جزییات امدادرسانی به مردم سیل‌زده‌ی سه استان جنوبی

جزییات امدادرسانی به مردم سیل‌زده‌ی سه استان جنوبی

 رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر جزییات امدادرسانی به مردم استان‌های هرمزگان، سیستان و بلوچستان و کرمان در جریان سیل در ۷۲ ساعت گذشته را تشریح کرد.

بنا به گزارش اصلاحوب به نقل از ایرنا، مرتضی سلیمی عصر یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا درباره اقدامات انجام شده برای مردم استان‌های هرمزگان، سیستان و بلوچستان و کرمان توسط جمعیت هلال احمر در ۷۲ ساعت گذشته، بیان کرد: در این حادثه، ۱۱ شهرستان بشاگرد، بندر لنگه، بندر عباس، پارسیان، جاسک، حاجی آباد، خمیر، روان، سیریک، قشم و میناب در استان هرمزگان تحت تاثیر سیل و آب گرفتگی قرار داشتند.


وی ادامه داد: جمعیت هلال احمر به هزار و ۳۱۳ نفر در استان هرمزگان امدادرسانی کرده و به ۹۲ نفر اسکان اضطراری داده است. همچنین از ۱۲۸ واحد مسکونی در این استان آب تخلیه شد. در جریان این امدادرسانی‌ها، ۱۸ دستگاه چادر، ۳۷۰ تخته پتو، ۱۲۲ تخته موکت، هزار و ۱۴۴ کیلوگرم نایلون و ۵۱ بسته غذایی توزیع شده است.


سلیمی گفت: شیب اکثر شهرها و روستاها به سمت دریای عمان و خلیج فارس است و برای افزایش سرعت تخلیه آب، نیازی به تخلیه مناطق از مردم نیست. با توجه به بارندگی‌های اخیر و اینکه جبهه بارشی تازه از استانها خارج شده، جنوب استان سیستان و بلوچستان، جنوب شرقی استان کرمان، شرق استان هرمزگان بیشترین بارش را داشتند.
وی افزود: وضعیت دلگان و کنارک به دلیل اینکه در پایین دست قرار گرفته اند و حجم انبوهی از سیلاب از ۱۲ شهر در حال ورود به این مناطق است، در ۴۸ ساعت آینده ناپایدار است. شهرستان های ایرانشهر، چابهار، خاش، دلگان، زاهدان، سرباز، سراوان، سیب و سوان، فنوج، کنارک، میرجاوه، نیکشهر و هیرمند نیز در استان سیستان و بلوچستان تحت تاثیر سیل هستند. در این مناطق به  هزار و ۲۴۸ نفر امدادرسانی شده و ۳۲۷ نفر اسکان اضطراری دریافت کردند. یک نفر در راسک مفقود شده است.


سلیمی افزود: در شهرستان های استان سیستان و بلوچستان نیز ۸۰ دستگاه چادر، ۲۵۳ تخته پتو، ۱۴۲ تخته موکت، هزار و ۶۹۷ کیلوگرم نایلون و ۴۶۴ قوطی کنسرو توزیع شده است.


رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران درباره امدادرسانی انجام شده به مردم استان کرمان نیز گفت: شهرستان های کرمان، ساردوئیه، شهداد، سیرجان، راهبر و سرویژن ساردویه درگیر برف و کولاک هستند. ۱۴ تیم عملیاتی در محورهای این منطقه در ۷۲ ساعت گذشته حضور داشته و ۸۲ خودرو رهاسازی شدند. همچنین ۸۵ نفر اسکان داده شدند.


وی ادامه داد: در شهرستان های استان کرمان نیز ۳۲ تخته پتو، ۲۹ بسته غذایی، ۲۰ باکس آب معدنی و ۹۰ کیلوگرم نایلون توزیع شده است.
سلیمی افزود: سیل در شهرستان های منوجان، کهنوج، ساردوئیه، ارزوئیه، قلعه گنج، ریگان و رودبار جنوب وجود دارد. ۱۶ تیم در این مناطق فعالیت داشته و به در ۷۲ ساعت گذشته به ۶۹۲ خانوار امدادرسانی شده است. همچنین ۲۳۲ بسته غذایی توزیع شده است. ۹۷۲ کیلوگرم نایلون، ۲۳۱ تخته پتو، ۱۷ دستگاه چادر، ۳۷ بسته روغن، ۱۵ دستگاه والور، ۱۵۴ کیلوگرم برنج، ۴۱ تخته موکت توزیع شده است.


رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران درباره لیست اقلام ارسالی به سیستان و بلوچستان در دی ماه ۱۳۹۸ نیز بیان کرد: در دی ماه تاکنون، ۲ هزار و ۵۰ دستگاه چادر امدادی کامل تیپ ۲، ده هزار و ۲۰۰ بسته غذایی ۷۲ ساعته، ۳ هزار و ۲۸۰ تخته پتو مینک نمدی، ۵ هزار کیلوگرم نایلون پوشش چادر، ۷ هزار و ۸۲۰ بسته قند ۷۰۰ گرمی، ۱۳ هزار و ۳۸۷ بسته شکر ۹۰۰ گرمی، ۷ هزار و ۱۹۱ بسته لوبیا ۹۰۰ گرمی، ۳ هزار بسته غذایی یک ماهه، ۴ هزار و ۸۰۰ قوطی کنسرو لوبیا چیتی، ۸ هزار و ۹۰۰ بسته عدس ۹۰۰ گرمی، هزار و ۴۰۰ بسته چای خشک و ۱۱ هزار و ۳۲۰ بطری روغن مایع ۸۱۰ گرمی توزیع شده است.

بدون امتیاز