مقصران اصلی حادثه مرگ‌بار سنندج معرفی شدند

مقصران اصلی حادثه مرگ‌بار سنندج معرفی شدند

رئیس‌پلیس ترافیک شهری ناجا گفت: راننده‌ی تانکر حمل سوخت، شرکت حمل‌ونقل بین‌المللی مربوطه، راننده‌ی اتوبوس و همچنین شهرداری سنندج به‌عنوان مقصران اصلی حادثه سنندج معرفی شدند.

رئیس‌پلیس ترافیک شهری ناجا دراین‌باره گفت: این حادثه در آغازین ساعات بامداد ۲۰ تیر رخ داد، این در حالی است که در این ساعت تانکر مجوز تردد نداشته است. داوود قاسمیان خاطرنشان کرد: این تریلی در ساعت ١٦:٣٠ دقیقه از مبدأ ثبت ساعت کرده و طبق قوانین باید در فاصله دو تا چهار ساعت پس از این زمان از محدوده شهری عبور می‌کرده که این اتفاق به هر دلیلی رخ نداده و تانکر در اوایل بامداد به این محدوده رسیده است.

وی اضافه کرد: به‌این‌ترتیب راننده کشنده که در مسیر مریوان - سنندج در حرکت بوده است، به‌ دلیل ناتوانی در کنترل وسیله‌ نقلیه و به‌ دلیل داغ‌شدن ترمزها در شیب بلوار حسینی -محل حادثه- و همچنین متصدی شرکت حمل‌ونقل بین‌المللی به‌ دلیل رعایت‌نکردن قوانین اعزام کامیون به میزان ۵۰ درصد مقصر شناخته شده‌اند.

رئیس‌پلیس ترافیک شهری ناجا مطرح کرد: همچنین راننده اتوبوس به ‌دلیل اینکه خارج از مقررات جاری در بیرون از محدوده پایانه اقدام به سوارکردن مسافر کرده بود، به میزان ۲۵ درصد مقصر اعلام شد و شهرداری سنندج نیز که با وجود هشدارهای مکتوب از سوی پلیس نسبت به نصب سرعت‌گیر و علائم هشداردهنده در شیب بیش از ۱۰ درصد بلوار حسینی کوتاهی کرده و محل را ایمن‌سازی نکرده و برای ترمیم کمربندی و راه‌اندازی آن اقدامی انجام نداده بود، براساس تبصره ۳ ماده ۱۴ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی، به میزان ۲۵ درصد در وقوع این تصادف مقصر شناخته شده است.

قاسمیان ادامه داد: مسیرهای جاده‌ای این منطقه کوهستانی هستند و در این شرایط کامیونی که با محموله مواد سوختی وارد این مسیر می‌شود، باید این شرایط را در نظر بگیرد. این تانکر پس از طی این مسیر و شیب بلوار حسینی علاوه بر ترمزها، لاستیکش نیز در حد اشتعال داغ شده و آثار آن در مسیر مشخص بود. همین امر نیز سبب تصادف شده بود.

بدون امتیاز