

عید سعید فطر، عید شکرگزاری توفیق فرمانبرداری از یگانه معبود هستی و ادای ویژه‌ترین عبادت و نيز موعد دریافت پاداش بندگی بر عموم اهل ايمان فرخنده باد. 

خوشا به حال آنان که موسم شریف رمضان را پاس داشتند. روزها و شبهای پر برکت آن را در طاعت و عبادت سپری نمودند. شایستگی رحمت، آمرزش و رهایی از دوزخ را کسب نمودند.

جایگاه والای روزه در تنظیم ارتباط بین الله و بندگان که در حدیث شریف قدسی مشهور، با تعبیر ربّانی رفیع و منحصر به‌فرد «فَإنَّهُ لِي وَأنَا أجْزِي بِهِ» مورد عنایت قرار گرفته است، بر همگان آشکار است؛ امّا بی‌تردید، بروندادهای اجتماعی مناسک عظیم رمضان، روابط بین بندگان را نیز بر مدار شفقت، مهرورزی، تعاون و تکافل، در جهت اعتلا بهبود و ارتقا می‌دهد.

شایسته است با استعانت از خدای رمضان، در حفظ و ارتقای دستاوردهای اخلاقی واجتماعى این عبادت سترگ بکوشیم و مجدّانه در جهت کاستن از آلام هموطنان و همنوعان گام برداریم.

خدای مهربان را متضرّعانه می‌خوانیم که طاعات و عبادات همه‌ی ما را با الطاف واسعه‌ی خود بپذیرد، چتر فراگیر مغفرت خود را بر سر ما بگستراند، حاجت‌های روای ما را قضا بفرماید، دل‌های اهل ایمان را بیش از گذشته به هم نزدیک نماید، کینه‌ها را از سینه‌ها بزداید، سایه‌ی شوم و سنگین تنش، تفرقه و برادرکشی را از آسمان جهان اسلام دور گرداند و بشریت را در جهت خیر، وفاق و وئام سوق دهد.

وما ذلک علی اللّه بعزیز.

 

 

 

عبدالرحمن پیرانی

دبیرکل جماعت دعوت و اصلاح

١١ اردیبهشت‌ماه ١٤٠١