تیم مکران هیدروکلوئید رتبه‌ی اول کشوری را کسب کرد

تیم مکران هیدروکلوئید رتبه‌ی اول  کشوری را کسب کرد

تیم مکران هیدروکلوئید، به سرپرستی دکتر یوسف اریش موفق به کسب رتبه‌ی اول در چهارمین رویداد کشوری کسب و کارهای دریامحور شد. 


به گزارش اصلاحوب، هدف از برگزاری چهارمین رویداد کسب و کارهای دریامحور توسط پارک علم و فناوری دانشگاه سیستان و بلوچستان پردیس مکران، دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار، مؤسسه‌ی علوم تحقیقات شیلاتی کشور و سازمان منطقه‌ی آزاد که در روزهای ۳ تا ۵ آذر برگزار شد، این بود که ایده‌های فناورانه و کارآفرین در حوزه‌ی دریا و صنایع وابسته شناسایی شوند.


دکتر یوسف اریش سرپرست تیم مکران هیدروکلوئید در گفت‌وگو با اصلاحوب گفت: در این رویداد، ایده‌ای که توسط بنده ارائه شد، استخراج ژلاتین از ضایعات کارخانجات، عمل‌آوری آبزیان و ایجاد ارزش‌افزوده از مواد اولیه‌ی ارزان‌قیمت بود که در حال حاضر بخش اعظم ژلاتین کشور از طریق واردات تٲمین شده و با توجه به این‌که ژلاتین تولیدی در دنیا عمدتاً از ضایعات پوست و استخوان گاو یا خوک است و با توجه به محدودیت تٲمین دام و  ضایعات گاوی در کشور و برتری پروتئین‌های دریایی به لحاظ خواص کارکردی و تغذیه‌ای نسبت به پروتئین‌های خشکی، ژلاتین آبزیان می‌تواند جایگزین مناسبی برای ژلاتین‌های موجود باشد. وی افزود: باتوجه به این‌که حجم قابل توجّهی از ضایعات آبزیان در کارخانجات چابهار در حال تولید است این منطقه می‌تواند قطب تولید ژلاتین حلال در کشور باشد. 

در پایان این رویداد، تیم مکران هیدروکلوئید به سرپرستی دکتر اریش از ١٠ ایده‌ی مطرح شده، محصول اولیه‌ی تولیدشده در مجتمع آزمایشگاهی دانشکده‌ی علوم دریایی دانشگاه چابهار، رتبه‌ی اول را به‌عنوان ایده‌ی برتر کسب کرد.

تیم مکران هیدروکلوئید رتبه‌ی اول  کشوری را کسب کرد
تیم مکران هیدروکلوئید رتبه‌ی اول  کشوری را کسب کرد
تیم مکران هیدروکلوئید رتبه‌ی اول  کشوری را کسب کرد
امتیاز شما: هیچ میانگین امتیاز: 4.5 (از 2 رای)