دبیرکل جماعت در نشست شورای مساجد اهل سنت تهران و البرز: بیان دعوتگر باید «مفتاح زندان» باشد

عبدالرحمن پیرانی

نشست فصلی شورای امور مساجد اهل‌سنت تهران و البرز با حضور دبیرکل و مسؤول هیأت اجرایی جماعت، ائمه و هیأت امنای مساجد، امروز در دفتر مرکزی جماعت برگزار شد. دبیرکل جماعت، بیان دعوتگر را مفتاح زندان توصیف کرد.
عبدالرحمن پیرانی، دبیرکل جماعت ضمن قدردانی از مسؤولیت‌پذیری جمع حاضر در انجام مأموریت و پرچم‌داری دعوت به‌سوی خدا و مهیا کردن فضا برای بندگان خدا جهت عبادت وی، گفت: «پیروان پیامبر خاتم در جایگاه پیامبران ایفای نقش می‌کنند؛ لذا دعوتگرا بسان پیامبران باید حقانیت دین را باور داشته باشند و از مجاهدت در این راه خستگی نشناسند. دین، راه سعادت و نیک‌بختی بشر است. دین مبین اسلام آخرین توصیه‌های خداوند جل جلاله برای نیل به حیات طیبه در دنیا و آخرت است؛ اگر این دین جهانی و ابدی است پس به‌صورت مداوم می‌تواند پیام‌های جدید برای زندگانی و نیازهای مردم داشته باشد.»

استاد پیرانی ادامه داد: «گاهی انسان با افکار سلبی، منفی و غیرواقع‌بینانه‌اش، خود را در یک زندان قرار می‌دهد. اینجاست که بیان داعی باید، به تعبیر مولانا مفتاح زندان باشد و انسان‌ها را از این زندان خودساخته رها کرده و دنیایی فراختر را به او بسناساند.»
 
حمزه شیخه‌پور مسؤول شورای امور مساجد اهل سنت تهران و البرز نیز بر لزوم ارتباط مؤثر با معتمدین مساجد و ارائه‌ی گزارش به آن‌ها تأکید کرد.

 در این نشست مشترک که هر سه ماه یک‌بار بین ائمه و اعضای هیأت امنای مساجد اهل‌سنت استان‌های تهران و البرز با شورای امور مساجد و دبیرکل و مسؤولان جماعت برگزار می‌شود؛ به ارائه‌ی گزارش و بیان تجربیات، جهت تسهیل در انجام امور و رفع مشکلات مساجد پرداخته می‌شود.

شورای مساجد اهل سنت تهران و البرز
شورای مساجد اهل سنت تهران و البرز
شورای مساجد اهل سنت تهران و البرز