عبدالکریم عزیززاده به‌عنوان مسؤول هیأت اجرایی شعبه‌ی آذربایجان غربی ابقا شد

عبدالکریم عزیززاده به‌عنوان مسؤول هیأت اجرایی شعبه‌ی آذربایجان غربی ابقا شد

با حضور دبیرکلّ جماعت دعوت و اصلاح و مسؤول هیأت اجرایی مرکزی مراسم تکریم مسؤول هیأت اجرایی شعبه‌ی آذربایجان غربی دیروز پنجشنبه ۲۶دی‌ماه جاری برگزار و عبدالکریم عزیززاده در سمت پیشین خود ابقا شد.


بنا به گزارش اصلاحوب، دکتر عبدالرّحمن پیرانی دبیرکلّ جماعت دعوت و اصلاح، در سخنانی گفت: «دو عنصر ایمان و اخوّت عامل ایجاد انگیزش و تسهیلگر حمل بار امانت و جامع افراد در قالب شخصیتی حقوقی تٲثیرگذار به‌نام جماعت دعوت و اصلاح‌اند؛ این تشکّل که اکنون بیش از چهل سال از عمر آن می‌گذرد و به مصداق آیه‌ی «إِذَا بَلَغَ أَشُدَّهُ وَبَلَغَ أَرْبَعِينَ سَنَةً قَالَ رَبِّ أَوْزِعْنِي أَنْ أَشْكُرَ نِعْمَتَكَ الَّتِي أَنْعَمْتَ عَلَيَّ وَعَلَىٰ وَالِدَيَّ وَأَنْ أَعْمَلَ صَالِحًا تَرْضَاهُ وَأَصْلِحْ لِي فِي ذُرِّيَّتِي إِنِّي تُبْتُ إِلَيْكَ وَإِنِّي مِنَ الْمُسْلِمِينَ ﴿الأحقاف: ١٥﴾ باید ضمن بازبینی عملکرد گذشته‌ی خود، عمل صالح مورد رضایت خداوند متعال، اصلاح فرزندان، توبه و بازگشت و اعلام اسلام و تسلیم در مقابل اوامر خداوند متعال را سرلوحه‌ی کار خود قرار دهد.»

دبیرکلّ ضمن اشاره به آیه‌ی ۳۲ فاطر: «ثُمَّ أَوْرَثْنَا الْكِتَابَ الَّذِينَ اصْطَفَيْنَا مِنْ عِبَادِنَا ...» گفت: بنا به همین آیه‌ی قرآنی ما خود را وارث همه‌ی حرکت‌های اسلامی دور و نزدیک می‌دانیم و موظّفیم از تجارب‌زیسته و کامیابی‌ها و عوامل عدم توفیق آنها آگاه شده و از آنها درس بگیریم. در سنّت توارث و ارث‌بری معنوی، انصاف نیست که فقط به تکرار تجارب گذشته بسنده کرد بلکه باید آنرا حمل کرده و بدان افزود و تکرار مجرّبات بزرگان و تبعیت از روند پویش آنان درگذشته و حال، به‌هیچ‌وجه افتخار نیست. وی افزود: وارثِ شایسته، ضمن حفظ میراث گذشتگان باید خلّاقانه بدان بیفزاید. لازم است ضمن حفظ اصول و ثوابت و فراتر از وازدگی، احساس خودکمتربینی و... پیام انبیاء علیهم السّلام را متناسب با مقتضیات زمینه و زمانه و با توجّه به متغیّرات سیاسی، ذوقی، روان‌شناختی و... به مخاطبانش برساند.

 استاد پیرانی برای حاکم‌نمودن ارزش‌های انسانی و اسلامی رعایت ادبیات عصر و به تعبیر قرآن«لسان قوم» را ازسوی افراد جماعت و کنشگران آن، ضروری دانست.

دبیرکلّ جماعت دعوت و اصلاح، فلسفه‌ی وجودی تشکّل متبوعش را خدمت به جامعه دانست و تٲکید کرد که جماعت و همه‌ی حرکت‌های اسلامی باید به مخاطب‌شناسی اهمّیّت دهند و گفتمانشان را متناسب با فهم عصری از دین و سایر یافته‌های بشری سامان بخشند و به تٲسّی از پیامبران-علیهم‌السّلام- پیامشان رسا باشد. وی درباب ضرورت وجود جماعت و کار جمعی، تٲکید کرد که کار گروهی سبب اعجاز می‌شود و آنچه از فرد تنها برنمی‌آید، به‌وسیله‌ی جمع، عملی می‌شود.

