پیام استاد عبدالرحمن پیرانی دبیرکل جماعت به مناسبت فرارسیدن عید سعید قربان 1400

عبدالرحمن پیرانی

بسم الله الرحمن الرحیم


لن يَنَالَ اللَّهَ لُحُومُهَا وَلَا دِمَاؤُهَا وَلَٰكِن يَنَالُهُ التَّقْوَىٰ مِنكُمْ ۚ كَذَٰلِكَ سَخَّرَهَا لَكُمْ لِتُكَبِّرُوا اللَّهَ عَلَىٰ مَا هَدَاكُمْ ۗ وَبَشِّرِ الْمُحْسِنِين(حج:37)

عید قربان که سرمی‌رسد شميم جان‌افزای عظمت ایمان ابراهیم خلیل و  شكوه تسلیم و اخلاص اسماعیل ذبیح، روح وروان خداپرستان را جلا مى بخشد و یاد آن بندگان سربلند، که از طلایه‌داران دعوت به توحید و عبودیت بودند پويايى و بالندگى مى‌افزايد.
عید قربان، یادواره‌ی ابراهیم خلیل و منادیان سرافراز ایمان و بندگی است که به عهد خود با خالق و خلق وفا کردند و با وقف زندگی خود، با عبادت خداوند و خدمت به مردم، الهام‌بخش همه‌ی اعصار هستند.

ما مسلمانان عید قربان را به نشانه‌ی تجلیل از استقامت و فداکاری ابراهیم و اسماعیل- علیهما السلام- در آزمون بزرگ الهی، جشن می‌گیریم و آن را مصداقی بارز و نمونه‌اى گویا و الهام بخش و هدايت‌گر انسان در تربیت نفس و تعالی روح و معنى بخشى به زندگى می‌دانیم.

در شرایطی به استقبال این عید سعید می‌رویم که به سبب همه‌گیری ویروس کرونا، حج امسال  با محدودیت بسیار برگزار می‌شود و هم‌وطنان عزیزمان نیز، به سبب تنگناهای معیشتی و بحران‌های زیست محیطی، شرایط دشواری را  سپری می‌کنند. از صمیم جان، دعا می‌کنیم که خداوند متعال برکات آسمان و زمین را بر مردمان صبور این مرز و بوم ارزانی دارد و انتظار  داريم  مردم و مسؤولین در کنار هم و با درایت و واقع‌بینی و بلندنظری  به کاستنِ تنگناها و مدیریت بحران‌ها و نارسایی‌ها و رفع مشکلات همت گمارند. بى‌گمان ما با هم‌افزایی و درک درست مسؤولیت خطیری که در قبال همدیگر داریم خواهیم توانست زندگی بهتری را رقم بزنیم.

فرا رسیدن این مناسبت فرخنده را به عموم هم‌وطنان ارجمند، جامعه گرانقدر اهل سنت، بويژه خواهران و برادرانم در «جماعت دعوت و اصلاح» تبریک و تهنیت عرض می‌نمايم و از  پيشگاه خداوند متعال، مسئلت دارم ما را در مسیر تزکیه نفس، خدمت به‌ دیگران و ایفای نقش در عمران و آبادانی بیش از پیش موفق نماید.

موفق و منصور باشید
عبدالرحمن پیرانی
دبیرکل جماعت دعوت و اصلاح

1400/04/29

سایت در قبال نظرات پاسخگو نمی باشد.

1
امین (مهمان)
1400/04/30

با تشکر فراوان از شما رهبر خردمند و حکیم جماعت
ما هم خدمت شما این عید بزرگ و آزمون بندگی را تبریک صمیمانه عرض میکنیم