مروری گذرا بر زندگی عالم ربانی مولوی زمان سلیمانی رحمه الله

مروری گذرا بر زندگی عالم ربانی مولوی زمان سلیمانی رحمه الله

دوم آبانماه جاری یکی از همراهان و یاران دیرین جماعت در خراسان رضوی «مولوی زمان سلیمانی دار فانی را وداع گفت. 

مولوی زمان سلیمانی در سال ١٣٤٧ه.ش. در روستای آزادده از توابع شهرستان صالح آباد خراسان رضوی در خانواده ای كم‌بضاعت و کارگر، ديده به جهان گشود.

ایشان در سن هفت سالگی وارد دبستان شده و بعد از پایان تحصیلات ابتدایی در سال ١٣٦١ شمسی همزمان با تاسیس حوزه علمیه تعلیم القرآن صالح‌آباد در این حوزه مشغول تحصیل شدند و از محضر اساتید آن دوران، مرحوم مولانا محی‌الدین بلوچستانی، مولانا سراج‌الدین فقهی سلجوقی و مولانا عبدالغفور سلیمانی (رحمهم الله جمیعا) کسب فیض نمودند.

پس از آن در سالهای ١٣٧٠تا ١٣٧٢عازم بندر عباس و شهر بستک شده و در مجتمع علوم دینی آنجا ثبت نام نمود و از محضر شیخ عبدالکریم محمدی حفظه الله و اساتید دیگر بهره معنوی بردند. 

ایشان بعد از اتمام تحصیلات به خدمت سربازی رفته و در تایباد خدمت سربازی خودشان را انجام دادند. 

بعد از پایان دوران سربازی مشغول امامت مساجد در روستای ملو تربت جام وروستای هلنگ مشهد وزادگاهش شدند و شاگردان زیادی را در عرصه تعلیم قرآن و سنت نبوی تربیت نمودند.

ایشان تعلق خاطری خاص به بنیانگذاران و مؤسسان جماعت دعوت و اصلاح داشته و همزمان با تشکیل این جماعت به عضویت آن در آمده و در مسئولیت‌های مختلف، مانند مکاتب و کمیته‌ی علما فعالیت داشتند.

از خصوصیات اخلاقی ایشان تواضع و فروتنی بود. همچنین خلوص در بندگی خداوند متعال، پایبندی به نمازهای جماعت و تلاوت صبح که بطور مداوم برقرار بود.

با اینکه بیش از پنجاه سال عمر داشتند همیشه از دسترنج خودشان مایحتاج زندگی را تامین می‌کردند.

از کودکی تا یک هفته قبل از فوتشان کارهای سخت و طاقت‌فرسایی مثل دروکردن گندم و جو و آبیاری زمین‌های کشاورزی و چراندن گوسفندان با چوپان‌ها و... را انجام می‌دادند و هیچ ابایی از انجام این کارها نداشتند.

وی زندگی ساده و بی‌آلایشی را سپری نمود و هفت فرزند  از ایشان باقی ماند.

سرانجام در روز جمعه ٢ آبان ماه ١٣٩٩ بعد از ادای نماز جمعه و همچنین گفتن اذان عصر تا اقامه نماز به منزلشان تشریف بردند ولی احساس درد در قسمت سینه، ایشان را از ادای نماز عصر بازداشته و راهی مرکز درمانی می‌شوند. 

گویا در آنجا حدود نیم ساعت بیشتر دوام نیاورده و بر اثر عارضه‌ی قلبی جان به جان‌آفرین تسلیم کردند.

روحش شاد.

اللهم اغفره وارحمه و عافه وعف عنه وعنا وعن سائرالمسلمین آمین

امتیاز شما: هیچ میانگین امتیاز: 3.7 (از 3 رای)