پيام روابط عمومى جماعت دعوت و اصلاح استان كردستان به خاطر وقوع حادثه‌ی انفجار در شهر حسين‌آباد

پيام روابط عمومى جماعت دعوت و اصلاح استان كردستان به خاطر وقوع حادثه‌ی انفجار در شهر حسين‌آباد

در پی انفجار انفجار کامیون حامل سوخت مازوت در  شهر «حسین‌آباد»، روابط عمومی جماعت دعوت و اصلاح شعبه‌ی کردستان پیام تسلیتی صادر کرد.

 

متن پیام به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

فضای عمومی استان کردستان در  چند روز اخیر، متأثر از حادثه‌ی ناگوار  انفجار کامیون حامل سوخت مازوت در  شهر «حسین‌آباد» بود، حادثه‌ای که منجر به کُشته و مصدوم‌شدنِ عدّه‌ای از هم‌اُستانی‌های عزیز و همچنین از بین رفتن تعداد قابل توجهی منازل مسکونی، خودرو و اموال عمومی گردید و موجبات تأثّر و تألّم شدید مردم این دیار را فراهم آورد. 

این حادثه‌ی دردناک از یک طرف یادآور خاطرات تلخ جاده‌ای مشابه آن در این استان، همچون واژگون شدن کامیون حامل مواد شیميایی در سد قشلاق سنندج، بروز حوادث مشابه در مریوان و آتش گرفتن اتوبوس مسافربری در برخورد با تانکر حامل سوخت در سنندج گردید، و از سوی دیگر وضعیت نامناسب جاده‌های مواصلاتی استان کردستان را بیش از پیش نمایان ساخت. وضعیتی که نیازمند توجه ویژه‌ی مسؤولان استان کردستان در راستای حل این معضل دیرین در سطح استان می‌باشد.

جماعت دعوت و اصلاح استان کردستان، ضمن ابراز همدردی با خانواده‌های جان باختگان و آسیب‌دیدگان این حادثه‌ی دلخراش و آرزوی علّو درجات برای جان باختگان و درخواست شفای عاجل از محضر خداوند منان برای مصدومان این حادثه‌ی دردناک، وظیفه‌ی خود می‌داند که با توجه به وضعیت نامطلوب جاده‌های استان و تداوم عبور و مرور کامیون‌های حامل سوخت در سطح استان، خطرات ناشی از تردد این کامیون‌ها را به مسئولین ذیربط خاطر نشان سازد. بدیهی است که با کارشناسی موضوع و اهتمام ویژه و عاجل، می‌توان از تکرار چنین حوادث دلخراش و خانمانسوزی در سطح استان جلوگیری به عمل آورد.

 

روابط عمومی جماعت دعوت واصلاح ـ شعبه استان کردستان 

٢٢ دى‌ماه ١٤٠٠