«مولوی حاج ملک محمد ملّازهی» از پیشگامان جماعت در استان سیستان و بلوچستان، درگذشت

«مولوی حاج ملک محمد ملّازهی» از پیشگامان جماعت در استان سیستان و بلوچستان، درگذشت

مولوی حاج ملک محمد ملّازهی از پیشکسوتان جماعت دعوت و اصلاح و از بنیانگزاران مدرسه‌ی دینی امام ابوحنیفه‌ی دزک صبح امروز(١٢شهریور) دار فانی را وداع گفت.


 بنا به گزارش اصلاحوب، «مولوی حاج ملک محمد ملّازهی» از معتمدان سراوان، دبیر بازنشسته، از بنیانگزاران مدرسه‌ی دینی امام ابوحنیفه (ره )دزک، رئیس هیئت مدیره‌ی مؤسّسه‌ی خیریه‌ی صابرین سراوان، مسئول پیشین معاونت علما در هیئت اجرایی استان، مسئول نظارت و داوری جماعت در استان و عضو چند دوره کنگره‌ی این تشکّل مدنی، صبح امروز چهارشنبه ۱۲شهریورماه جاری، در سنّ ۷۵ سالگی دار فانی را وداع گفت.

وی در ابتدای انقلاب برای مبارزه با گروه‌های چپ مارکسیستی و آگاهی بخشی به جوانان نشریه‌ی «صوت الإسلام» را منتشر کرد. وی علاوه بر ساخت دهها مسجد در سطح سراوان و حومه، مرجعی برای رسیدگی به اختلافات خانوادگی و مسائل مالی مردم بود.

در پی درگذشت استاد حاج ملک محمد ملازهی روابط عمومی جماعت دعوت و اصلاح شعبه‌ی سیستان و بلوچستان پیام تسلیتی به شرح زیر صادر کرد:

  «وَلَنَبْلُوَنَّكُم بِشَيْءٍ مِّنَ الْخَوْفِ وَالْجُوعِ وَنَقْصٍ مِّنَ الْأَمْوَالِ وَالْأَنفُسِ وَالثَّمَرَاتِ وَبَشِّرِ الصَّابِرِينَ الَّذِينَ إِذَا أَصَابَتْهُم مُّصِيبَةٌ قَالُوا إِنَّا لِلَّهِ وَإِنَّا إِلَيْهِ رَاجِعُونَ»

خبر درگذشت استاد حاج ملک محمد ملازهی از خادمان دین و قرآن موجب تأثّر و تألّم شد.

روابط عمومی جماعت درگذشت آن عالم وارسته و فرزانه را به جامعه‌ی دینی و فرهنگی و خاندان مکرّم آن مرحوم تسلیت عرض کرده، از خداوند متعال برای آن مرحوم مغفرت و علوّ درجات و برای بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل مسئلت دارد.

 روابط عمومی جماعت دعوت و اصلاح شعبه‌ی سیستان و بلوچستان

بدون امتیاز