پیام دبیرکلّ جماعت دعوت اصلاح در پی ترور دکتر محسن فخری‌زاده

پیام دبیرکلّ جماعت دعوت اصلاح در پی ترور دکتر محسن فخری‌زاده

استاد عبدالرّحمن پیرانی دبیرکلّ جماعت دعوت و اصلاح، ترور دانشمند و فیزیکدان برجسته دکتر محسن فخری‌زاده را محکوم کرد.

متن پیام دبیرکلّ به شرح زیر است:
ترور دکتر محسن فخری‌زاده، دانشمند و فیزیکدان برجسته و رئیس سازمان پژوهش و نوآوری‌های دفاعی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح کشورمان مظهر تروريسم دولتى است که با معیارهای بین‌المللی، عرفی و دینی محکوم است. این اقدام می‌تواند زمینه‌ساز به خطر افتادن جدّی صلح و آشتی بین‌المللی و منطقه‌ای از یکسو و گسترش ناامنی و آشوب از سوی دیگر گردد. متهم ردیف اول این اقدام جنایتکارانه‌ اسرائیل است که دهه‌هاست آشکارا همه‌ی موازین و قوانین بین‌المللی را نقض می‌کند.

جماعت دعوت و اصلاح بر اساس ایده و مشی بنیادین خود در مخالفت با همه‌ی انواع ترور و خشونت به‌ویژه تروریسم دولتی، این اقدام و سایر اقدامات جنایتکارانه‌ی مشابه را محکوم می کند و بر این باور است که لازم است با تقویت زمینه‌های وفاق و همدلی و ارتقای همبستگی ملی از امنیت کشور محافظت کرد. 

تلاش‌ها و اقدامات صورت گرفته برای عادی‌سازی روابط بین اسرائیل و بعضی از کشورهای عربی در پیوند با نگرش فعلی حاکم بر کاخ سفید، ظرفیت تنش را بسیار بالا برده است. در این شرایط، هوشیاری هرچه بیشتر ملّت و انتخاب روش‌های صحیح برای مدیریت تنش توسط دولت برای ناکام کردن نقشه‌های خطرناک حاصل از این روابط ضروری است.

 

 عبدالرّحمن پیرانی

دبیرکلّ جماعت دعوت و اصلاح

 ٨ آذرماه ٩٩