جماعت دعوت و اصلاح شعبه‌ی سیستان و بلوچستان بر حفظ خویشتنداری تٲکید کرد

 جماعت دعوت و اصلاح شعبه‌ی سیستان و بلوچستان بر حفظ خویشتنداری تٲکید کرد

به‌دنبال ناآرامی‌های اخیر سراوان که منجر به کشته و زخمی‌شدن تعدادی از هموطنان بلوچ شد، جماعت دعوت و اصلاح شعبه‌ی سیستان و بلوچستان بیانیه‌ای صادر و مردم را به حفظ آرامش توٲم با مطالبه‌گری دعوت کرد.

متن پیام به شرح زیر است:

 

بسم الله الرّحمن الرّحیم 

خداوند متعال به حفظ جان انسان  به‌عنوان يكی از مصالح شريعت ارزش داده و از سویی به انسان امر كرده است كه برای كسب روزی در زمين سفر كند. حفظ مال و جان بايد در كنار هم ديده شود، هرچند حفظ جان بر مال تقدّم دارد.

متأسّفانه طیّ ساليان سال با افزايش مشكلات اقتصادی، مردم مجبور به كسب معاش از طريق سوخت‌بری شده‌اند و اين كار امری انتخابی نيست. چه بسيار از اين جوانان نان را از ميان تنور خون و آتش بيرون كشيده‌اند.

حادثه‌ی ناگوار اخير سراوان كه منجر به كشته و زخمی شدن جمعی از فرزندان اين مرز و بوم شد، امری نکوهیده و مایه‌ی تٲسّف و تألّم فراوان است.

شعبه‌ی سیستان و بلوچستان جماعت دعوت و اصلاح، ضمن محکوم نمودن هر نوع خشونت و خون‌ریزی، مردم را به حفظ آرامش و صبر فرا می‌خواند و از نهادهای حاکمیت می‌خواهد كه ضمن بررسی علل حادثه، از هرگونه اقدامی كه منجر به آرام نمودن و تشفّی خاطر احساسات خانواده‌ی داغدیدگان و عموم مردم شود، کوتاهی ننمایند.

در پایان، ضمن عرض تسلیت به بازماندگان و مردم داغدار منطقه و آرزوی شفای عاجل برای مجروحان، بر پیگیری مطالبات قانونی صاحبان حق به صورت مسالمت‌آمیز تأکید می‌نماید.

 شایسته است، مسؤولان امر ضمن پاسداشت حق حیات شهروندان از تلاش در جهت برنامه‌ریزیهای کلان و درازمدت در راستای توسعه و رفاه از اتخاذ برنامه‌های کوتاه‌مدت و فوری نیز برای تأمین و رفع نیازهای ضروری دریغ ننمایند که مردم در این استان پهناور از کمترین درآمد سرانه‌ی کشوری بهره‌‌مند هستند.


جماعت دعوت و اصلاح شعبه‌ی سیستان و بلوچستان

۵ اسفندماه ١٣٩٩