فعالیت‌های جنسی از کتمان تا آشکارگی بی‌پروا

نویسنده: 
دکتر جاسم المطوع
فعالیت‌های جنسی از کتمان تا آشکارگی بی‌پروا

    در گذشته کسانی که می‌خواستند فیلم‌های جنسی یا عکس‌های غیر اخلاقی را ببینند خجالت می‌کشیدند و آن را از دید دیگران مخفی می‌کردند، چون معتقد بودند از نظر اجتماعی کاری اشتباه و از منظر دینی منکر است؛ اما امروزه تماشای فیلم‌های جنسی افتخار به‌شمار آمده و جوانان ویدیوهای حاوی مسائل جنسی و شهوانی را با افتخار در واتساپ و شبکه‌های اجتماعی به اشتراک می‌گذارند.
این تغییر سریع در اخلاق و ارزش های اجتماعی از لحاظ تربیتی و اخلاقی یک زنگ خطر است. در این اواخر پیگیری و دیدن فیلم‌های جنسی در شبکه‌های اجتماعی به خاطر عدم مراقبت والدین از فرزندانشان رو به فزونی است حتی در مواردی جوانان به آن معتاد نیز شده‌اند.

   منظور از فیلم‌های جنسی هر آنچه به مسائل شهوانی مربوط است می‌باشد. امروزه بخاطر بی‌برنامگی اولیای امور به عنوان یک نوع فرهنگ تبدیل شده است و به عنوان فرهنگ جنسی رو به ازدیاد است. اعداد و ارقام نشان می‌دهد که تماشای فیلم‌های جنسی در حال ازدیاد و انتشار بسیار سریع از لحاظ جهانی است. تحقیقی در کشورهای منطقه صورت گرفته که پیگیری و دیدن فیلم‌های جنسی در حدود ۷۰درصد در میان جوانان دانشگاهی رو به ازدیاد است و بیشترین وقت جوانان به تماشا و پیگیری شبکه‌های اجتماعی حاوی همان موضوع در حدود ۵۱ درصد است.

   بیشترین استفاده از شبکه‌های اجتماعی که جوانان به دنبال عکس و فیلم‌های جنسی هستند به شرح زیر است: یوتیوب ٢/٣١، اینستاگرام ٤/٤٦، توییتر به نسبت ۴۴، می باشد.

در سطح جهانی در هر ثانیه ۳۰ هزار صفحه در مورد فیلم های جنسی از طرف کودکان و نوجوانان دنبال می‌شود، در هر نیم ساعت عکس یا فیلمی جنسی در آمریکا تولید می‌شود و به نسبت ۳۰ درصد محتوای اینترنت محتوای مسائل جنسی است و به سمت و سویی می‌رود که بر عقل کودکان، نوجوانان و جوانان و مردم تسلط می یابد.

   در آینده، مسئله‌ی جنسی شاید به خدایی همانندخدای یونانیان (دیروز) تبدیل شود. کانالها و شبکه‌های ذی ربط به صورت برنامه‌ریزی شده و با پشتیبانی مالی و هدفمند (خواسته یا ناخواسته) به شست‌وشوی عقلی کودکان، نوجوانان، مردان و زنان از طریق بازیهای پلی استیشن، ویدیو باکس و... به نشان دادن شخصیت‌های مشهور و قسمت هایی از بدن آنان به صورت اسنپ شات، ال جی و... و همچنین نمایش صحنه‌های جنسی مانند تبلیغات پودر برطرف کننده‌های عرق بدن، ماشین‌ها و... از عکس زنان و دختران و مسائل جنسی برای تبلیغ آن استفاده می‌کنند.

   همه‌ی مسؤولیت‌ها را برعهده‌ی شبکه‌های اجتماعی نگذاریم، علت‌های دیگری نیز وجود دارد که کودکان و نوجوانان و جوانان را به سمت و سوی فیلم های جنسیتی می کشاند که شرح زیر است: کوتاهی والدین در تربیت فرزندان، عدم توجه به اخلاق و تأثیر مراقبت درونی، کم‌رنگ شدن قدرت ایمان و ترس از خداوند در درون کودکان و نوجوانان، بی‌توجهی والدین به نفوذ فیلم‌های جنسی بر فرزندان، عدم آگاهی خانواده از آنچه کودکان با آن بازی می‌کنند، تمایل انسان به کشف مطالب نو، فضولی در مورد چیزهایی که لذت‌بخش است؛ همه‌ی موارد بالا و بیشتر از اینها به علت دیدن فیلم های جنسی و متزلزل شدن خانواده است.  

  وقتی خانواده متزلزل باشد یکی از راه‌حلها را پناه بردن به فیلم‌های جنسی می داند و این سبب می شود که کودکان و فرزندانمان به فیلم های جنسی عادت کنند. فیلم های جنسی تنها مشکل کودکان و بزرگسالان نیست حتی متأهلان را نیز در بر می گیرد، دیدن فیلم‌های جنسی شاید به خاطر سرگرمی، کنجکاوی یا اشباع میل جنسی باشد، عادت به چنین فیلم هایی سبب می‌شود که انسان فکرش را تعطیل و دچار گناه شده و عمر و نیروی جوانی‌اش را نیز هدر دهد.

   در پایان راه‌حلهای برای حمایت و تقویت درونی فرزندانمان در برابر فیلم‌های جنسی وجود دارد مهم‌ترین آن به شرح زیر است: آگاهی‌بخشی و آگاهی دادن در این مورد، نادیده نگرفتن آن و در حاشیه نگاه نکردن به آن است، گفت‌وگو با کسی که به دیدن فیلم‌های جنسی می‌پردازد، شناخت علت و معالجه‌ی آن، وضع قوانین و موانعی بر روی گوشی یا وسیله‌ای که این فیلم های جنسی را از طریق آن نگاه می کنند، تقویت جنبه‌ی ایمانی و قدرت ارتباط با خداوند متعال، تشویق آنان به محافظت از خود در برابر فیلم‌های جنسی، آنان را به توبه و استغفار دعوت‌ کنیم، لذا خداوند توبه‌ی توبه‌کننده‌ای را که با اخلاص باشد و تصمیم بر عدم تکرار آن باشد می‌پذیرد.

امتیاز شما: هیچ میانگین امتیاز: 4.5 (از 2 رای)