بیانیه‌ی روابط عمومی جماعت دعوت و اصلاح در خصوص سیل استان سیستان و بلوچستان

بیانیه‌ی روابط عمومی جماعت دعوت و اصلاح در خصوص سیل استان سیستان و بلوچستان

روابط عمومی جماعت دعوت و اصلاح درخصوص رویداد سیل  استان سیستان و بلوچستان بیانیه‌ای صادر کرد.

متن بیانیه‌ به شرح زیر است:

 

سیستان و بلوچستان را دریابیم!


نوع‌دوستان و هم‌میهنان گرامی!

حجم بارندگی‌های شدید چند روز اخیر  به سیلاب و آب‌گرفتی معابر در مناطق وسیعی از جنوب استان سیستان و بلوچستان به‌ویژه در روستاها و نواحی محروم منتهی شده است. هجوم سیل، به مزارع کشاورزی و خانه‌های کاه‌گلی که پوشش مسکونی بخش زیادی از منازل این مناطق است به‌شدت آسیب زده است. راههای ارتباطی قطع و شبکه‌های خدمات‌رسانی عمومی دچار اختلال و آسیب شدید شده‌اند. افراد بسیاری از ترس سیل به کوه‌های اطراف پناه برده‌اند و گرفتار آوارگی و سرگردانی شده‌اند. هر چند هنوز اطلاع جامعی از عمق حادثه نداریم، اما اخبار و گزارش‌های منتشر شده حاکی از نیاز شدید مردم به امداد‌رسانی، تٲمین نیازهای اولیه خوارکی، بهداشتی، سرپناه و... دارد.

جماعت دعوت و اصلاح ضمن ابراز همدردی با هم‌وطنان این خطّه و اظهار تٲسّف به خاطر حادثه‌ی دردناک پیش آمده از عموم مردم نوع‌دوست کشور و نهادها و مسؤولان ذی‌ربط تقاضامند است که در اسرع وقت با فداکاری و احساس مسؤولیت بیشتر به یاری مردم این مناطق بشتابند و در ارسال و ساماندهی کمکهای انسان‌دوستانه‌ی خود اقدامات مقتضی و ضروری را انجام دهند.

 جا دارد از تلاش‌ها واقداماتی که تاکنون از سوی عموم مردم، مؤسسات خیریه، شخصیت‌ها و نهادهای مرتبط صورت گرفته است تشکّر و قدر دانی گردد.


روابط عمومی جماعت دعوت و اصلاح

۲۴دی‌ماه ۱۳۹۸