 وی حضور، تٲثیرگذاری بیشتر در جامعه و استفاده از تجارب دیگران را مفید ولی ناکافی دانست و خلّاقیت را لازمه‌ی بقا و توسعه‌ی جماعت و تداوم رسالت‌ پیامبران علیهم‌السلام دانست و بنا به آیه‌ی «وَالَّذِينَ جَاهَدُوا فِينَا لَنَهْدِيَنَّهُمْ سُبُلَنَا وَإِنَّ اللَّهَ لَمَعَ الْمُحْسِنِينَ» و تأکید کرد که جهد و تلاش مخلصانه ضامن کسب توفیق الهی است.

دبیرکلّ جماعت بر متفاوت بودن جماعت و اعضای آن از دیگران و مسؤولیت‌پذیری تک‌تک آنان در خدمت به خلق و عبادت خالق و رهبریت بدون سِمَت تٲکید کرد. وی مسؤولیت خطیر جماعت در عصر حاضر را در حفظ دینداری و اخلاق فردی و اجتماعی یادآور شد و لازمه‌ی ایفای نقش در این زمینه‌ها را ایمان به برنامه‌ها، احساس نیاز جامعه به آنها و اعتماد به نفس و همّت و اراده برای تحقّق آنها دانست.

دکتر پیرانی اظهار داشت که جماعت بسان یك محصول بشری، دارای نواقصی است و فراتر از نقد نیست و این تشکّل در طول چهار دهه فعّالیّت در پایتخت و مناطق اهل سنّت، بدون غدر، خیانت و دروغ و انحراف از اصول و مبادی دینی و اخلاقی، بنا به داوری شخصیت‌های شریف و منصف، دركلّ تجربه‌ای موفّق و قابل قبول است.

استاد پیرانی تٲکید کرد: جماعت دعوت و اصلاح برای موفّقیّت روزافزون نیازمند حکمت، تغییر و انعطاف در تعامل با همگان است. وی توفیق جماعت را در زمینه‌ی اصلاح فرهنگ و ترویج مفاهیمی مانند رواداری و دگرپذیری با احترام متقابل، پاسداشت حقوق شهروندی و گذر از تعصّبات مذهبی، قومی و فرقه‌ای به رغم کمتر برخورداری، انسان‌دوستی و... مثبت ارزیابی کرد و اینها را نقاط تمایز و تفاوت جماعت از سایرین دانست.

عضو شورای مرکزی اتحادیه‌ی جهانی علمای مسلمان در پایان ضمن تفکیک وحی کتاب و سنّت از اجتهادات بشری ائمّه‌، بر ضرورت نوگرایی و نواندیشی در فقه و اجتهاد جدید به تناسب تغییر واقع تٲکید کرد و وظیفه‌ی علما را ایجاد آشتی میان نصوص وحیانی و نیازها و مشکلات مردم دانست.


دیگر سخنران این مراسم جمال اسماعیلی مسؤول هیٲت اجرایی مركزی جماعت بود. وی ضمن تٲکید بر لزوم نوگرایی و خلاّقیّت در کار دعوت و استفاده‌ی بهینه از فرصت‌ها، جماعت را ابزاری کارآمد دانست و همه‌ی اعضای تشکّل دعوت و اصلاح را به انسجام، اتّحاد و همدلی فرا خواند و حکمت، مدیریت، درایت و عقلانیت را شرط لازم امّا ناکافی برای موفّقیّت جماعت دانست.

اسماعیلی تمرکززدایی، رعایت مقتضیات محلّی و فرهنگی را در برنامه‌ریزیها، اقبال بیشتر به بانوان و کودکان و نوجوانان، شایستە‌سالاری و جوان‌گرایی در واگذاری مسؤولیت‌‌ها را از برنامه‌ها و سیاست‌‌های کاری جماعت در این دوره برشمرد.

