نشست بانوان عضو جماعت شهر شیراز، دوشنبه ۲۹ بهمن برگزار شد

نشست بانوان عضو جماعت شهر شیراز، دوشنبه ۲۹ بهمن برگزار شد

نشست بانوان عضو جماعت شهر شیراز، با موضوع« محبت خدا و پیامبر و مومنان» دوشنبه ۲۹ بهمن برگزار شد.

به گزارش صفحه زنان اصلاح وب، این محفل با حضور۷۰ نفر از بانوان روزه دار ساکن شیراز و سخنرانی خانم نفیسه عزیزی برگزار شد.

خانم عزیزی در توضیح مراتب محبت گفت: محبت خدا از واجبات و محبت پیامبر خدا سنت موکده بوده و محبت به مومنان از طریق انفاق، صدقات ، زکات و... می‌باشد.

وی با اشاره با کانال‌های محبت و کم و کیف آنها محبت خدا را دل مومنان از عمیق ترین کانالها عنوان کرد و گفت: اگر بخواهیم این محبت را در کانال آن قرار بدهیم بایستی به قرآن مراجعه کنیم چون راه حلش در کلام پروردگار نهفته است یکی از این راه ها، شب بیداری و راز و نیاز با الله است و ماهم در مقابل، محبت‌های خدا را می بینیم وقتی که محبت الله در جایگاهش محکم شود. همه ما بایستی ما به بچه هایمان یاد بدهیم عاشق الله باشند و او را غمخوار خود بدانند.

وی افزود مسلمان هستیم اما مومن نیستیم؛ چرا که ترس برای مسملمانان است و عشق برای مومنان.

سخنران این محفل ایمانی در خصوص محبت نسبت به پیامبر خدا(صل الله علیه و سلم) اضافه کرد: باید طوری محبت پیامبر در درون انسان قرار گیرد که بیشتر از جان و مال و فرزند باشد آنچنان که فرمود:« إن کنتم تحبون الله فتبعوني یحببکم الله ». چرا که هر چه بیشتر عاشق رسول خدا باشیم بیشتر تبعیت می‌کنیم و هر چه تبعیت ما از فرموده‌های ایشان بیشتر باشد مورد محبت خدا واقع می شویم. راه های عاشق شدن به پیامبر خدا این است که سیره ایشان را بخوانیم و بفهمیم و در زندگی خود به اجرا در آوریم. ما انسان‌ها وقتی فکر می کنیم عاشق رسول الله هستیم، اما در واقع قدمی برای رضایتش بر نمی‌داریم این خود یک بیماری خطرناک بشمار می‌رود.

وی خاطر نشان کرد که در پیروی و محبت از پیامبر خدا باید همانند این دو آیه باشیم: لقد جاءکم رسول من أنفسکم عزیز علیه ما عنتم حریص علیکم بالمومنین رؤف رحیم:

بیگمان پیغمبری محمد نام از خود شما انسانها به سویتان آمده است. هر گونه درد و رنج و بلا و مصیبتی که به شما برسد، بر او سخت و گران می‌آید. به شما عشق می ورزد و اصرار به هدایت شما دارد و نسبت به مومنان دارای محبت و لطف فراوان و بسیار مهربان است.[ سوره توبه/۱۲۸ ]

"و ما أرسلناک إلا رحمة للعالمین": ای پیغمبر ما تو را جز به عنوان رحمت جهانیان نفرستاده ایم. [سوره انبیا / ۱۰۷]

خانم عزیزی پس از صحبت از دو کانال اصلی محبت به سایر مومنان را برای حاضران تبیین کرد و گفت: انسان مومن اگر توانسته بود دو کانال اول را باز کند، وارد شدن به کانال سوم بسیار آنان است اما اگر این دو کانال بدرستی پر نشده باشد در این قسمت هم به مشکل بر می‌خورد. پس یاد بگیریم به همدیگر کمک کنیم طوری که دست هم را بگیریم، دیگر مشکلی برای مسلمانان پیش نمی‌آمد؛ چرا که: عن معاذ قال سمعت رسول الله (صل الله علیه و سلم) یقول قال الله تعالی:« مما لمتحابون في جلالي لهم منابر من نور یغبظهم النبیون و الشهداء》 برای کسانی که همدیگر را به خاطر عظمت من دوست دارند برایشان منبرهایی از نور که به سبب آن پیامبران و شهداء به منزلت آنها غبطه می خورند.

وی با ذکر این توصیه‌ی زیر سخنان خود را به پایان رساند که: چه خوب است که ما بندگان خدا بدون منت به برادر و خواهر مسلمانمان کمک کنیم – وقتی کسی را دوست داشتیم و محبت او در دل ما افتاد به او خبرش را برسانیم که باعث ایجاد محبت بیشتری می‌شود.

نشست بانوان عضو جماعت شهر شیراز، دوشنبه ۲۹ بهمن برگزار شد
نشست بانوان عضو جماعت شهر شیراز، دوشنبه ۲۹ بهمن برگزار شد
نشست بانوان عضو جماعت شهر شیراز، دوشنبه ۲۹ بهمن برگزار شد
نشست بانوان عضو جماعت شهر شیراز، دوشنبه ۲۹ بهمن برگزار شد