نامه‌ی سرگشاده‌ی دبیرکلّ جماعت دعوت و اصلاح به وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی کشور

نامه‌ی سرگشاده‌ی دبیرکلّ جماعت دعوت و اصلاح به وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی کشور

استاد عبدالرّحمن پیرانی «دبیرکلّ جماعت دعوت و اصلاح» در نامه‌ای سرگشاده به وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی خواستار توجّه ویژه به سه استان مرزی جنوب و جنوب‌شرق کشور در راستای پیشگیری از عمیق‌ترشدن فاجعه‌ی انسانی شد.


متن نامه‌ی دبیرکلّ جماعت به وزیر بهداشت به شرح زیر است:


باسمه تعالی 

وزیر محترم بهداشت و درمان و آموزش پزشکی جناب آقای دکتر نمکی 

  سلام علیکم


در آغاز، برای خدمتگزاران صدیق و نستوه مجموعه‌ی معزّز و مکرّم بهداشت و درمان آرزوی توفیق روزافزون داریم. به سهم خود از تلاش‌ها و مجاهدت‌های آن عزیزان در عرصه‌ی دفاع از بهداشت و سلامت مردم و به ویژه مقابله با پاندمی کووید ۱۹ سپاسگزاریم و برای سفیدپوشان سبزاندیشی که در جهت کاستن از آلام دردمندان از جان عزیز خود مایه گذاشتند، غفران و علوّ درجات مسألت داریم.

ضمن آرزوی شفای عاجل برای عموم بیماران و آسیب‌دیدگان، لازم دانستم موارد زیر را با جنابعالی در میان گذاریم:


  ۱- همانگونه که استحضار دارید استان‌های محروم کشور و به‌ویژه سیستان و بلوچستان و هرمزگان و بوشهر در نتیجه ابتلای پرتعداد و بی‌سابقه به کووید ۱۹، وضعیت نگران‌کننده‌ای دارند.

انتظار می‌رود در راستای پیشگیری از بروز تلفات سنگین و بیم وقوع فاجعه انسانی، توجه بیش از پیش را به این سه استان در دستور کار قرار داده، با بسیج امکانات و نیروی انسانی از عمیق‌تر شدن فاجعه پیشگیری نمایید.  

     

۲- از آنجا که نیک‌اندیشی و خیرخواهی ایرانیان زبانزد خاص و عام است، فراهم نمودن بستر لازم جهت جذب و هدایت کمکهای خیریه‌ی ایرانیان خارج از کشور می‌تواند در گشودن برخی از گره‌ها مؤثر باشد.


۳- استفاده‌ی بیش از پیش از ظرفیت‌های سازمان بهداشت جهانی به عنوان نهادی بین‌المللی در جهت کاستن از تلفات پاندمی در استانهای مذکور می‌تواند بخشی از کاستی‌های ناشی از خیز کنونی را پوشش دهد.

۴- روند کنونی واکسیناسیون عمومی، برای قاطبه‌ی شهروندان موجب نگرانی است. شاید اولویت دادن به واکسیناسیونِ اهالی استان‌های مرزی می‌توانست در پیشگیری از ورود سویه‌ی کنونی از مرزهای شرقی تأثیرگذار باشد.


۵- با توجه به نگرانی‌های فزاینده، راه‌اندازی مراکز  موقت، در کنار اهتمام به زیرساخت‌های پزشکی و بهداشتی در مناطق کمتر برخوردار در برنامه‌ریزی‌های میان‌مدت و بلندمدت، جهت ارائه‌ی خدمات بهداشتی و درمانی ضروری به نظر می‌رسد.


امید است در سایه‌ی عنایات پروردگار مهربان و با تلاش و پیگیری جنابعالی و همکاران محترم آن وزارتخانه بتوانیم به زودی شاهد برچیده شدن همه‌گیری کووید و رسیدن به آرامش همگانی باشیم.عبدالرّحمن پیرانی

دبیرکلَ جماعت دعوت و اصلاح

١٧ تیرماه ١٤٠٠

سایت در قبال نظرات پاسخگو نمی باشد.

1
یوسف مکاریزاده (مهمان)
1400/04/17

سلام علیکم، درخواست بسیار بجا وسنجیدهای بود وجناب دبیرکل وشورای مرکزی وهیات اجرایی را خداوند توفیقروز افزون عطا فرماید

2
بدون‌نام (مهمان)
1400/04/28

برای انجام هر کاری دانایی و توانایی انجام آن کار باید در فرد وجود داشتە باشد. این فرد فاقد هر دو این ویژگیهاست. به نظر من، یکی‌ از نالایقترین و ناکارآمدترین مدیران ردەبالا در کابینەی روحانی، همین جناب نمکی است.