مسؤول هیأت اجرایی مرکزی، رسالت جماعت را رسالتی فرهنگی دانست و گفت: «رسالت جماعت نیل به زندگی متوازن و معنادار است و در این راستا ترویج اخلاق و معنویت، توسعه‌ی فردی و اجتماعی از جمله‌ی وظایف اصلی این تشکّل هستند که بنا به همین رسالت‌ و وظایف، ساختار جماعت دچار تغییر و اصلاح شده است. وی بر کارویژه‌ی جماعت که خدمات فرهنگی اجتماعی توسّط نسل تربیت شده‌ی جماعت است، تاکید کرد و از عموم اعضا دعوت کرد در این راستا ایفای نقش کنند.

گفتنی است استاد حسین تیباش عضو شورای مرکزی نیز در ابتدای مراسم، حضور دبیرکلّ و هیٲت همراه خوشامد گفت و بر لزوم اتّباع بٲحسن از جماعت در معروف تٲکید کرد.

در پایان مراسم، با قرائت حکم انتصاب، «عبدالکریم عزیززاده» به‌عنوان مسؤول شعبه‌ی آذربایجان‌غربی در سمت پیشین خود ابقا شد. عزیززاده نیز در سخنانی، قبول مسؤولیت را افتخار و فضلی الهی و فرصتی برای تهیه‌ی زاد و توشه‌ی اخروی برای خود دانست و ضمن التماس دعای خیر، از همه‌‌ی اعضا درخواست كرد كه وی را در ایفای وظایفش، یاری دهند.

شایان ذکر است در این نشست، جلال معروفیان عضو پیشین شورای مرکزی جماعت، در سخنانی بر رعایت اصول مدیریت در دعوت تٲکید کرد.

عبدالکریم عزیززاده به‌عنوان مسؤول هیأت اجرایی شعبه‌ی آذربایجان غربی ابقا شد
عبدالکریم عزیززاده به‌عنوان مسؤول هیأت اجرایی شعبه‌ی آذربایجان غربی ابقا شد
عبدالکریم عزیززاده به‌عنوان مسؤول هیأت اجرایی شعبه‌ی آذربایجان غربی ابقا شد
عبدالکریم عزیززاده به‌عنوان مسؤول هیأت اجرایی شعبه‌ی آذربایجان غربی ابقا شد
عبدالکریم عزیززاده به‌عنوان مسؤول هیأت اجرایی شعبه‌ی آذربایجان غربی ابقا شد
عبدالکریم عزیززاده به‌عنوان مسؤول هیأت اجرایی شعبه‌ی آذربایجان غربی ابقا شد
عبدالکریم عزیززاده به‌عنوان مسؤول هیأت اجرایی شعبه‌ی آذربایجان غربی ابقا شد

سایت در قبال نظرات پاسخگو نمی باشد.

1
بدون‌نام (مهمان)
1398/11/01

درود بر استاد پیرانی
درود بر کاک جمال اسماعیلی
درود بر کاک کریم عزیززادە
درود بر همەی اعضای جماعت در استان آذربایجان غربی.
بیانات همەی عزیزان به‌ویژه استاد پیرانی عالی و مشکل‌گشا و عینی بود.
جامعە به اعتدال، میانەروی و سلامت روانی و اخلاقی جماعت سخت نیازمند است.
توفیقتان را از خدا می‌طلبم

2
بدون‌نام (مهمان)
1398/11/01

سلام
گرچە سواد و حکمت ارتباطی با مدرک تحصیلی ندارد و گرچە به‌کار بردن "دکتر" برای دانش‌پژوه دکتری پس از امتحان جامع، منعێ ندارد، اما در بنر از پیشوند دکتر برای آقای اسماعیلی استفادە شدە، است؛ خواهشمند است از این القاب و عناوین به کار نبرید. انما المؤمنون اخوة.

3
ساجد (مهمان)
1398/11/01

انسان با دیدن بزرگ مردان و شیر زنان جماعت دعوت و اصلاح که همواره در صحنه اند و با حکمت و درایت به دین و خلق خدا خدمت می کنند به این نتیجه ساده دست می یابد که :
این دین و جماعت در سایه اخلاص و تلاش این بلند قامتان ، پویا و راست قامت خواهد بود و پرچمی که اینان بر افراشته اند هرگز بر زمین نخواهد افتاد
درود بر جماعت دعوت و اصلاح که متفاوت می اندیشد و متفاوت موضع می گیرد و متفاوت می درخشد

.:: جدیدترین ::.