دکتر محمّد مرسی، رئیس‌جمهور پیشین مصر در دادگاه دار فانی را وداع گفت

دکتر محمّد مرسی، رئیس‌جمهور پیشین مصر در دادگاه دار فانی را وداع گفت

تلویزیون دولتی مصر، عصر دوشنبه اعلام کرد که دکتر محمّد مرسی، رئیس‌جمهوری مردمی پیشین این کشور، هنگام حضور در جلسه‌ی محاکمه‌اش در دادگاه در سنّ ۶۸ سالگی درگذشت.

بنا بر زیرنویسی که تلویزیون مصر منتشر کرده است، دکتر محمد مرسی در جلسه‌ی دادگاه که به اتّهام «ارتباطات غیرقانونی» ترتیب داده شده بود، به زمین افتاد و به حال اغما رفت و پس از انتقال به بیمارستان اعلام شد که وی دار فانی را وداع گفته است.

بنا به گزارش شبکه‌ی الجزیره وی در جلسه‌ی دادگاه که در روز ٧ ماه می برگزار شد، صراحتاً اعلام کرد که جانش در خطر است.

سازمان دیدبان حقوق بشراعلام کرد که از دریافت خبر درگذشت محمّد مرسی رییس‌جمهور سابق مصر که بصورتی ناعادلانه و غیر متمدنانه، شش سال در زندان محبوس بود، احساس اندوه می‌کند. 

محمّد مرسی از رهبران حزب «آزادی و عدالت» مصر بود که پس از سقوط دیکتاتور سابق مصر «حسنی مبارک» در انتخاباتی آزاد به ریاست‌جمهوری این کشور رسید، امّا در سال ۲۰۱۳ در جریان یک کودتای نظامی به سرکردگی عبدالفتّاح سیسی، از کار برکنار و زندانی شد.

مرسی اوّلین رییس‌جمهور غیر نظامی منتخب مردم مصر بود که در دوره‌ی دوّم انتخابات ریاست جمهوری مصر که در تاریخ ۱۷ ژوئن ۲۰۱۲ برگزار شد، بر اساس آمار رسمی در رقابت با ژنرال احمد شفیق پیروز انتخابات گردید. وی اولین رئیس‌جمهور پس از انقلاب ۲۰۱۱ مصر و پنجمین رئیس‌جمهور تاریخ این کشور بود. 

اصلاحوب، ارتحال این مجاهد نستوه را به خانواده‌ی گرامی ایشان و تمام رهبران جماعت و اعضاء و هوادارانش تسلیت عرض می‌کند و از خدای باری تعالی خواستار است روح پرفتوحش را قرین رحمت و مغفرت خود فرماید و در بهشت برینش جای دهد و به خانواده و بستگان و دوست‌دارانش صبر و بردباری عنایت فرماید.

 «إنا لله وإنا إليه راجعون»

بدون امتیاز

سایت در قبال نظرات پاسخگو نمی باشد.

1
صدیق قطبی (مهمان)
1398/03/27

مرد صالح و پاک، محمد مرسی عزیز، از سرای ناپاک ما سرافراز گذشتی. درود به شرافت و عزت تو...

"آه اسفندیار مغموم
تو را آن به که چشم فروپوشیده باشی"

2
بدون‌نام
1398/03/27

مُرد کسی که مستحق مرگ نبود، بر دست کسی که مستحق حیات نیست...

آری مرگ شیر، در قفس روباه و روباه صفتان...

خدایا این شهادت را بر قامت این شیرمرد آراسته ومبارک گردان...

3
وصفي عاشور أبو زيد (مهمان)
1398/03/27

(ليعلم أبناؤنا أن آباءهم وأجدادهم كانوا رجالاً، لا يقبلون الضيم، ولا ينزلون أبداً على رأي الفسدة، ولا يعطون الدنية أبداً من وطنهم أو شرعيتهم أو دينهم).

ارتقى قبل قليل صاحب هذه الكلمات صابرا ثابتا صامدا محتسبا، لم يبدل ولم يغير، وما اظنه مات بأزمة قلبية، وإنما قتل قتلا مباشرا من قبل زبانية السيسي ومن وراءه من إخوانه الذين يواليهم ويدافع عن أمنهم..
اذهب إلى ربك ايها الرئيس البطل محمد مرسي شهيدا؛ لتشكو له ظلم الأبعدين والأقربين، المنقلبين والمفرطين ..

ستظل دماؤك الزكية نارا ونورا: نارا تحرق المنقلبين المجرمين، والخونة المفرطين، ونورا يضيء الطريق للمجاهدين الصادقين والعاملين المرابطين..
#وفاة_الرئيس_محمد_مرسي

4
برادر ایمانی از برادران مسلمان (مهمان)
1398/03/27

انا لله و انا الیه راجعون

خداوند ایشان را در جوار رحمت خود جای دهد. ایشان به مفهوم قرآنی تمام یک مجاهد بود. به امید فروپاشی هر چه زودتر ستون‌های ظلم و ستم و رهایی مظلومان.