اتحادیه‌ی جهانی علمای مسلمان درگذشت دکتر خرّم‌دل را تسلیت گفت

ترجمه: 
اصلاحوب
 اتحادیه‌ی جهانی علمای مسلمان درگذشت دکتر خرّم‌دل را تسلیت گفت

اتحادیه‌ی جهانی علماى مسلمان، درگذشت دکتر مصطفی خرّم‌دل مفسّر قرآن  کریم را تسليت گفت.

متن پیام به شرح زیر است:

«يَا أَيَّتُهَا النَّفْسُ الْمُطْمَئِنَّةُ ارْجِعِي إِلَى رَبِّكِ رَاضِيَةً مَرْضِيَّةً فَادْخُلِي فِي عِبَادِي وَادْخُلِي جَنَّتِي». [فجر: ۲۸-۳۰]

با قلبى سرشار از رضا و خشنودی به سرنوشت الهى، خبر درگذشت مفسّر نامدار دكتر مصطفى خرّم‌دل را دریافت کردیم. دکتر خرمدل که به علّت ابتلا به ويروس كرونا چشم از جهان فرو بست، پژوهشگر و مفسّرى چيره‌دست در حوزه‌ی قرآن كريم بود و قرآن را به زبان‌هاى عربى، فارسى و كُردى ترجمه کرده است.  

خرّم‌دل در طول زندگی پربرکت خویش به نویسندگی و ترجمه‌ی کتاب‌هاى عربی به فارسی، تدریس ادبیات عرب و تفسیر قرآن در دانشگاه کردستان و سپس در مساجد زادگاه خود(مهاباد) اشتغال داشت.

از مهم‌ترین آثار او مى‌توان به تفسير المقتطف[عربى]، تفسير نور[فارسى]، تفسير شنه‌ى ڕه‌حمه‌ت [کُردی]، ترجمه‌ی فارسی تفسير «في ظلال القرآن» اثر گران‌سنگ استاد سيد قطب در ١۵ جلد اشاره کرد.  

با درگذشت ایشان امّت اسلامی یکی از علمای برجسته‌ و نامدار خود از دست داد. از خداوند بزرگ می‌خواهیم روح بلندش را در جوار رحمتش جای دهد و بهترین پاداش‌ها را به او عطا فرماید. پروردگارا فقید سعید را در بهشت برین خود با پيامبران و صدّيقين محشور فرما و به خانواده، بستگان و شاگردانش صبر و شکیبایی ارزانی دار که تو بهترین یار و یاوری. 

دکتر علی قره‌داغی         دکتر احمد ریسونی 

دبیرکلّ                           رئيس اتحاديه

بدون امتیاز