باورهای غلط از عوامل عدم حضور بانوان در پست های مدیریتی است

استاندار آذربایجان غربی در دومین نشست تخصصی مدیران کل دفاتر امور بانوان استانداری های سراسر کشور گفت: باورهای غلط از عوامل عدم حضور بانوان در پست های مدیریتی است.

به گزارش برنا آذربایجان غربی ، محمد مهدی شهریاری در دومین نشست تخصصی مدیران کل دفاتر امور بانوان و خانواده استانداریها به عوامل و موانع عدم حضور زنان در پست های مدیریتی و نقشی که باید در جامعه ایفا کنند، اشاره کرد و گفت : یکی از عوامل عدم حضور زنان به موانع درون زا و موانع ناشی از وظایف زنان در خانواده مربوط می شود و این امر باعث می شود زنان نتوانند نقش اصلی خود را به خوبی و درستی ایفا کنند .

استاندار آذربایجان غربی به موانع برون زا عدم حضور زنان نیز اشاره نمود و اظهار داشت : فرهنگ و باورهای عمومی جامعه و ارزش های شایع در جامعه دیگر علتی است که باعث شده علی رغم شعارهای زیاد ، این تابو شکسته نشود.

مقام عالی استان با بیان اینکه با وجود قبولی ۵۵ تا ۶۰ درصدی دختران و زنان در دانشگاهها ولی همچنان عقب ماندگی های تاریخی بخصوص در شهرستانهای کوچک وجود دارد و این نداشتن تخصص و سواد لازم یکی از علتهای پست های مدیریتی زنان به شمار می رود .

شهریاری باورهای غلط را از علتهای عدم حضور بانوان در استان اعلام کرد و گفت : عدم خودباوری و اعتماد به نفس در بین بانوان و باورهای مردسالاری از دیگر موانعی است که باعث می شود بانوان نتوانند نقش خود را به خوبی ایفا کنند .

مقام عالی استان اظهار امیدواری کرد با سیاست گذاریهای دولت تدبیر و امید جایگاه بانوان بیش از گذشته پررنگ تر شود.

شهریاری در خصوص اقداماتی که در خصوص پست مدیریتی بانوان انجام گرفته، گفت: در این خصوص ۴ خانم به عنوان مدیرکل معرفی شده همچنین اقدامات لازم برای یک پست معاونت فرمانداری و یک بخشداری انجام و به همه فرمانداران تاکید شده از بانوان نیز در پست معاونت خود استفاده نمایند.

بخش اخبار: 
زنان