دیدار مسؤول شعبه‌ی سیستان و بلوچستان جماعت با مسؤولان دفاتر و معاونان

دیدار مسؤول شعبه‌ی سیستان و بلوچستان جماعت با مسؤولان دفاتر و معاونان

محمد انور امیری مسئول شعبه‌ی سیستان و بلوچستان جماعت با معاونان و مسؤولان دفاتر در روستای دوربن شهرستان خاش دیدار کرد.

 در این دیدار که در روز پنجشنبه ۲۵شهریور ۱۴۰۰برگزار شد، محمد انور امیری مسئول شعبه‌ی سیستان و بلوچستان جماعت دعوت و اصلاح با اشاره به آیه‌ی« قُلْ هَٰذِهِ سَبِيلِي أَدْعُو إِلَى اللَّهِ ۚ عَلَىٰ بَصِيرَةٍ أَنَا وَمَنِ اتَّبَعَنِي ۖ وَسُبْحَانَ اللَّهِ وَمَا أَنَا مِنَ الْمُشْرِكِينَ؛ بگو: اين راه من است و من با بصيرت [و بينش ] به سوى خداوند دعوت مى كنم و پيروان من [نيز چنين مى كنند] و خداوند پاك است و من از مشركان نيستم.» گفت: محور فکر و عمل پیامبران اصلاح مردم در مسیر حق و حقیقت است و باید دعوت به سوی حق با آگاهی و بصیرت همراه با صبر و حلم انجام پذیرد.

وی افزود: «افتخار عضویت در مسیر دعوت الی الله و جماعت‌های اسلامی مسؤولیت و وظیفه‌ی ارزشمند و سنگین و رزقی از جانب خداوند است. همانطور که در زندگی فردی و شخصی دغدغه‌ی کسب رزق و تربیت فرزندان و امور شغلی خود را داریم باید متعهدانه و مسؤولانه در مسیر اصلاحگری، در استفاده‌ی بهینه از استعدادهای علمی، فکری و ذاتی خود برای پیشبرد اهداف دعوتی و سازمانی خود، نهایت دغدغه و تلاش را داشته باشیم و در برنامه‌های آموزشی و تربیتی و اجتماعی، اهداف جماعت را مد نظر داشته باشیم.»

امیری در ادامه‌ی سخنانش با اشاره به آیه‌ی ۳۳ سوره‌ی مبارکه‌ی فصلت؛ «وَمَنْ أَحْسَنُ قَوْلًا مِّمَّن دَعَا إِلَى اللَّهِ وَعَمِلَ صَالِحًا وَقَالَ إِنَّنِي مِنَ الْمُسْلِمِينَ؛ چه كسى خوش سخن‌تر است از كسى كه به [سوى ] خدا دعوت كند و كار شايسته انجام دهد و گويد: من از مسلمانانم.» سه وظیفه‌ی مسلمان متعهد را دعوت الی الله با آگاهی و بصیرت، فعالیت به بهترین نحو و خود را جزئی از جامعه‌ی اسلامی به‌شمار آوردن، دانست؛ جامعه‌ای که فردگرایی افراطی، کناره‌گیری و عزلت‌نشینی در آن جایگاهی ندارد.

وی فعال بودن فرهیختگان در تغییرات اجتماعی و تعلق به اسلام و مسلمانی را فراتر از نسبت‌های قومی، قبیله‌ای و جغرافیایی دانست.

در پایان جلسه، گزارش هر یک از معاونت‌ها، مسؤولان دفاتر و امور خیریه و جانشین نظارت به سمع و نظر حضار رسید و تحولات منطقه و خاورمیانه به‌طور مختصر مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

گفتنی است در دومین روز این سفر، در دیداری، از مجموعه فعالیتهای کارآفرینی یکی از اعضای جماعت در شهرستان خاش مورد بازدید به‌عمل آمد.

دیدار مسؤول شعبه‌ی سیستان و بلوچستان جماعت با مسؤولان دفاتر و معاونان