کارگاه تخصّصی جر‌أتمندی در ارومیه برگزار شد

کارگاه تخصّصی جر‌أتمندی در ارومیه برگزار شد

با مشارکت تعدادی از اعضای جماعت دعوت و اصلاح ارومیه، کارگاه جر‌أتمندی با ارائه‌ی دلیر عباسی برگزار شد.


دلیر عباسی، «کارشناس ارشد فلسفه‌ی اخلاق و پژوهشگر حوزه‌ی دین» در شامگاه سه‌شنبه ٢٨ دی ماه سال جاری، درباب مهارت جر‌أتمندی سخن گفت. وی این مقوله را در دو شاخه‌ی مسائل شخصی و مسائل مربوط به جماعت تشریح و تأکید کرد که این مهارت جزو ده مهارت سازمان بهداشت جهانی است.

 وی در تعریف جر‌أتمندی به بیان افکار، احساسات و عقاید به شیوه‌ی مناسب، مستقیم، صادقانه و بدون بی‌احترامی پرداخت. وی در ادامه، فواید جرأتمندی را مورد بحث قرار داد و مهم‌ترین آنها یعنی بهبود روابط بین فردی را توضیح داد و سپس راه‌های رسیدن به جر‌أتمندی را بیان کرد.

مدرس کارگاه برای رسیدن به جر‌أتمندی ۱۷ راهکار عنوان کرد که از مهم‌ترین آنها می‌توان به آشنا بودن با حقوق اساسی خود و یادگیری گام‌های «نه» گفتن اشاره کرد.

دلیر عباسی در ادامه‌ی سخنانش، موضوع آموزش فرزندان درباره‌ی ابراز احساسات و همچنین ارسال پیام‌های مثبت به فرزندان را مطرح کرد. وی در بخش دوم کارگاه، جراتمندی در جماعت و تناسب مابین ایمان و جر‌أتمندی را توضیح داد. وی ایمان را مهم‌ترین عامل عزت نفس و داشتن جراتمندی عنوان کرد.

وی ضمن بیان ویژگی‌های افراد جرأتمند در بخش پایانی کارگاه گفت: «افراد جرأتمند از توان کافی برای برقراری ارتباط و تعامل اجتماعی برخوردارند و در صورت نیاز به راحتی تصمیمات نادرست خود را تغییر می‌دهند.»

عباسی با ارائه‌ی نمونه‌هایی از جر‌أتمندی در زندگی پیامبران علیهم‌السلام، به سخنانش پایان داد.

سایت در قبال نظرات پاسخگو نمی باشد.

1
بدون‌نام (مهمان)
1400/10/29

درود بر شما.
از قرائن پیداست که جماعت و افراد شاخص آن خیلی در تلاش‌اند از ادبیات و مفاهیم مدرن و عصری استفاده کنند، پرسش اینجاست چرا در مقایسه با سایر گروههای مذهبی با توجه و استقبال کمتری ازسوی مردم روبرو هستند؟
آیا فکر نمی‌کنید اشکالی در کار هست که همراهان قدیمی هم بدون اینکه سست‌عناصر باشند، انگیزه و سائق همراهی با آن را از دست داده و حاضر به ادامه راه با این گروه نیستند؟
خداوند ما را به صراط مستقیم که هیچ کژی و عوجی در آن نیست، راهنمایی فرماید.