اظهار همدردی جماعت دعوت و اصلاح دفتر مهاباد با کسبه‌ی خسارت‌دیده‌ی بازارچه‌ی اصغری

اظهار همدردی جماعت دعوت و اصلاح دفتر مهاباد با کسبه‌ی خسارت‌دیده‌ی بازارچه‌ی اصغری

به دنبال آتش‌سوزی در بازارچه‌ی اصغری، جماعت دعوت و اصلاح دفتر مهاباد با صدور پیامی از مردم خواست با روحیه‌ی ایثار و همدلی، کمک‌های خود را از طریق مجاری قانونی به خسارت‌دیدگان این حادثه برسانند.

متن پیام به شرح زیر است:

بسم الله الرّحمن الرّحیم 

«وَلَنَبْلُوَنَّكُم بِشَيْءٍ مِّنَ الْخَوْفِ وَالْجُوعِ وَنَقْصٍ مِّنَ الْأَمْوَالِ وَالْأَنفُسِ وَالثَّمَرَاتِ وَبَشِّرِ الصَّابِرِينَ» ﴿البقرة: ١٥٥﴾ 

و قطعاً شما را با برخی از (امور همچون) ترس و گرسنگی و زیان مالی و جانی و کمبود میوه‌ها، آزمایش می‌کنیم، و مژده بده به بردباران. 

 تقدیر الهی در کنار بی‌توجّهی به اصول ایمنی و در شرایطی که سایه‌ی منحوس ویروس کرونا، کسب و کار عموم افراد جامعه را با رکود مواجه کرده است، آتش‌سوزی بازارچه‌ی اصغری شهرستان مهاباد، موجب زیان‌های مادّی و معنوی به جمع کثیری از کسبه و خانواده‌هایشان گردید.

در میان ناراحتی و اندوه عموم مردم، ضمن اظهار همدردی عمیق با خسارتدیدگان این حادثه‌ی ناگوار، از خداوند متعال طلب صبر و شکیبایی نموده و ضمن امید به لطف پروردگار و تلاش مسؤولان، از عموم مردم خواستاریم، همچنان‌که همواره در حوادث مشابه روحیه‌ی ایثار و همدلی را به نمایش گذاشته‌اند، همیاری و کمک‌های خود را از طریق مجاری قانونی به خسارت‌دیدگان این حادثه، برسانند.

از همه‌ی عزیزان، ارگان‌ها و اشخاصی که از ساعات اولیه در محل حاضر بوده، در اطفای حریق، جلوگیری از گسترش آسیب و ایجاد خسارت بیشتر، جلوگیری از بی‌نظمی و... تلاش نموده‌اند، نهایت تشکّر و تقدیر را داریم.

برای عزیزان آتش‌نشان که آسیب دیده‌اند، از خداوند منّان شفای عاجل را خواستاریم.

امیدواریم با کسب تجربه از این حادثه و حوادث مشابه، با رعایت اصول ایمنی، شاهد تکرار چنین حوادث تلخی نباشیم.

   جماعت دعوت و اصلاح- دفتر مهاباد
١٣٩٩/١١/٢٦