دبیر کلّ جماعت دعوت و اصلاح با مسؤولان اجرایی این تشکّل مدنی در آذربایجان غربی دیدار کرد

دبیر کلّ جماعت دعوت و اصلاح با مسؤولان اجرایی این تشکّل مدنی در آذربایجان غربی دیدار کرد

دکتر عبدالرحمن پیرانی دبیر کلّ جماعت دعوت و اصلاح با مسؤولان اجرایی این تشکّل مدنی در استان آذربایجان غربی در روز یکشنبه ٣١ تیرماه در مهاباد دیدار کرد.

به گزارش خبرنگار اصلاحوب، دکتر عبدالرحمن پیرانی دبیرکلّ جماعت دعوت و اصلاح در این دیدار که در روز یکشنبه ٣١ تیرماه در مهاباد در مهاباد انجام شد، در سخنانی خطاب به مسؤولان اجرایی جماعت گفت: «اساساً شما پشتیبان ما هستید، هر وقت ما احساس می‌کنیم خواهران و برادرانی در مناطق داریم که از ما هوشیارتر، دلسوزتر و آگاهترند ما تشویق می‌شویم و گرنه هیچکس به تنهایی نمی‌تواند کاری انجام دهد و هرچه از موفّقیّت به دست آمده، اعجاز کار جمعی است.»

وی در بخشی دیگر از سخنانش درباب دگرپذیری و مداراورزی افزود: عقب‌ماندگی و پیشرفت هر دو فرزند تفکّر و اندیشه‌ی انسانند، نحوه‌ی اندیشیدن است که سبب می‌شود پیشرفت کنیم یا عقب بمانیم. دکتر پیرانی در مورد پرهیز از اختلافات و دگرپذیری اضافه کرد: چقدر ما باید تنگ‌نظر باشیم که نتوانیم با هم بشینیم و مسائل خودمان را حلّ و فصل کنیم! به نفع چه کسی است که ما با همدیگر اختلافِ تضادّ داشته باشیم؟ هنر این است که ما تفاوت داشته باشیم ولی بتوانیم با همدیگر هم‌فهمی و برخورد نیکو داشته باشیم. ما باید ثابت کنیم می‌شود متفاوت بود و روش متفاوت داشت امّا در کنار هم بود. در این کشور ادیان، مذاهب و اقوام مختلفی وجود دارد؛ همه باید در کنار هم باشیم و همدیگر را با وجودِ تفاوت‌ها بپذیریم.

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: ما برای رسیدن جایگاه فعلی جماعت به‌عنوان تشکلّی مقبول، نه کسی را تخریب کرده‌ایم و نه برای نظام ریا کرده‌ایم و نه مرتکب غدر، خیانت و دروغی شده‌ایم و نه به کسی اجازه داده‌ایم به ما دستور بدهد. صحیح یا غلط، خودمان تصمیم گرفته‌ایم، بنابراین هیچکس نمی‌تواند انگشت اتّهام را به سوی ما دراز کند.

استاد پیرانی در پایان با اشاره به آیه‌ی «فَاصْبِرْ إِنَّ وَعْدَ اللَّهِ حَقٌّ وَلَا يَسْتَخِفَّنَّكَ الَّذِينَ لَا يُوقِنُونَ» ﴿الروم: ٦٠﴾ افزود: «قرار نیست کسانی که اهل یقین نیستند شما را در شک و تردید قرار دهند. اگر ما واقعاً به راه و روش خویش باور و یقین داریم و مطمئن هستیم که خداوند مهربان این کار ما را می‌پسندد؛ اگر کسی قبول هم نداشته باشد نباید این عدم پذیرش، ما را تضعیف کند؛ پس باید بر راه و روش خویش و برنامه‌ی خدای بزرگ –جل‌جلاله- و بر رسالتی که برای خویش تعریف کرده‌ایم که خدمت به اهل سنّت است و فراتر از آن همه‌ی ایرانیان مسلمان و غیرمسلمان است پایبند و ثابت‌قدم باشیم.»

گفتنی است در این دیدار ماموستا حسین تیباش عضو شورای مرکزی جماعت، دکتر سید احمد هاشمی مسؤول معاونت تربیتی و عبدالناصر حدیقی مسؤول معاونت مالی جماعت، دبیرکل جماعت دعوت و اصلاح را همراهی می‌کردند.

دبیر کلّ جماعت دعوت و اصلاح با مسؤولان اجرایی این تشکّل مدنی در آذربایجان غربی دیدار کرد
دبیر کلّ جماعت دعوت و اصلاح با مسؤولان اجرایی این تشکّل مدنی در آذربایجان غربی دیدار کرد