دیدار مجازی اعضای جماعت دعوت و اصلاح آذربایجان غربی با مسؤول روابط عمومی مرکزی

دیدار مجازی اعضای جماعت دعوت و اصلاح آذربایجان غربی با مسؤول روابط عمومی مرکزی

مسؤول روابط عمومی مرکزی جماعت، به صورت برخط در شامگاه پنجشنبه ٧اسفند، با اعضای جماعت در آذربایجان غربی دیدار و گفت‌وگو کرد. 

بنا به گزارش اصلاحوب عثمان عباسی، «مسؤول روابط عمومی مرکزی جماعت دعوت و اصلاح» در این نشست که منظور آگاه‌سازی اعضا از تأثیرات رسانه برگزار شد، درباب تأثیر رسانه بر انسجام و همدلی یا انشقاق بر رویکرد جمعی سخن گفت.

وی به تشریح سه محور ضرورت طرح موضوع، نقش رسانه در ایجاد همدلی و نقش رسانه‌های جماعت در راستای ایجاد همدلی پرداخت.

این پژوهشگر علوم اجتماعی، نظریه‌های مطرح‌شده در در باب تأثیر رسانه در جهان را مورد واکاوی قرار داد و در تشریح این نظریه‌ها به ضرورت طرح موضوع رسانه و تأثیرات آن بر ایجاد همدلی پرداخت و خاطرنشان کرد که ایجاد همگرایی به وسیله‌ی رسانه در جامعه، ایده‌ها و آرمان‌های مشترکی می‌خواهد و این بستر با کار حرفه‌ای اصحاب رسانه میسّر شده و این مهمّ، دل‌های شیفته‌ی مردم، کشور و نوعدوست را می‌طلبد.

وی در بخشی از این نظریه‌ها به این نکته اشاره کرد که کیفیت کار رسانه از کیفیت پیام و محتوایی که از طریق آن رسانه منتشر می‌شود، مهمتر است.

عباسی در بخش دوم سخنان خود با تشریح نظرات بزرگان عرصه‌ی رسانه به نقش کلیدی رسانه‌ها در ایجاد همبستگی و همدلی پرداخت و در این باره گفت: رسانه‌ها با اطلاعاتی که پیرامون رویدادها دارند اعتمادسازی می‌کنند. وی همچنین در توضیح رویکردهای رسانه‌ای و در تشریح رویکرد «کاشت» به تأثیرات نگرشی بر اجتماع که جزء تأثیرات بلندمدّت هستند پرداخت.

این مسؤول جماعت، در بخش سوّم از سخنانش به موضوع رویکردهای جماعت در حوزه‌ی رسانه و برنامه‌ریزی برای این بخش پرداخت و وبسایت اصلاح را به عنوان یکی از دستاوردهای مثبت و مفید جماعت در عرصه‌ی رسانه یاد کرد که پس از کنگره‌ی اول در نیمه‌ی نخست سال ١٣٨٤ راه‌اندازی شد و بر اصل شفافیت و تلاش برای همدلی اجتماعی فعالیت می‌کند.

وی راه‌اندازی کانال‌های عمومی و گروه‌های مختلف در فضای مجازی توسط بخش‌های مختلف جماعت را نیز در راستای همدلی بیشتر تعریف کرد. عباسی رسالت رسانه‌های جماعت را تقویت «رواداری و دگرپذیری» به‌عنوان یکی از رویکردهای استراتژیک جماعت دانست.

لازم به ذکر است که مسؤول روابط عمومی جماعت در بخش پایانی این نشست مجازی به پرسشهای  حاضران پاسخ گفت.