تشدید فعالیت سامانه بارشی امروز در نیمی از کشور

تشدید فعالیت سامانه بارشی امروز در نیمی از کشور

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: امروز، ٥ اردیبهشت ١٤٠١، بر شدت فعالیت سامانه بارشی افزوده می‌شود.

 

بر اساس اعلام کارشناس سازمان هواشناسی با تشدید فعالیت سامانه بارشی، امروز از شرق تا شمال و جنوب غرب کشور بارش باران، رعدو برق و در مناطق مستعد وقوع تگرگ، باد شدید و خیزش گردوخاک انتظار می‌رود.

«کبری رفیعی» امروز (دوشنبه) درباره وضعیت آب و هوا گفت: امروز بر شدت فعالیت سامانه بارشی افزوده می‌شود، گستره بارش‌ها در نیمه شرقی کشور، سواحل غربی دریای خزر، ارتفاعات و دامنه‌های جنوبی البرز و ارتفاعات و دامنه‌های جنوبی زاگرس است و در این مناطق شاهد بارندگی خواهیم بود.

وی توضیح داد: منطقه اثر در روز دوشنبه آذربایجان شرقی، جنوب آذربایجان غربی، جنوب اردبیل، زنجان، کردستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان، همدان، قزوین، چهارمحال و بختیاری، نیمه شمالی خوزستان، شرق کهگیلویه و بویراحمد است.

به گفته این کارشناس سازمان هواشناسی، روز سه‌شنبه اردبیل، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، کردستان، کرمانشاه، لرستان، ایلام، زنجان، همدان، مرکزی، قزوین، البرز، تهران، کهگیلویه و بویراحمد، شمال و شرق خوزستان و یزد بارندگی خواهند داشت.

وی گفت: همچنین در روز چهارشنبه در اردبیل، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، غرب کردستان، شمال زنجان، گلستان و خراسان شمالی تشدید سامانه بارشی پیش‌بینی می‌شود.

رفیعی بیان‌داشت: اثر مخاطره که برای آن هشدارهای نارنجی و زرد نیز صادر شده است، آب‌گرفتگی معابر، بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه‌ها، جاری شدن روان‌آب در مسیل‌ها، احتمال برخورد صاعقه، لغزندگی جاده‌ها، خیزش گردوخاک موقت و کاهش دید، آسیب به سازه‌های موقت، شکستن درختان فرسوده و آسیب به صنعت کشاورزی عنوان شده است.

به گفته وی، بارش‌ها تا روزهای پایانی هفته ادامه خواهد داشت و رویداد بعدی وزش باید شدید طی امروز و فردا در نیمه شرقی کشور است که می‌تواند منجر به خیزش گرد و خاک در مناطق مستعد شود.

امتیاز شما: هیچ میانگین امتیاز: 5 (از 1 رای)