كرونا كنترل نشود، پایان اسفند درگیر پیك‌های شدیدتر می‌شویم

كرونا كنترل نشود، پایان اسفند درگیر پیك‌های شدیدتر می‌شویم

فوق‌تخصص بیماری‌های عفونی بیمارستان دكتر مسیح دانشوری تاكید كرد: كشور در شرایط خطرناكی به لحاظ شیوع كرونا قرار دارد و اگر هر چه سریع‌تر از شیوع گسترده بیماری جلوگیری نشود، ممكن است تا اواخر اسفند درگیر پیك‌های شدیدتر بیماری شویم. به گزارش اصلاحوب به نقل از ایسنا، دكتر پیام طبرسی با اشاره به آخرین وضعیت شیوع كرونا ویروس انگلیسی اظهار كرد: در تمام دنیا بحث‌هایی در مورد گونه‌های جهش یافته ویروس كرونای انگلیسی مطرح است، جهشی كه از اواخر تابستان در انگلستان شناسایی شد.

این فوق‌تخصص بیماری‌های عفونی بیمارستان دكتر مسیح دانشوری با تاكید بر اینكه در ابتدا تفاوت این‌گونه جهش یافته صرفا افزایش سرایت‌پذیری بود، خاطرنشان كرد: به مرور زمان طی تحقیقات بیشتر مشخص شد این‌گونه قدرت انتقال بیشتری در مقایسه با گونه اصلی ووهان دارد، به شكلی كه كرونای انگلیسی نوجوانان را بیشتر نیز تهدید می‌كند.

عضو هیات علمی دانشگاه با بیان اینكه افراد زیر ۲۰ سال بیش از سایرین در معرض ابتلا به كرونای انگلیسی هستند، گفت: متاسفانه زیر ۲۰ ساله‌ها هدف واكسیناسیون اضطرار نیستند و این موضوع چالش‌های پیش روی اپیدمی را دوچندان می‌كند. طبرسی ادامه داد: متاسفانه گونه انگلیسی مرگ و میر و عوارض بیشتری را در مقایسه با نمونه اصلی ویروسی كه مبدا آن ووهان چین بود، دارد. به گفته دكتر طبرسی، كرونا مرز ندارد و نمی‌توان ویروس را پشت مرزها نگه داشت، مگر اینكه قرنطینه‌های سفت و سخت اعمال شود. وی با بیان اینكه تا به امروز بیش از ۲۴ مبتلا به ویروس كرونای انگلیسی در كشور شناسایی شده عنوان كرد: از این تعداد متاسفانه دو نفر فوت شده‌اند.

این استاد دانشگاه درباره علائم كرونای انگلیسی نیز توضیح داد: علائم و عوارض این بیماری همانند كرونایی كه مبدا آن چین بود بروز می‌كند، با این تفاوت كه سرعت پیشرفت این ویروس به مراتب بیشتراست. ولی همچنان اطلاعات كافی درباره این نمونه كرونا در دسترس نیست. طبرسی با یادآوری این موضوع كه موارد جدید جهش‌های كرونا به ویروس كرونای انگلیسی ختم نمی‌شود، هشدار داد: ویروس كرونا مدام در حال جهش و چرخش است بنابراین تنها راه‌حل پیشگیری از چرخش و شیوع گسترده كرونا قطع زنجیره انتقال ویروس است. 

بدون امتیاز

.:: جدیدترین ::.

ششمین شماره‌ی هانه منتشر شد خبرهای اصلاح‌وب (1399/12/13)