دیدار آنلاین نمایندگان شورای مرکزی جماعت با اعضای شعبه تهران

دیدار آنلاین نمایندگان شورای مرکزی جماعت با اعضای شعبه تهران

با حضور حسین تیباش، لقمان ستوده و ایران محمدی و محمدعلی آریانژاد، دیدار آنلاین با اعضای شعبه‌ی تهران برگزار شد.

دیدار آنلاین شورای مرکزی جماعت با اعضای استان تهران و البرز با حضور حسین تیباش، لقمان ستوده و ایران محمدی اعضای شورای مرکزی و همچنین محمدعلی آریا نژاد مسؤول هیئت نظارت جماعت روز دوشنبه ٢٠بهمن ١٣٩٩ برگزار شد.


لقمان ستوده در این نشست به اهمیت موضوع تغییر و ضرورت توجه به تغییر اشاره کرد و گفت: «زمان توقف نمی‌شناسند و مرتب در حال تغییر است و حجم این تغییرات در چند دهه‌ی گذشته بسیار سریع بوده و این تغییرات با توجه به دستاوردهای تکنولوژی به‌ویژه فناوری ارتباطات، گستردگی و شتاب ویژه‌ای پیدا کرده است.»

وی با اشاره به نظرات ابوبکر علی متفکر اسلامی نواندیش کردستان عراق ادامه داد: «می‌توان اندیشه‌ی اسلامی را منبثق از اسلام دانست، ولی نباید قداست نص اسلامی را به آن تسرّی داد. اندیشه‌ی اسلامی، حاصل فکر و اجتهاد بشری است و بدین ترتیب امکان و ضرورت بازنگری و بازاندیشی را دارد. جماعت همچنین جهت پویایی و ارتباط با جوانان و نسل‌های آینده، ملزم به بازخوانی و بازاندیشی مفاهیم است و این هدف، با رصد مستمر قضایا و تحلیل محیط پیرامون می‌تواند محقق شود. ایجاد این ظرفیت و فربه کردن آن، شانس ادامه‌ی مسیر در بستر مناسب را افزایش می‌دهد.»

حسین تیباش در ادامه بر اهمیت فعالیت جماعت در تهران اشاره کرد و گفت: «فعالیت جماعت در پایتخت نیازمند حکمت و دقت بالایی است و دارای حساسیت‌ها و ظرافت‌های مختص به خودش هست. تاکنون نیز اقدامات و فعالیت‌های خوبی در جهت شناساندن ظرفیت‌های جماعت به مسؤولان و نخبگان دینی و ملی صورت گرفته است.»

همچنین ایران محمدی ضمن اشاره به مدیریت شایسته‌ی «خانم حمیدی» در مدیریت شعبه‌ی تهران، وی را نمونه‌ای از مدیریت شایسته بانوان در امور جماعت دانست و به موضوع هدف دعوت اشاره کرد: «در دعوت مردم به‌سوی خداوند دو هدف دنبال می‌شود. هدف اول رفع مسؤولیت از دعوتگر است و هدف دوم بازگشت مردم به‌سوی خداست. داعی و دعوتگر برای نیل به این دو هدف به صبر و تیزهوشی نیاز دارد. هماهنگی داعی با هدف و برنامه درست و خلوص نیت و دلسوزی و داشتن آگاهی و شناخت روش و مراحل دعوت منطبق با آنچه در سوره نحل آمده است: دعوت با حکمت و موعظه حسنه و جدال با احسن و کاربرد هرکدام در جای خودش، از شرایط دعوت هستند.»


در پایان محمدعلی آریانژاد نیز بر نقش برجسته‌ی جماعت در تهران در ایجاد بستر مناسب برای فعالیت‌های بیشتر تأکید کرد و بیان داشت: «اعضای جماعت تهران همچون سفیران شایسته‌ی جماعت هستند که فعالان سیاسی، فرهنگی و دینی کشور از دریچه تعامل با آنان با دیدگاه‌ها و برنامه‌های جماعت آشنا می‌شوند.»

گفتنی است در انتهای برنامه میهمانان به پرسش‌های اعضای این شعبه پیرامون جماعت و مسائل جاری کشور پاسخ دادند.