تصادف تانکر سوخت با اتوبوس در سنندج ١١ کشته برجای گذاشت

تصادف تانکر سوخت با اتوبوس در سنندج ١١ کشته برجای گذاشت

سنندج - ایرنا - مدیرکل روابط عمومی استانداری کردستان گفت: تصادف تانکر سوخت حامل نفتا با یک اتوبوس در سنندج موجب مرگ ١١نفر و زخمی شدن هفت تن دیگر شد.

 

هیرش رضایی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در این حادثه ١١ نفر از سرنشینان اتوبوس کشته و چهار نفر دیگر از آنان زخمی شدند.

وی اضافه کرد: سه نفر از سرنشینان خودروهای عبوری در این مسیر نیز زخمی شدند که با استفاده از آمبولانس به مراکز درمانی شهرستان سنندج اعزام شدند.

وی افزود: مجروحان این حادثه پس از مداوا از مراکز بیمارستان این شهرستان ترخیص شدند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی سنندج نیز گفت: در این حادثه که بامداد امروز روی داد، یک تانکر سوخت حامل نفتا از بلوار دکتر حسینی سنندج در حرکت بوده و با اتوبوسی که خارج از ترمینال متوقف بوده است برخورد می کند.

سرهنگ رمضان نادری اظهار داشت: علت اصلی این حادثه توسط کارشناسان در دست بررسی است.

شاهدین بیان کردند که اتوبوس پس از خروج از ترمینال برای اینکه مسافران دیگری را خارج از ترمینال سوار کند و تعداد مسافران را افزایش دهد، مدتی در کنار بلوار متوقت بوده که تانکر سوخت با آن برخورد می‌کند.

بامداد روز گذشته نیز یک دستگاه اتوبوس تهران مریوان در گردنه‌ی صلوات‌آباد (٢٤ کیلومتری سنندج) دچار آتش‌سوزی شد و این دستگاه اتوبوس به طور کامل در آتش سوخت اما به مسافران آن آسیبی وارد نشد.

تانکرهای سوخت عراقی که حامل نفتا هستند، از شهرستان مریوان وارد کردستان شده و از طریق جاده این استان مواد سوختی را به استان‌های جنوبی کشور منتقل می‌کنند، عبور این تانکرها از جاده‌ی استان کردستان معمولاً با حوادث مختلفی از جمله سقوط در دره‌ها و تصادف با خودروهای دیگر همراه است. 

شهرستان سنندج با ٥٠٠ هزار نفر جمعیت مرکز استان کردستان است.


اعلام سه روز عزای عمومی در استان کردستان 

به گزارش اصلاحوب به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان، استاندار کردستان  در پیامی  اعلام کرد:  «سانحه‌  دردناک پیش آمده شامگاه گذشته برای اتوبوس مسافربری در ترمینال سنندج و جان باختن تعدادی از همشهریان و هموطنان‌ عزیزمان، بدون شک یکی از تلخ‌ترین خاطرات زندگی و کاری اینجانب است.  بدین‌‌وسیله ضمن ابراز تأثر قلبی و تسلیت به بازماندگان و آرزوی صبوری برای آنان از درگاه ایزد منان، برای  ارواح جان‌باختگان این حادثه  قرین رحمت و مغفرت واسعه‌‌ی الهی را مسئلت می‌نمایم.

همچنین به دستگاه‌های ذیربط دستور اکید داده می‌شود تا گزارش فوری و دقیقی از جزئیات و علت وقوع این سانحه را تهیه و اعلام نمایند و جهت ادای احترام به خانواده‌های عزیز و داغدار این حادثه، سه روز را در استان کردستان عزای عمومی اعلام نموده و امیدوارم خانواده‌های جان‌ب اختگان این حادثه، مراتب تسلیت اینجانب را به عنوان برادری داغدار که شریک غم و همواره در کنار این عزیزان خواهد بود، پذیرا باشند.»

بدون امتیاز